Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 19:08

Taizė susitikimo Vilniuje organizatoriai neplanuoja prevencinių priemonių dėl kiaulių gripo

Į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Organizatorių nuotr. / Į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Taizė susitikimo Vilniuje organizatoriai teigia kol kas ramiai stebintys situaciją dėl pasaulyje plintančio vadinamojo kiaulių gripo ir kol kas apie prevencines priemones susitikimo metu, kuomet į Vilnių atvyks tūkstančiai žmonių iš įvairių šalių, sako negalvojantys.

Kaip BNS antradienį sakė Vilniaus arkivyskupijos centro vadovė Dalia Macevičiūtė, keletą mėnesių organizuoto susitikimo metu neplanuojama imtis kokių nors ypatingų saugumo priemonių dėl vadinamojo kiaulių gripo plitimo, nes kol kas nepranešama, kad tai reikėtų daryti Lietuvoje.

Susitikimo organizatorių teigimu, nereikia kelti panikos, nes sanitarijos ir epidemiologijos specialistai nepraneša, kad liga plistų Lietuvoje. Jei tokios informacijos būtų gauta, ketinama tuoj pat reaguoti.

Į penktadienį prasidedantį ir tris dienas truksiantį tarptautinį Taizė jaunimo susitikimą „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“ žada atvykti daugiau kaip 5 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos ir Europos.

Planuojama, kad susitikime dalyvaus daugiau nei 2 tūkst. jaunų žmonių iš visos Lietuvos, neskaitant Vilniaus, ir apie 3 tūkst. jaunų žmonių iš užsienio: Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Izraelio ir kitų Europos šalių.

Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko teigimu, kol kas pagrindo nerimauti dėl rengiamų masinių tarptautinių renginių nėra.

„Nematau didelės problemos. Kol kas didelio išplitimo nėra. Be abejo, žmonėms reikia elgtis atsargiau, vengti susibūrimo vietų, bet negalime nutraukti ryšių su Europa. Juoba, kad tai nėra masinio paplitimo šalys. Yra vienetiniai atvejai. Ispanijoje šiuo atveju lokalizuota (nustatytas gripo atvejis - BNS), asmuo yra beveik išsigydęs. Kaip ir Didžiojoje Britanijoje. Baimintis kol kas tikrai nereikia nieko“, – BNS antradienį sakė ministras.

Anot A.Čapliko, Lietuvoje yra patvirtinta gripo pandemijos programa.

„Yra ekstremalių situacijų valdymo centras, kuris kiekvieną dieną posėdžiauja. Bus išsiųstas priminimas apskričių ir savivaldybių ligoninėms, ką daryti tokiu atveju. Bet kol kas nuogąstauti apie kokį nors didesnį viruso paplitimą nėra pagrindo“, – užtikrino ministras.

Didžioji dauguma Taizė susitikimo dalyvių gyvens vilniečių šeimose. Bendrų maldų, pokalbių, pietų ir vakarienės vieta taps Vilniaus centras – senamiesčio bažnyčios, Katedros aikštė, Sereikiškių parkas.

Šeštadienio pamaldos bus transliuojamos tiesiogiai, jose ketina dalyvauti Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir prezidentas Valdas Adamkus bei kiti valstybės pareigūnai.

Penktadienį prasidedantį ir tris dienas vyksiantį susitikimą organizuoja Taizė bendruomenė ir Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min