Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

T.Žilinskas: grėsmę kelia ne imigrantai, o mes patys

Tomas Žilinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tomas Žilinskas
Šaltinis: Lrt.lt
7
A A

Incidentas Rukloje rodo, kad grėsmę kelia ne į Lietuvą atvykstantys imigrantai iš Artimųjų Rytų, o vietinių gyventojų netolerancija, sako vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

„Kol kas sunku komentuoti, kadangi nėra dar tos tikrosios informacijos. Tačiau jeigu visa tai tiesa, tai dar kartą parodo, kad grėsmė labiau kyla ne iš perkeltų žmonių ar migrantų, o iš mūsų pačių. Tenka apgailestauti, kad mums trūksta tolerancijos kitataučių atžvilgiu ir tikrai yra ko pasimokyti“, – BNS trečiadienio vakarą sakė T.Žilinskas.

Pasak jo, stiprinti saugumą pačiame Ruklos pabėgėlių priėmimo centre nėra pagrindo. Čia būtent ruošiantis migrantų iš Artimųjų Rytų atvykimui buvo įsteigta policijos nuovada, kurioje nuolatos budi pareigūnai, o pastarasis incidentas kilo už priėmimo centro ribų.

Tenka apgailestauti, kad mums trūksta tolerancijos kitataučių atžvilgiu ir tikrai yra ko pasimokyti, – sakė T.Žilinskas.

Ministro teigimu, pareigūnams į iškvietimą pavyko sureaguoti gana greitai – per 15–20 minučių. Rukloje dirbančią policininkų ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų komandą sudaro žmonės tiek iš pačios Ruklos, tiek iš Kauno ir Jonavos.

„Tai rodo, kad netgi ir su pasitelktais papildomais pareigūnais iš kitų miestų sureaguoti pavyko visai greitai ir potencialų didelį incidentą užkardyti“, – sakė T.Žilinskas.

Kauno policijos vadovas Darius Žukauskas BNS pranešė, kad trečiadienį du vietiniai gyventojai užsipuolė iš parduotuvės ėjusias dvi sires. Šioms pabėgus į pabėgėlių priėmimo centrą ir pasiskundus, jų draugai pabėgėliai išsiruošė eiti į miestelį pabėgėlių ginti.

Atvykus policijos pareigūnams, pabėgėliams buvo užkardytas kelias išeiti iš pabėgėlių centro.

Kauno policija pranešė, kad pareigūnams pasikalbėjus su pabėgėliais šie apsiramino. Pirminiais duomenimis, sužeistų asmenų nėra, medikų pagalbos neprireikė niekam.

D.Žukauskas teigė, kad sires užsipuolę vietiniai šiuo metu ieškomi policijos pareigūnų, o pačios sirės – apklausiamos. Sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Vidaus reikalų ministras anksčiau BNS teigė, kad, pagal pirminę informaciją šalia Ruklos pabėgėlių priėmimo centro vyko masinės muštynės, kuriose dalyvavo apie 30 arabiškos kilmės vyrų. Tačiau kiek vėliau pranešta, kad ši pirminė informacija nepasitvirtino – muštynių nebuvo.

Šiuo metu Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre gyvena apie 180 pabėgėlių. Daugiausia jų – žmonių iš Artimųjų Rytų, perkeltų pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

Iš viso Lietuva įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius. Šiuo metu į šalį perkelta beveik 200 asmenų.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min