Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv. Florijonas Utenoje: apdovanojimai, varžybos ir košė iš ugniagesio kirvio

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 4-ąją ugniagesiai iš visos Lietuvos Utenoje šventė Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną ir šio miesto ugniagesių 90-ies metų veiklos jubiliejų. Sekmadienį po vidudienio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai susirinko Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius. O prieš šventės atidarymą Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ugniagesiams ir gyventojams surengė nuotaikingą koncertą.

Ši šv. Florijono diena ugniagesiams buvo ypatinga – savo vizitu juos pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo nariai, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ir Vidaus reikalų ministerijos pavaldžių įstaigų vadovai bei kiti garbūs svečiai. 

Prezidentė pasveikino Utenos ugniagesius, mininčius garbingą jubiliejų, o kartu ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus profesinės dienos proga. Pasak Prezidentės, ugniagesiai išties turi kuo didžiuotis,  o geriausias jų darbų liudijimas – visuomenės pasitikėjimas.  „Jūs buvote pirmieji, kurie atskubėjote pagalbon į patį ugnies židinį Kuršių nerijoje ir sugebėjote sustabdyti labai pavojingą gaisrą. Jūs vėl apgynėte ir buvote ten, kur turėjote būti,“ – sakė šalies Prezidentė, kreipdamasi į ugniagesius, gesinusius šį gaisrą. 

ūs buvote pirmieji, kurie atskubėjote pagalbon į patį ugnies židinį Kuršių nerijoje ir sugebėjote sustabdyti labai pavojingą gaisrą. Jūs vėl apgynėte ir buvote ten, kur turėjote būti

Prezidento dekretu Vyčio kryžiaus ordino medaliu už drąsą ir narsumą gesinant Kuršių nerijos nacionaliniame parke kilusį gaisrą D. Grybauskaitė apdovanojo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus viršininką vidaus tarnybos pulkininką leitenantą Tomą Endriulaitį, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotoją vidaus tarnybos kapitoną Evaldą Korsaką ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresnįjį specialistą vidaus tarnybos kapitoną Mindaugą Lengviną. 

Ugniagesiams gerų žodžių negailėjo ir vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas: „Dėkoju jums už atsakomybę ir kilniai atliktą pareigą. Džiaugiuosi, kad jūsų atsidavimas yra vertinamas.“ 

Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pašmaikštavo, kad šiandienos ugniagesiai gelbėtojai seniai paneigė liaudyje įsitvirtinusį gaisrininkų įvaizdį, kad į gaisrą jie atvyksta per vėlai, be vandens ir girti... Ir palinkėjo ugniagesiams turėti kuo mažiau darbo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius  vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis padėkojo Prezidentei už vizitą, įteikdamas gėlių ir suvenyrinę knygą apie priešgaisrinę apsaugą. Sveikindamas ugniagesius pažymėjo, kad vykdant pareigą visada reikia įdėti ne tik pastangų, bet ir daug širdies.

Po to šalies Prezidentė susitiko su ugniagesiais gelbėtojais. Ji pagyrė juos už gerą veiksmų kordinavimą Kuršių nerijos gaisro metu, apgailestavo, kad ugniagesiams trūksta  naujos technikos, pabrėždama, kad nors įranga yra labai svarbi, nereikėtų pamiršti ir ugniagesių atlyginimų. „Gera įranga niekada nepakeis žmonių ryžto ir pasiaukojimo“, - sakė D. Grybauskaitė.

Po to šalies Prezidentė  davė startą 2014 m. Lietuvos Respublikos ugniagesybos čempionato finalo varžyboms. Kovinio išsidėstymo rungtyse varžėsi apskričių ugniagesių komandos. Praėjusiais metais pergalę šventė Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, o šiais metais nugalėjo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, antrąją vietą iškovojo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, o trečiąją – Panevėžio ugniagesiai.

Gera įranga niekada nepakeis žmonių ryžto ir pasiaukojimo

Po įspūdingų šalies ugniagesių pasirodymų iš aikštės šventė persikėlė į  Utenos daugiafunkcinio sporto centro salę. Tylos minute buvo pagerbtas Anapilin išėjusiųjų ugniagesių atminimas. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Olegas Kovalevskis apžvelgė Utenos ugniagesių nueitą kelią: „Keitėsi darbo sąlygos, bet mūsų darbo prasmė liko ta pati...“ Jis  pasveikino visas mamas Motinos dienos proga ir  įteikės padėkas Danutei Gimžauskienei ir Jolantai Vainienei, išauginusioms sūnus, kurie pasiaukojančiai  dirba  gelbėdami kitų gyvybes ir turtą.

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko padėkos pareikštos    Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui vidaus tarnybos pulkininkui leitenantui Rimvydui Lukošiui, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiui gelbėtojui vidaus tarnybos puskarininkiui Ričardui Kiaušiniui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Veiklos kontrolės skyriaus viršininkui vidaus tarnybos pulkininkui leitenantui Mindaugui Kanapickui, departamento Parengties organizavimo skyriaus viršininkui vidaus tarnybos majorui Donatui Gurevičiui ir  dar septyniems pareigūnams.

1-ojo laipsnio VRM atminimo ženklu „Tėvynės labui“ apdovanota Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Ekstremalių situacijų planavimo skyriaus viršininkė vidaus tarnybos majorė Tatjana Milkamanovič, 2-ojo laipsnio VRM atminimo ženklu „Tėvynės labui“ apdovanotas departamento Operatyvaus valdymo valdybos viršininkas vidaus tarnybos majoras Kęstutis Agintas. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius  R. Baniulis Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną apdovanojo Valstybinės priešgaisrinės  gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde  apdovanotas Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrininkas vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis Gintautas Žemaitis. 

Garbingus apdovanojimus valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams taip pat įteikė Generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas vidaus tarnybos generolas Vainius Butinas. 

Utenos rajono savivaldybė ugniagesiams ir gyventojams dovanojo „Rondo“  grupės koncertą. Po jo  Dauniškio ežere ugniagesiai ne tik demonstruos gelbėjimo valtis, bet ir paplukdys  miestelėnus ir svečius, o vėlų sekmadienio vakarą visų laukia muzikinio, šviečiančio fontano programa.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min