Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su pandemija kovotų net kariškiai

Kariuomenė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariuomenė
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valdininkai tikina kontroliuojantys padėtį dėl šalyje vis labiau įsisiautėjančio vadinamojo kiaulių gripo. Tačiau jau parengti planai, kaip užtikrinti normalų gyvenimą, jei situacija taptų kritiška.

Šiandien vyksiančiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus svarstoma, kokių priemonių valstybės ir savivaldybių institucijos turėtų imtis dėl gripo epidemijos susiklosčius kritiškai padėčiai.

Vakar į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Pasirengimo nelaimėms ir perspėjimo skyrių (PNPS) plaukė informacija apie padėtį visame krašte. Popiet jau buvo gauta žinių iš daugelio savivaldybių, ministerijų.

PNPS viršininkas Giedrius Graičiūnas LŽ tikino, jog situacija šiek tiek stabilizavosi. Esą požymių, rodančių, kad valstybinis ir privatus sektoriai dėl gripo susidurs su rimtais sunkumais, bent jau kol kas nėra. Parengtus planus dėl esamos ir prognozuojamos padėties vengiama komentuoti, kad būtų išvengta nereikalingos panikos.

Išskirtinį dėmesį žadama skirti visuomenės saugumui užtikrinti. Be kita ko, atidžiai stebimi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Ignalinos atominės elektrinės apsaugos dalinys ir Užsieniečių registravimo centras Pabradėje. Pavyzdžiui, į pagalbą postuose dirbantiems pasieniečiams gali būti pasiųsti VSAT administracijos pareigūnai. Šiuo metu VSAT iš 3655 statutinių pareigūnų serga 269 žmonės, 81 jų diagnozuotas gripas.

Valstybės įstaigose sudaromi norinčiųjų pasiskiepyti nuo pandeminio gripo sąrašai. Jau rengiami planai, kur būtų galima hospitalizuoti ligonius, jei pritrūktų vietų gydymo įstaigose. Padėti pervežti susirgusius žmones sutiko Krašto apsaugos ministerija. Neabejojama, kad ekstremaliu atveju greitosios medicinos pagalbos automobilių nepakaktų.

Padėtį ligoninėse šiuo metu analizuoja ir ugniagesiai, mat būgštaujama, kad perpildytose gydymo įstaigose padidės gaisrų tikimybė. Jei ligoninėse sutriktų elektros tiekimas, ugniagesiai tikina galėsiantys joms išdalyti elektros generatorius.

Kol padėtis vertinama kaip stabili, kaukių ir vaistų skirstymu rūpinasi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Tačiau susidarius kritiškoms aplinkybėms, šią funkciją iš SAM perimtų Ekstremalių situacijų komisija.

Teigiama, jog Ūkio ir Žemės ūkio ministerijose bei joms pavaldžiuose padaliniuose darbuotojų sergamumas nedidelis. PNPS prašymu šios ministerijos susisiekė su maisto produktų gamintojais ir perdirbėjais – jie tvirtina kol kas dirbantys be trikdžių.

Manoma, kad dalis Lietuvos mokyklų ir toliau liks uždarytos dėl karantino. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, iš 1443 šalyje esančių bendrojo lavinimo mokyklų vakar nedirbo 441. Užregistruotos aštuonios savivaldybės, kuriose neveikė nė viena mokykla, ir devynios, kuriose dirbo visos mokyklos. Manoma, kad daugelis neveikiančių įstaigų turėtų būti atidarytos šiandien arba rytoj.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min