Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutrumpėjus darbo savaitei tikimasi valstybės paramos

Žmogus su plaktuku
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Darbo federacijos atstovai nesutinka, kad nebūtų mokama už prastovas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo federacijos atstovų netenkina siūlymai sunkmečiu nemokėti už prastovas. O jei būtų įteisinta keturių darbo dienų savaitė, profesinė sąjunga už penktą darbo dieną reikalauja išmokų iš valstybės.

Tuo tarpu valdžia norėtų įteisinti lankstesnius darbo santykius, kur nepriemokos ir atleidimas iš darbo nebūtų griežtai reglamentuojami. Apie tai šiandien Darbo federacijos atstovai kalbėjosi su premjeru Andriumi Kubiliumi.

„Manau, kad išsaugoti darbo vietas yra geriau nei rūpintis bedarbiais“, – sakė po susitikimo su Darbo federacijos atstovais premjeras A.Kubilius. Anot jo, su profsąjungų atstovais kalbėta apie galimybę sudaryti lankstesnes darbo sutartis, kad sunkmečiu būtų išsaugotos darbo vietos, o įmonės nebankrutuotų. Pavyzdžiui, siūloma darbo santykius reglamentuojančias įstatymo nuostatas perkelti į kolektyvines sutartis, kur jos būtų liberalesnės.

Nenori mokėti už prastovas

Tuo tarpu darbuotojų interesams atstovaujančių profesinių sąjungų netenkina akivaizdus darbdavių interesų gynimas.

Pavyzdžiui, siūloma sunkmečiu nemokėti už prastovas. „Mes vienareikšmiškai prieš, – paklaustas apie nemokėjimą už prastovas sakė Darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis. – Darbdavys turi mokėti.“

Anot jo, darbininkui jau verčiau būti bedarbiu nei laikytis įsikibus tokios darbo vietos, kur jo mėnesio atlyginimas 1000 litų, o darbo per mėnesį bus tik savaitei. Jei už prastovas nebus mokama, žmogus už visą mėnesį gaus vos 250 litų.

Už penktą savaitės dieną – iš valstybės

V.Puskepalis sakė, jog profsąjungos sutiktų, kad darbdavys nemokėtų darbuotojui už penktą darbo savaitės dieną. Tačiau tokiu atveju profsąjungoms turėtų būti pateiktas įmonės verslo planas, biudžetas, nuostoliai – kad žmogus žinotų, kokia įmonės situacija ir kiek tai gali tęstis. O už penktą darbo dieną darbuotojui turėtų kompensuoti valstybė – iš garantinio ar darbo biržos fondo.

V.Puskepalis džiaugėsi, kad su Vyriausybe vyksta dialogas. Kol kas susitarta dėl bendros darbo grupės, kuri aptartų visus siūlomus variantus.

Susitikime Vyriausybėje kitų profesinių sąjungų atstovų nebuvo – dalyvavo tik Darbo federacijos lyderiai. Ši organizacija atstovauja darbo profesijų interesams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min