Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 16:41

Susitikęs su S.Kairiu prezidentas patarė stiprinti ilgalaikę viziją kultūros srityje

Per susitikimą su kandidatu į kultūros ministrus liberalu Simonu Kairiu prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo ministro politinio svorio, vizijos ir komandos svarbą, sako jo atstovas.

„Prezidentas pokalbio metu akcentavo, kad naujasis kultūros ministras turi turėti visą kultūros lauką apimantį požiūrį, ministras turi turėti pakankamai politinio svorio ir įtakos, kad galėtų keisti požiūrį į kultūrą“, – sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Pokalbio metu prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad šiam kandidatui reikėtų dar sustiprinti savo ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje, taip pat jis atkreipė dėmesį, kad kandidatas turi patirties dirbant savivaldybės lygmenyje, todėl itin svarbu ir komanda, kuri, patvirtinus jį, dirbtų kartu su juo nacionaliniu lygmeniu ministerijoje“, – kalbėjo prezidento atstovas.

Pasak jo, prezidentas pabrėžė, kad svarbu kultūros politiką grįsti duomenimis ir tyrimais, aiškiai įvertinant jos ekonominę, socialinę ir pilietinę vertę.

„Žinanti ir matuojant tokius rodiklius svarbu sukurti subalansuotą ir tvarų kultūros finansavimo modelį“, – sakė prezidento atstovas.

A.Bubnelio teigimu, su pretendentu į ministrus kalbėta apie tarptautinę kultūros diplomatiją, dialogo su kultūros bendruomene svarbą, darną tarp skirtingų kultūros sričių.

„Kandidatas taip pat kalbėjo, kad užtikrintų, jog kultūra nebūtų skirta siauram visuomenės ratui, siektų, kad ji būtų įtrauki ir visiems prieinama“, – sakė prezidento atstovas.

Per susitikimą taip pat aptartas pandemijos poveikis kultūros sektoriui ir galima pagalba.

S.Kairys po susitikimo teigė, kad pokalbis buvo nuoširdus, aptarta, kaip tinkama komanda galėtų kompensuoti jo žinomumo ar politinio svorio trūkumus.

„Kalbėta apie mano natūralius minusus ateinant į šitą poziciją dėl žinomumo, dėl svorio politinio, dėl žinomumo kultūros lauke ir nemažai kalbėjome, kaip svarbu yra komanda, kuri tuos minusus eliminuotų“, – sakė kandidatas į ministrus.

Jis užsiminė, kad kalbasi su žmonėmis, kurie galėtų dirbti komandoje, tačiau sakė, jog juos dar anksti įvardyti.

„Natūralu, kad mano komanda turėtų būti sudaryta iš dviejų tipų žmonių: tų, kurie turi neabejotiną autoritetą kultūros lauke, ir tų žmonių, kuriais aš besąlygiškai pasitikiu“, – kalbėjo S.Kairys.

Tikrai tame pačiame Kaune dirbdamas ir veikdamas niekada nesijaučiau, kad esu uždarytas vieno miesto teritorijoje.

Jis teigė, kad konkretūs reikalavimai jam diskutuoti nebuvo, o išsakytą pastebėjimą dėl ilgalaikės vizijos politikas siejo su tuo, kad į nacionalinę politiką ateina iš savivaldos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Kairys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Kairys

„Tikrai tame pačiame Kaune dirbdamas ir veikdamas niekada nesijaučiau, kad esu uždarytas vieno miesto teritorijoje, darėme daug dalykų, kurie yra svarbūs ir tarptautiniu mastu“, – sakė S.Kairys.

Jis anksčiau ėjo Kauno vicemero pareigas, šiuo metu patarinėja kultūros, turizmo ir kitais klausimais Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui.

Kandidato į ministrus teigimu, taip pat kalbėta apie kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimą bei jo finansavimą, kultūros ir švietimo ryšio svarbą.

Ministrų kandidatūras prezidentui Ingrida Šimonytė pateikė praėjusią savaitę. Ją G.Nausėda trečiadienį paskyrė ministre pirmininke.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min