Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja gerumo akcija

Akcijos žvakutė
Lietuvos Caritas nuotr. / Akcijos žvakutė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gruodžio 1-ąją prasideda Lietuvos „Carito“ ir vyskupijų „Carito“ centrų organizuojama kasmetinė akcija „Gerumas mus vienija“.

1997-aisiais gimęs sumanymas prieš Kalėdas kviesti žmones solidarizuotis su vargstančiais, peraugo į 12 metų tebesitęsiančią skurdžiai gyvenančių žmonių paramos akciją.

Aukojimo būdai paprasti – prie akcijos prisideda kiekvienas, įsigijęs specialią Lietuvos „Caritas“ žvakutę, taip pat skambinęs trumpaisiais akcijos numeriais. Surinktos lėšos vėliau panaudojamos skurstančių ir atskirtyje esančių asmenų rėmimui, kitiems humanitariniams tikslams. Tačiau, anot Lietuvos „Caritas“ atstovų, vertingiausia akcijoje yra ne surenkama labdara, o pats visuomenės solidarumo su vargstančiaisiais skatinimas. Jis ypač svarbus sunkmečio metu.Dėmesys artimui yra visa ko pagrindas. Įsitikinusi Lietuvos „Caritas“ atstovė ryšiams su visuomene Laima Petraitytė.

„Jeigu kiekvienas iš mūsų įsigytų nors po vieną „Carito“ žvakelę ar bent kartą paskambintų trumpuoju numeriu, šimtams „Carito“ globojamų vargstančiųjų galėtume padovanoti sotesnes Kalėdas. Negalintys prisidėti pinigais, tai gali padaryti kitaip: pavyzdžiui, pakviesti vienišus kaimynus drauge sutikti Kalėdas ar bent jau geru žodžiu vieni su kitais apsikeisti. Dėmesys artimui yra visa ko pagrindas“, – sakė Lietuvos „Caritas“ atstovė ryšiams su visuomene Laima Petraitytė.

Šiemet akcijos rengėjai tikisi išdalinti daugiau nei 100 tūkst. akcijos žvakelių. Nors sunku prognozuoti akcijos finansinę sėkmę, organizatoriai viliasi, kad aukų pavyks surinkti bent 3 kartus daugiau nei išdalinta žvakelių.

„Nors šalis išgyvena ne pačius geriausius laikus, noro aukoti tautiečiai neprarado. Turime vilties, kad žmonės ne tik aktyviai pirks žvakeles, bet ir skambins trumpuoju numeriu 1417. Paskambinus juo bus galima paaukoti 5 litus“, – teigė L.Petraitytė. Dar viena paramos alternatyva – norimos sumos pervedimas į Lietuvos „Caritas“ sąskaitą (Nr. LT407300010099679931, mokėjimo paskirties laukelyje įrašoma „Gerumas mus vienija“).

Akcija „Gerumas vienija mus“ vyks iki gruodžio 31 dienos. Visą šį laiką akcijos žvakutes galima įsigyti bažnyčiose ir „Carito“ skyriuose visoje Lietuvoje, o gruodžio 12–13 ir 18 dienomis – ir Kauno „Akropolyje“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Caritas
Parašykite atsiliepimą apie 15min