TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv.Jonų bažnyčioje atsisveikinama su Seimo nariu, ministru Juru Požela

Juro Poželos urna pašarvota Vilniaus Šv.Jonų bažnyčioje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juro Poželos urna pašarvota Vilniaus Šv.Jonų bažnyčioje
Šaltinis: 15min
1
A A

Į Vilniaus Šv.Jonų bažnyčią nuo antradienio vidurdienio plūstelėjo žmonės, norintys atsisveikinti su sekmadienio naktį mirusiu Seimo nariu, sveikatos apsaugos ministru Juru Požela. Politikui tebuvo 34-eri.

Ligoninėje J.Požela atsidūrė rugpjūčio pradžioje, diagnozavus ūminį pankreatitą. Su liga politikas kovojo pustrečio mėnesio.

Tarp pirmųjų, atėjusių atsisveikinti su J.Požela, buvo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kiek vėliau atvyko ir premjeras Algirdas Butkevičius bei kiti ministrai. Atneštas vainikas ir nuo prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Bažnyčia pražydo baltai

Pirmieji atėję pagerbti J.Poželos ir išsakyti užuojautos jo žmonai Živilei bei kitiems artimiesiems buvo Seimo, Vyriausybės, Lietuvos socialdemokratų partijos nariai, kiti J.Poželą pažinoję žmonės. Seimo nariai ėjo kartu, nebepaisydami, kas kokiai partijai ir frakcijai priklauso.

Atėjusiųjų rankose – skintų gėlių žiedai, kaip ir prašė velionio artimieji.

A.Butkevičius neslėpė, kad ši jaunojo kolegos mirtis jį labai prislėgė ir sukėlė nemažai asmeninių prisiminimų – premjero sūnus prieš kelerius metus žuvo automobilio avarijoje.

„Visada liūdna, kai reikia laidoti žmogų, o ypač tokį jauną žmogų. Ypač šeimai, žmonai, tėvams. Nepaprastai sunku yra laidoti vaiką, aš pats tai patyriau, palaidojau sūnų“, – virpančiu balsu išėjęs iš Šv.Jonų bažnyčios kalbėjo premjeras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juro Poželos urna pašarvota Vilniaus Šv.Jonų bažnyčioje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juro Poželos urna pašarvota Vilniaus Šv.Jonų bažnyčioje

Tikėtasi geriausio

A.Butkevičius sekmadienį surengė specialią spaudos konferenciją, kurioje teigė, kad dar ketvirtadienį iš Santariškių klinikų jį pasiekė informacija esą J.Poželos sveikata gerėja ir teikia vilties. Vis dėlto jau penktadienį viskas pasikeitė – pranešta, kad politiko būklė staigiai pablogėjo.

J.Požela buvo Lietuvos socialdemokratų partijos narys. Partijos paskelbtame nekrologe rašoma: „Juras mirė. Mūsų Juras. Su šia žinia rudenišką, tačiau besigiedrijantį 2016 m. spalio 16-osios rytą pabudo daugelis bičiulių, išgirdę, kad, deja, pasitvirtino pačios blogiausios nuojautos ir baisiausi nuogąstavimai. (…) Socialdemokratai prarado ypatingai talentingą ir charizmatišką jauną politiką, kuris turėjo visus duomenis tapti naujuoju LSDP pirmininku, vienu iš ryškiausių Lietuvos politinių lyderių ir net šalies vadovų.“

J.Požela, būdamas vos 21-erių, buvo išrinktas Vilniaus miesto tarybos nariu ir juo išbuvo tris kadencijas iš eilės, buvo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. Keletą metų dirbo Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėju. 2006–2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2010–2012 m. dirbo Seimo nario padėjėju–sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju.

2012 metų Seimo rinkimai jam buvo sėkmingi ir jis tapo parlamentaru, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku, dirbo Sveikatos reikalų komitete, o 2016 metais tapo sveikatos apsaugos ministru, pakeitęs atsistatydinusią Rimantę Šalaševičiūtę.

LSDP nariu J.Požela tapo 2001 metais. 2011–2012 m. buvo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininku, 2015 metais tapo ir LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininku, o 2016 metais – LSDP pirmininko pavaduotoju.

Atsisveikinti su J.Požela galima antradienį iki 21 val. bei trečiadienį nuo 9 val. Laidotuvės vyks spalio 19-ąją, urna išnešama 12 val. J.Požela bus laidojamas Antakalnio kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juras Požela
Parašykite atsiliepimą apie 15min