Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 13:07 , Atnaujinta: 2019 spalio 16d. 13:29

Svarstant V.Pranckiečio likimą salėje likęs „valstietis“ A.Baura: „Pasitikiu šiuo žmogumi“

Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Antradienį neeiliniame Seimo posėdyje, svarstant nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu klausimą, valdantieji susitarę atsistojo ir paliko posėdžių salę. Tiesa, ne visi. „Socialdarbietis“ Antanas Vinkus ir „valstiečiai“ Virginija Vingrienė bei Antanas Baura liko savo vietose. Pastarasis sako, kad V.Pranckiečiu pasitiki ir leidžia suprasti, kad jo atstatydinime nedalyvaus, net jei procedūra bus kartojama.

„Pasitikiu aš šituo žmogumi“, – 15min trečiadienį sakė A.Baura.

Jis akcentavo, kad nepasirašė nutarimo dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku ir neketina savo nuomonės keisti.

Tiesa, vakar A.Baura nebuvo iš tų septynių, slaptame balsavime stojusių palaikyti V.Pranckiečio. Jis balsavime išvis nedalyvavo.

Jei Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nutars, kad neeilinis Seimo posėdis buvo neteisėtas ir leis Seimui dėl V.Pranckiečio likimo balsuoti dar kartą, A.Baura, sako, balsavime jau dalyvausiantis.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)/Viktoras Pranckietis ir Antanas Baura
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)/Viktoras Pranckietis ir Antanas Baura

„Taip, aš dalyvaučiau ir žinau, kaip balsuočiau. O kaip – jums dabar nesakysiu. Taigi, man atrodo, jūs bent jau tuos 53 esate matę. Mano parašo ten nėra“, – teigė A.Baura.

Jis vylėsi, kad taškus Seimo pirmininko atstatydinimo istorijoje trečiadienį sudės Seimo Etikos ir procedūrų komisija: „Man atrodo, turi būti šioje vietoje nusiraminimas. Jei Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas bus toks, kad pažeidimų nėra, tai turi būti nusiraminimas ir jokių kibirkščių daugiau neturėtų būti keliama. Jeigu bus priešingas sprendimas, tada, tikiuosi, artimiausiu metu, gal net rytoj bus ta procedūra kartojama.“

A.Baura sakė nenustebęs, kad jo kolegos antradienio vakaro posėdyje nutarė nedalyvauti, tačiau pats jis sako galvojantis, kad parlamentaro pareiga yra dalyvauti posėdžiuose. „Aš taip ir elgiausi. Galų gale man rūpi išgirsti išdėstomus įvairius argumentus“, – tikino jis.

V.Vingrienė: balsavimas nieko nelemia

Likti posėdyje nutarė ir V.Vingrienė. Ji sakė taip pat maniusi, kad dalyvauti posėdžiuose yra Seimo nario pareiga. Tačiau balsuoti ji nebalsavo, nes esą tas „balsavimas nieko nelemia“.

„Kaip matote, dalyvavo tik vienuolika žmonių. Tai aš dalyvausiu, kai dalyvaus dauguma Seimo, – aiškino ji, bet pridūrė nemananti, kad vakarykštis posėdis ir balsavimas buvo neteisėti. – Buvo nepakankamas balsuojančiųjų skaičius, tai nemačiau prasmės dalyvauti balsavime.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginija Vingrienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginija Vingrienė

V.Vingrienės parašo ant nutarimo projekto dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu taip pat nėra. Ar tai Seimo narės pozicija?

„Ne, aš tiesiog neturėjau laiko pasirašyti“, – sakė ji ir kategoriškai atsisakė pasakyti kaip balsuotų, jei procedūra būtų kartojama.

Vengė V.Vingrienė ir tiesaus klausimo, ar pasitiki V.Pranckiečiu: „Aš nieko nenoriu komentuoti šiuo klausimu. Nemanau, kad mes turime kalbėti, ar man patinka, ar nepatinka tai, kas vyksta, ir kaip aš vertinu. Manau, kad mes turime šiandien daug svarbesnių klausimų valstybėje negu tai, kas vakar vyko. Tai mano pozicija ir manau, kad turime dirbti ta kryptimi. Dėl pasitikėjimo ar nepasitikėjimo nieko konkrečiai negaliu pasakyti“.

Neišėjo, nes gerbia

Posėdyje, skirtingai nei kiti jo frakcijos nariai, liko ir „socialdarbietis“ Antanas Vinkus.

„Aš trejus metus turėjau galimybę intensyviai dirbti su gerbiamu V.Pranckiečiu sprendžiant pasaulio lietuvių problemas, ypač organizuojant referendumą dėl gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo, ir įsitikinau jo labai padoriu atsakingumu. Kai buvo paskelbta, kad jis darys pranešimą, aš iš pagarbos kiekvienam žmogui, o tuo labiau Seimo pirmininkui, neturėjau teisės išeiti iš salės“, – teigė A.Vinkus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Vinkus
Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Vinkus

Antradienį balsavime jis nedalyvavo ir atsisakė atsakyti, ar dalyvautų ir kaip balsuotų, jei balsavimas būtų kartojamas.

Antradienį slaptame balsavime dėl Seimo pirmininko V.Pranckiečio atstatydinimo dalyvavo vos vienuolika Seimo narių ir parlamento vadovas liko dirbti.

Šis balsavimas vyko neeiliniame posėdyje, kuris sušauktas Seimo valdybos sprendimu. „Valstiečiai“ Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašo išaiškinimo, ar valdybos posėdis buvo teisėtas, nes jame negalėjo dalyvauti tuo metu Seimo posėdžiui pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas „valstietis“ A.Nekrošius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:11
03:17
04:40

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min