Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 31d. 16:24 , Atnaujinta: 2019 liepos 31d. 17:56

Prezidentas susitiko su sveikatos apsaugos ministru A.Veryga: nori daugiau kokybės

Aurelijus Veryga ir Gitanas Nausėda
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga, Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus dėl naujos Vyriausybės formavimo – trečiadienį į prezidentūrą atvyko laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Po susitikimo prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad jame daugiausia buvo kalbama apie tai, kaip gerinti sveikatos sektoriaus paslaugų kokybę.

Jo teigimu, pokalbyje su prezidentu buvo diskutuojama apie esmines problemas, tokias kaip ligonių tinklo pertvarka, vienoda paslaugų kokybė tiek didžiosiose, tiek mažesnėse ligoninėse. Taip pat kompensuojamųjų vaistų reformos eigą ir praktinį įgyvendinimą.

„Pagrindinė pokalbio tema buvo pokyčiai sistemoje siekiant, kad sistema būtų kokybiškesnė ar paslaugos būtų kokybiškesnės“, – po susitikimo, kuris užtruko ilgiau nei su galimu kandidatu į žemės ūkio ministrus Andriumi Palioniu, kalbėjo S.Krėpšta.

Patarėjas kartu pabrėžė, kad susitikimo tikslas nebuvo kalbėti apie tai, ar ministras galėtų tęsti darbus Vyriausybėje.

Tuo metu laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis A.Veryga teigė tiesioginės kritikos neišgirdęs.

„Prezidentas uždavė klausimus, kurie viešai yra pakankamai aštriai aptarinėjami pačioje visuomenėje. Nevertinčiau to kaip kritikos. Vertinčiau kaip norą išsiaiškinti kaip yra iš tikrųjų. Sulaukiau įvairių klausimų. Tiek dėl vaistų, tiek dėl gydymo paslaugų tinklo. Nepajutau, kad tai būtų kritika“, – kalbėjo ministras.

„Turėjau galimybę paaiškinti darbus, kuriuos darėm, o kaip prezidentas įvertins, kokį sprendimą priims, tai jau yra jo diskrecija“, – sakė A.Veryga.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Kartu ministras tikino, kad yra pasiruošęs imtis ligoninių tinklo pertvarkos, tačiau tam esą vien jo noro nepakanka.

„Jeigu atsiras tam tikras sutarimas, aš tikrai esu pasiruošęs padaryti viską, kas nuo manęs priklauso, juo labiau, kad mes jau labai daug darbų esame nuveikę – turime analizę, pasiruošę argumentus ir viskas priklauso, jūs puikiai suprantate, ne tik nuo ministro, bet nuo parlamento sprendimų. Aš nesišalinu nuo atsakomybės“, – žurnalistams prezidentūroje kalbėjo A.Veryga, kartu pridėjęs, kad jaučia premjero ir Vyriausybės paramą.

„Valstiečių“ lyderiai A.Verygai išreiškė palaikymą

Neoficialiai kalbama, kad A.Veryga yra vienas iš tų ministrų, kurių naujojoje Vyriausybėje gali nebelikti.

Prezidentui išreiškus norą, kad Krašto apsaugos ministerijai ir toliau vadovautų Raimundas Karoblis, „tvarkiečių“ siūlomas ministras gali būti nepatvirtinamas. Tad, kalbama, tarp jų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos turėtų įvykti valdymo sričių persiderėjimas, kurio epicentre galėtų būti Sveikatos apsaugos ministerija ir A.Verygos pavardė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Tuo metu tiek R.Karbauskis, tiek S.Skvernelis A.Verygos darbą vertina teigiamai.

R.Karbauskis praėjusią savaitę yra teigęs, kad A.Veryga yra vienas geriausių šios Vyriausybės ministrų, atlaikęs farmacijos ir alkoholio pramonės spaudimą.

„Tai būtų didelė netektis, jeigu tas ministras turėtų pasitraukti“, – Žinių radijui sakė „valstiečių“ lyderis.

Prieš susitikimą kolegą ministrą palaikė ir premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, A.Veryga turėtų tęsti pradėtus darbus.

„Ministras pakėlė daugybę klausimų ir sričių, kurios buvo neliečiamos – ar tai būtų farmacijos klausimai – vaistai, vaistinės, sveikatos klausimai. Manau, kad tikrai pakankamai gerai sprendžiamos socialinės problemos kalbant apie gydytojus slaugytojus“, – trečiadienį kalbėjo ministras pirmininkas.

Pacientų organizacijos atstovų taryba prašo pakeisti A.Verygą

Tuo metu trečiadienį, prieš prezidentui susitinkant su sveikatos apsaugos ministru, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė išplatino viešą kreipimąsi į G.Nausėdą prašydama nebeskirti A.Verygos toliau eiti pareigas ministrų kabinete.

Pasak V.Augustinienės, Sveikatos apsaugos ministerija sprendimus priiminėja neatsižvelgdama į bendruomenės pastabas.

„Nerimą kelia tai, kad sprendimai sveikatos apsaugos srityje yra priimami neatsižvelgiant ne tik į pacientams, bet ir įvairių sričių medicinos specialistams, gydymo įstaigų vadovams, kitų sričių specialistams atstovaujančių organizacijų teikiamas pastabas ir nuomonę.

Lietuvos žmonės labiausiai kenčia dėl netinkamos vaistų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis politikos, sveikatos paslaugų prieinamumo ribojimo, žmones neramina gydymo įstaigų reorganizavimo klausimai. Ministras proteguoja ir palaiko tik jam pataikaujančių organizacijų atstovus, jei nuomonė skiriasi nuo jo, į ją net neatsakoma, vengiama susitikti ir išklausyti. Nebematome galimybių, kad A.Veryga galėtų toliau tinkamai ginti pacientų teises, todėl prašome gerbiamo Prezidento nebeskirti jo toliau į šias pareigas“, – teigia V.Augustinienė.

Asmeninio albumo nuotr./Vida Augustinienė
Asmeninio albumo nuotr./Vida Augustinienė

Anot tarybos pirmininkės, atstovaujančios 31 asociaciją, kuriose yra per 20 tūkst. narių, sunkumų pacientams kyla ir dėl kompensuojamųjų vaistų pertvarkos.

„Žmonės, mokantys Privalomojo sveikatos draudimo įmokas, verčiami gydytis pigiausiais, daugiau šalutinių reakcijų turinčiais vaistais. Taip pat praranda teisę gauti efektyvių, individualiai geriausiai tinkamų vaistų nemokamai, ar ir su didesne priemoka, nes vaistus reikia pirkti už pilną kainą. Dėl to ypač kenčia keliomis sunkiausiomis lėtinėmis ligomis sergantieji, kuriems vaistų parinkimas užtrunka kelis mėnesius, nes dar yra būtinas vaistų tarpusavio suderinamumas“, – tikina ji.

Įvairių sociologinius tyrimus atliekančių kompanijų duomenimis, A.Veryga yra vienas prasčiausiai vertinamų ministrų ir visuomenės veikėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min