Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 15d. 18:30

Statybos Užupyje vietos bendruomenę supykdė ir su „MG Valda“

Liepos 7 d. užfiksuotas štai toks statybų Polocko g. 17 vaizdas
Nuotr. iš „Facebook“ / Liepos 7 d. užfiksuotas štai toks statybų Polocko g. 17 vaizdas

Vilniaus Užupio rajono bendruomenė, pastaruoju metu kelianti daug triukšmo dėl statybų šiame prestižiniame rajone, vėl kyla į kovą. Šįkart – prieš galingą statybų bendrovę „MG Valda“, kurios projektai užupiečiams trukdo ramiai ir gražiai gyventi.

Užupio bendruomenė trečiadienį išplatino pranešimą Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidai dėl Vilniaus senamiestyje (Polocko g. 17) planuojamų ir vykdomų didelio masto statybų.

Nerimą kelia daugybė statybų

Užupio bendruomenė šiame pareiškime teigia, kad Užupyje vandališkai darkomas Vilniaus senamiestis.

„Užupio bendruomenė susirūpinusi dėl Vilniaus senamiestyje vykstančių statybų. Istoriniame Užupyje statomi namai sudarkys senamiestį, viršys leistiną aukštį bei aukštingumą ir iš esmės pablogins senbuvių gyvenimo sąlygas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Namas Vilniaus Zarasų gatvėje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Namas Vilniaus Zarasų gatvėje

UNESCO saugomoje Vilniaus senamiesčio teritorijoje ir jo apsauginėje zonoje vyksta žalinga statybinė veikla projektuojant, rekonstruojant, statant naujus objektus istoriniame Užupio priemiestyje, ypač Polocko, Zarasų ir Malūnų gatvėse.

Užupio bendruomenei kyla įtarimų, kad projektai vystomi atsakingoms institucijoms žiūrint pro pirštus arba turint iš to naudos.

Neseniai sostinėje į viešumą iškilusių „Start Vilnius“ nekilnojamo turto aferų fone, natūraliai kyla klausimas, ar planuojamos ir pradėtos vykdyti statybos Užupyje yra teisėtos, darnios, ar nepažeidžia bendruomenės interesų. Kokiu būdu gaunami leidimai, patvirtinami detalieji planai ir techniniai projektai, jei jie akivaizdžiai pažeidžia Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamentą – svarbiausią veiklą senamiestyje reguliuojantį dokumentą?“ – rašoma bendruomenės pranešime.

Užupiečiai savo pranešime žeria kaltinimus ir įtarimus architektui Alvidui Songailai, kuris yra bent kelių jiems abejonių keliančių projektų Užupyje architektas.

Tačiau didžiausią užupiečių ir paveldo ekspertų susirūpinimą šiuo metu kelia Polocko g. 17 nugriovus AB „Vilija“ pramoninį pastatą pradėtos vykdyti didelio mąsto statybos.

„Tai Vilniaus senamiesčio teritorija greta senųjų Vilniaus Bernardinų kapinių. Naujais daugiabučiais, kurių architektas yra minėtas A.Songaila, planuojama užstatyti net 1,2 ha ploto teritorija. Teritorija senamiesčio, kuris yra ne tik kompleksinis nacionalinis paveldo objektas, bet ir pasaulinė UNESCO vertybė.

Projekto vystytojas – „MG Valda“ (UAB „Užupio krantinės“), aktyviai deklaruoja bendradarbiavimą su vietos bendruomene, savo interneto svetainėje cituoja sau palankius Užupio Respublikos Konstitucijos straipsnius. Bendruomenė džiaugėsi, kad šis vystytojas iš tiesų geranoriškai derino šalia statybos teritorijos esančio Vilnelės šlaito sklypo tvarkymo sprendinius, ėmė pasitikėti šiuo vystytoju. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad statybos Polocko g. 17 planai užupiečiams buvo pristatyti klaidinant, pateikiant nepilną informaciją. Tikslesnių duomenų pateikimas buvo atidėliojamas iki to momento, kol paaiškėjo, kad jau yra gautas statybos leidimas. Tuomet sužinojome, kad projekte „išdygo“ namas, kuris aklina siena uždengs tris daugiabučius namus Polocko gatvėje, nauji statiniai viršys leistiną aukštį ir aukštingumą, pranoks toje vietoje buvusio AB „Vilija“ pastato aukštį, pažeis šioje vietovėje istoriškai susiklosčiusį užstatymo tipą, neleistinai pakeis Vilniaus senamiesčio panoramą“, – rašoma pareiškime.

Užupio bendruomenė teigia, kad net ir turėdamas techninį projektą ir statybos leidimą vystytojas ir toliau vengia suteikti informaciją užupiečiams.

Užupio bendruomenė teigia, kad Kultūros paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė 2014 m. buvo raštu įsipareigojusi Užupio bendruomenei iš anksto pateikti visą informaciją apie statybos planus Polocko g. 17, tačiau to nepadarė.

„MG Valda“ kaltina Užupio bendruomenę dezinformacija

15min.lt Užupio bendruomenės pareiškime iškeltus klausimus uždavė „MG Valdos“ bendrovei. Atsakymus gavome raštu. Juos pasirašė UAB „MG Valda“ komunikacijos vadovas Simonas Lyvas.

– Užupio bendruomenė teigia, kad minėtoje teritorijoje statomi namai viršija leistiną aukštį ir aukštingumą. Kaip iš tiesų yra?

– Polocko g. 17 sklypui detalusis planas buvo paruoštas ir patvirtintas dar 2008 metais. Tuo metu per viešus svarstymus ir diskusijas Užupio bendruomenės atstovai pretenzijų ir pastabų nereiškė, nors detaliuoju planu buvo patvirtintas dar didesnis pastatų aukštis ir intensyvesnis užstatymas nei šiuo metu planuojamas. 2008 m., svarstant detalųjį planą, sklypas priklausė kitiems savininkams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min