Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 27d. 15:51

Sunkiai sergantis Valdas Adamkus su žmona Alma Vilkijoje sulaukė palinkėjimų būti tvirtam kaip ąžuolas

Valdas Adamkus su Alma Adamkiene lankėsi Vilkijoje
Valdas Adamkus su Alma Adamkiene lankėsi Vilkijoje

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma sekmadienį lankėsi Kauno rajone, Vilkijoje, kur dalyvavo monumento, skirto jo ir sambūrio „Gerumo ąžuolas“ bendrai veiklai paminėti. V.Adamkus kovoja su vėžiu ir pirmadienį grįžta į ligoninę dar vienam šešių savaičių chemoterapijos kursui.

Siekdami paskatinti visuomenę labiau rūpintis gamtos apsauga, „Gerumo ąžuolo“ nariai nusprendė šalia V.Adamkaus sodinto ąžuoliuko pastatyti paminklinį akmenį su prezidento bareljefu ir iškaltais jo pasakytais žodžiais: „Kaip šio ąžuolo šaknys įsitvirtinusios į šventą Lietuvos žemę, privalu, kad ir mūsų šaknys neatitrūktų nuo savo tautos!”.

Įspūdingą riedulį bendruomenei padovanojo Vilkijos ūkininkai Vida ir Alvydas Mizgaičiai, o prezidento bareljefą pagamino Lietuvos monetų kalykla.

Esu sujaudintas jūsų dėmesio ir pagarbos. Sprendimą atidengti monumentą laikau gestu, skirtu ne tik man.

„Esu sujaudintas jūsų dėmesio ir pagarbos. Sprendimą atidengti monumentą laikau gestu, skirtu ne tik man. Tai pagarbos ir dėkingumo ženklas visiems, kurie įvairiose Lietuvos vietose dalyvauja ąžuolų sodinime, kurių dėka tūkstančiai ąžuolų puoš ateities Lietuvą.

Esame tauta, kurios ąžuolai žiloje senovėje buvo šventi, kuri savo ąžuolynus saugojo kaip brangiausią erdvę, ne tik kaip teritoriją, bet ir savo sielos erdvę, papročius, kurie jungė į vieną tautą, valstybę. Jeigu lyginti Lietuvą su ąžuolynu, reikia kalbėti ir apie labai skaudžius dalykus, apie iškirstą šventąjį ąžuolyną. Jis dabar vėl atgimsta ir tegul būna ilgaamžis ir tvirtas“, – kalbėjo V.Adamkus.

Jo balsas, nepaisant sudėtingo gydymo ir sunkios ligos, skambėjo tvirtai.

V.Adamkus, kuris penktadienį atvykęs į Kauną sakė, kad po pusmečio grįš į aktyvų visuomenės gyvenimą jau ir sekmadienį nusipelniusiems gamtosaugai žmonėms dalijo sambūrio „Gerumo ąžuolas“ įsteigtus padėkus ženklus, po renginio fotogravavosi su jaunimu, priiminėjo gausius žmonių pasveikinimus.

Sambūrio „Gerumo ąžuolas“ įkūrėjas ir lyderis Valdas Pacevičius sakė, kad sambūris kartu su V.Adamkumi, aktyviu šio judėjimo dalyviu, Lietuvoje pasodino apie 5 tūkst. ąžuolų. „Tikiu, kad Jūsų Ekselencija jų pasodinsite dar ne vieną tūkstantį. Ąžuolo tvirtybės ir sveikatos jums“, – linkėjo V.Pacevičius.

Alma Adamkienė pasveikino vaikus, tą dieną priėmusius pirmąją komuniją, ir dalijo jiems šventųjų paveikslėlius. „Kokia graži šventė! Jūs kaip angelėliai nusileidę iš dangaus“, – sakė A.Adamkienė vaikams.

Sambūris su V.Adamkumi, aktyviu šio judėjimo dalyviu, Lietuvoje pasodino apie 5 tūkst. ąžuolų. 

Iškilmėse koncertavo Babtų kultūros pučiamųjų orkestras „Algupys“, Raudondvario mišrus choras „Svajonė“, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Rita Preikšaitė ir Tomas Ladiga.

Iškilmėse dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Seimo, Europos parlamento nariai, skautai, kitos organizacijos, Kauno rajono gyventojai.

Mišias aukojo Virbalio klebonas Gediminas Marcinkevičius, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas Vincas Kudirka ir Vilkijos Šv. Jurgio parapijos klebonas Virgilijus Dudonis.

Sambūris „Gerumo ąžuolas“ Vilkijoje įkurtas 2006 m. Iš pradžių sambūryje dalyvavo tik jo įkūrėjai su šeimomis, vėliau jis išsiplėtė ir dabar vienija daugiau kaip100 narių.

V.Pacevičius pasakojo, kad sambūrio nariai sodina ąžuolų giraites, kelia inkilus, valo miškus, veža jaunimą į pažintines ekskursijas, renka medžiagą apie ąžuolą ir jo reikšmę lietuvių tautos gyvenime.

Pernai sambūris Kalvarijos savivaldybėje pasodino 1 200, o Šilininkuose (Šakių r.) – 3 600 ąžuolų.

2012 m. rugsėjį į sambūrio veiklą įsitraukė ir V.Adamkus, pasodinęs ąžuoliuką Vilkijos bažnyčios šventoriuje, šalia tremtiniams skirto kryžiaus. „V.Adamkus yra ne tik prezidentas, bet ir gamtosaugininkas, todėl jo autoritetas ir patarimai mums itin svarbūs“, – tvirtino V.Pacevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:59
03:33
01:01

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min