Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 29d. 15:41

N.Venckienė apie sušvelnėjusius įtarimus A.Ūsui: prezidentė buvo apgauta (atnaujinta 18.52 val.)

Neringa Venckienė
TV3 nuotr. / Advokatas Aidas Venckus

Vadinamosios Kauno pedofilijos bylos atomazga šokiravo Drąsiaus Kedžio dukrą laikinai globojančią jo seserį teisėją Neringą Venckienę bei jos vyrą advokatą Aidą Venckų, atstovaujantį nukentėjusiąja pripažintai mergaitei.

D.Kedžio dukrą šiuo metu globojančią šeimą penktadienį pasiekė Vilniaus apygardos prokuratūros, tyrusios pedofilijos bylą, nutarimas, kuriame pranešama, jog įtariamajam verslininkui Andriui Ūsui yra pareikšti įtarimai ne dėl mažametės seksualinio prievartavimo, o tik dėl tvirkinimo.

„Aš buvau šokiruotas. Objektyviai vertinti (nutarimo, – aut. past.) kol kas negalėčiau, nes dar nesu perskaitęs viso nutarimo, kurį sudaro 55 lapai, – portalui 15min.lt teigė nukentėjusiai mažametei teisme atstovausiantis advokatas A.Venckus. – Po paskutinio generalinio prokuroro pareiškimo tokio posūkio tikrai nesitikėjau. Visi girdėjome, kaip ir valstybės vadovė, ir Generalinės prokuratūros vadovas oficialiai pareiškė, kad pedofilijos byla yra baigta. Jeigu ji yra baigta, vadinasi, kad joje turi būti kaltinimai seksualiniu prievartavimu, o ne tvirkinimu. Nes tvirkinimas neturėtų būti laikomas pedofilija.“

Vilniaus apygardos prokuratūros visoms su byla susijusioms šalims išsiųstame nutarime taip pat nurodoma, jog verslininkas A.Ūsas yra vienintelis įtariamasis, figūruojantis šioje byloje. A.Venckus tvirtino nesuprantantis, kodėl jokie įtarimai nėra pareikšti nukentėjusiąja pripažintos mergaitės motinai Laimai Stankūnaitei.

„Logiškai dėliodamas įvykių seką, aš pats nelabai ir įsivaizduoju situacijos, kaip įtariamasis galėtų atlikti nusikalstamus veiksmus mažametės atžvilgiu tuo metu, kada mergaitė yra motinos žinioje ir motinai apie tai nežinant. Kol kas man nepavyko sugalvoti jokio logiško varianto, kaip tai galėtų būti. Bet prokuratūra, kaip matome, tokį variantą turi“, – pareiškė advokatas A.Venckus.

Pašnekovas tikino, kad šis ikiteisminį tyrimą atlikusios Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimas tikrai bus skundžiamas. Tokiu atveju už tyrimą atsakingu pareigūnu taptų Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

„Jis savo poziciją dėl šios bylos ne vieną kartą buvo išreiškęs viešai, – prognozuodamas tolesnius įvykius užsiminė A.Venckus. – Man susidarė nuomonė, grynai mano asmeninė nuomonė, kad Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras R.Jancevičius buvo įsitikinęs, kad ta byla bus nutraukta.“

Papildyta 16.15 val. Pokalbio su 15min.lt žurnalistu metu A.Venckus atrodė akivaizdžiai nusivylęs Lietuvos teisine sistema. Advokatas, užsiminęs, jog tai galbūt ir ne visai susiję su pedofilijos byla, pokalbio pabaigoje ištarė: „Man užstrigo prieš keletą dienų spaudoje paviešintas krepšinio legendos Arvydo Sabonio pasakymas, kad didžiausias jo džiaugsmas yra tai, kad jo vaikai gyvena ne Lietuvoje. Tai, manau, daug pasako ir apie valstybę, ir apie valstybės teisinę padėtį“.

Papildyta 18.52 val. kalbėdama su LNK N.Venckienė sakė, kad toks bylos posūkis reiškia vieną – apgavystę. „Tai reiškia, kad prezidentė buvo apgauta ir visi Lietuvos žmonės buvo apgauti“, – sakė N.Venckienė.

Trečiadienį po susitikimo su prezidente prokuroras Algimantas Valantinas teigė informavęs šalies vadovę, kad pedofilijos byla baigta, vienintelis įtariamasis – A.Ūsas.

Tuo tarpu prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys negalėjo pasakyti, ar prezidentė buvo apgauta. Jis teigė, kad susitikimo su prokuroru metu šalies vadovė gavo astakymus į užduotus klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min