Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 6d. 19:47 , atnaujinta: 2012 rugpjūčio 7d. 08:50

Stichija neleidžia pajūriui atsikvėpti – Vakarų Lietuvą vėl talžė škvalas

Užlieta Naujojo Uosto gatvė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Užlieta Naujojo Uosto gatvė

Škvalas ir stiprus vėjas vėl talžo pajūrį – pirmadienio vakarą Klaipėdoje vėl maišėsi dangus su žeme.

Apie 19.30 val. Klaipėdoje, po itin karštos dienos, sukilo vėjas iki trijų dešimčių metrų per sekundę, ėmus stipriai lyti pradėjo plaukti gatvės. Pradėjo griaudėti ir žaibuoti.

Situacija primena prieš savaitę pajūryje prasiautėjusią vėtrą, kai virto medžiai, laužydami stogus, automobilius. Kaip informavo Neringos savivaldybės atstovė spaudai Sandra Vaišvilaitė, Nidoje šį kartą stichija taip stipriai nesiautėjo – sukilęs vėjas ir liūtis netrukus liovėsi.

Ugniagesiai jau gavo informacijos apie nuvirtusius medžius Klaipėdos mieste. Daug šakų prikritę Danės gatvėje, Laivų skersgatvyje nulūžo medis. Kaip fiksavo matuokliai – vietomis vėjo gūsiai siekė ir 32 m/s.

Atnaujinta 20.20 val. Vėjas ir liūtys nurimo, tačiau ugniagesiai vis dar gauna pranešimus apie lūžusius medžius. Vienas medis griuvo ir stipriai prispaudė automobilį Vytauto gatvėje, sužalotas ir jo vairuotojas. Vyriškis iš automobilio ištrauktas ugniagesių ir išgabentas į ligoninę. Dar vienas automobilis su žmonėmis prispaustas Melnragėje. Laimei žmonės nenukentėjo.

Gerą pusvalandį ugniagesių brigada darbavosi J.Zauerveino gatvėje. Čia kelią automobiliams užtvėrė nugriuvęs medis. Būrio ugniagesių prireikė ir kelyje į Girulius. Čia taip pat ant kelio užvirto medžiai.

Atnaujinta 20.50 val. Stipriai užlieta aikštelė prie Danės, prie fontano vanduo pakilęs maždaug 50 cm. Praūžus audrai žmos teigė dar nematę tokio vaizdo. Visa Danės pakrantė, kur savaitgalį šurmuliavo mugė, sunkiai išbrendama. Vargiai pravažiuojamos ir centrinės miesto gatvės.

Vis dar gaunama informacijos apie sužeistus žmones, ugniagesių telefonas netyla nuo pranešimų apie išverstus ar nulaužtus medžius. Ties M.Gorkio mokykla storakamienį medį škvalas išvertė su visomis šaknimis. Medis išverstas ir prie Vydūno mokyklos.

Girulių kempinge prispaustas automobilis, jame tuo metu buvo ir žmogus. Medikams kelią pastojo nuvirtę medžiai, todėl artimieji gabeno sužeistąjį iki medikų.

Atnaujinta 22.09 val. Sunkiai pravažiuojama Danės gatvė ties miesto rotuše, užlieta Herkaus Manto, Žvėjų, Mokyklos, Pilies, Naujojo Uosto gatvės.

Klaipėdos senamiesčio kavinės taip pat skendi vandenyje. Užlietas visas „Kurpių“ restorano rūsys, kur veikė tualetai - vandens čia prisikaupė keliasdešimt centimetrų. Užlieti ir senamiesčio gyventojų rūsiai. Skaičiuojama, kad per pusvalandį, ėmus siautėti škvalui vandens Klaipėdoje iškrito 48 mm. Kai kurie klaipėdiečiai balkonuose neberado nieko. Į orą kilo ir gėlių vazonai, ir kavos staleliai bei kėdės.

Atnaujinta 8.50 val. Klaipėdos ugniagesiai pirmadienį gavo 53 išvietimus, likviduoti stichijos padarinius. Antradienio rytą mieste vis dar mėtos nulaužtos šakos, vanduo semia kai kurias gatves. Itin sudėtinga situacija miesto centrinėse gatvėse, čia automobiliams vis dar tenka kone plaukti.

VIDEO: Škvalo pasekmės | Klaipėda 2012

VIDEO: Skvalas Klaipėdoje, 2012.08.06

Temos: 5 Škvalas Klaipėda Audra Vėjas
Daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min