Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Streikuojantys pedagogai: mokytojas turi būti draugas, aktorius, psichologas, o alga to neatlygina

Pedagogai mitingą surengė piktindamiesi mažėjančiu finansavimu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pedagogai mitingą surengė piktindamiesi mažėjančiu finansavimu
Šaltinis: BNS
0
A A

Ketvirtadienį surengto įspėjamojo pedagogų streiko dalyviai sako, kad dėl mažo švietimo finansavimo kenčia ne tik jie, bet ir vaikai.

Prie streiko Vilniuje prisidėjo bent 11 ugdymo įstaigų pedagogai, tarp jų – dauguma Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokytojų, kurie apsisprendimą streikuoti grindė tiek savo patiriamais finansiniais sunkumais, tiek menkesnėmis galimybėmis tinkamai ugdyti mokyklą lankančius vaikus.

„Man asmeniškai skaudu tai, kad mano abu tėvai yra pensininkai, ir jie man, mokytojai, dar padeda – tai atsiprašau, koks čia gyvenimas, jie dirbo dirbo, pasitaupė, aš laiką skiriu kitų vaikams, o pinigų pačiai neužtenka“, – aiškino penktoką vaiką pati auginanti istorijos mokytoja Aušra Dringelienė.

„Mes tikrai kiek įdedame darbo, aš pati dirbu 17 metų mokykloje, mokytojas turi būti ne tik dalykininkas, jis ir draugas, ir aktorius, ir psichologas, ir auklė, tai mums už tai tikrai neatlygina alga. Aš tikrai kartais jaučiuosi labai blogai“, – BNS dėstė šiemet į profesinę sąjungą įstojusi pedagogė.

Man asmeniškai skaudu tai, kad mano abu tėvai yra pensininkai, ir jie man, mokytojai, dar padeda.

Progimnazijos pedagogų profsąjungai vadovaujanti fizikos mokytoja Liuda Ščensnovičienė žurnalistams sakė, kad reikia susirūpinti mažėjančiomis vaikų užimtumo galimybėmis.

„Visa švietimo sistema kenčia nuo to, kad yra apkarpytas finansavimas, ir mes negalime vykdyti kai kurių ugdymo procesų. O jeigu būtų grąžintas finansavimas, tai ir mūsų mokykla su visom kitom mokyklom gyventų lengviau ir geriau, galėtume užtikrinti geresnį ugdymo procesą“, – įsitikinusi ji.

Mokytojams streikuojant šio progimnazijos mokiniams vietoj pamokų vyko įvairūs popamokiniai užsiėmimai: tolerancijos diena, karjeros ugdymas, prevencinė veikla.

Pasak L.Ščensnovičienės, iš 82 progimnazijos mokytojų prie streiko prisijungė 52.

Tuo metu Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pipiras“ streikavo 14 auklėtojų iš 22.

Su ypatingais sunkumais nesusidūrėme, tačiau jeigu reikėtų taip visą dieną dirbti, o ne dvi valandas, tuomet būtų tikrai sunku.

„Su ypatingais sunkumais nesusidūrėme, tačiau jeigu reikėtų taip visą dieną dirbti, o ne dvi valandas, tuomet būtų tikrai sunku“, – teigė lopšelio – darželio „Pipiras“ profesinės organizacijos pirmininkė Irena Peciukonienė.

Jos teigimu, darželis apie streiką iš anksto perspėjo vaikų tėvus, tad kai kurie iš jų per pirmąsias dvi darželio darbo valandas vaikų neatvedė apskritai. Pasak „Pipiro“ profesinės organizacijos pirmininkės, darželio darbuotojai iš vaikų tėvų susilaukė supratimo.

Streiką pedagogai rengia reikalaudami atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 metų. Tuomet mokinio krepšelis siekė 3774 litus, šiuo metu – 3348 litus. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, kitąmet planuojama mokinio krepšelį padidinti 32 litais iki 3380 litų (arba 979 eurų).

Taip pat pedagogai reikalauja ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, iki 128 litų grąžinti bazinę mėnesio algą. Tarp keliamų reikalavimų – ir raginimai mažinti darželių grupes bei klases mokyklose. Be to, profsąjungos reikalauja, kad būtų pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis ir sudarytos sąlygos mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad streikas neteisėtas, o visų reikalavimų įvykdyti neįmanoma dėl riboto biudžeto. Premjeras Algirdas Butkevičius, ketvirtadienį komentuodamas streiką, pareiškė, kad „čia yra daug politikos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min