Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp geriausiais pripažintų Kauno seklių - ir moteris

Geriausiais Kauno sekliais buvo pripažinti V.Buinickas (kairėje), R.Vidūnaitė ir G.Bražinskas.
Kauno policijos nuotr. / Geriausiais Kauno sekliais buvo pripažinti V.Buinickas (kairėje), R.Vidūnaitė ir G.Bražinskas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, minint Kriminalinės policijos dieną bei šios teisėsaugos institucijos 90 – mečio sukaktį, Kaune buvo pagerbti geriausi metų sekliai, ištyrę sudėtingiausias ir didžiausią atgarsį visuomenėje sukėlusias bylas.

Geriausiuoju metų sekliu buvo pripažintas Kauno policijos Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Valdas Buinickas. 20 metų policijoje dirbantis tyrėjas šio titulo nusipelnė už sėkmingai ištirtą šių metų vasario mėnesį Laisvės alėjoje įvykdytą žmogžudystę. Tą naktį Laisvės alėjoje kilusių muštynių metu buvo peiliu nužudytas devyniolikmetis.

Atliktos liudytojų apklausos, kitos operatyvinės priemonės, pranešimai spaudoje nesuteikė vertingos informacijos, galėjusios padėti ištirti nusikaltimą. Kitą dieną, gavęs tam tikros operatyvinės informacijos, V. Buinickas organizavo visą kompleksą operatyvinių ir techninių priemonių, kurios leido nustatyti sunkiu nusikaltimu įtariamus asmenis. Buvo sulaikyti du Kauno miesto gyventojai.

Antroji vieta - moteriai

Antrosios vietos nugalėtoja paskelbta Kauno rajono Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Rūta Vidūnaitė, tyrusi plačiai nuskambėjusią trijų nepilnamečių sužalojimo, sprogus savadarbiams sprogmenims Pirmojo forto teritorijoje, bylą. Tyrimo metu buvo profesionaliai ir sumaniai panaudotos įvairios operatyvinės priemonės, padėjusios nustatyti, kas galėjo pagaminti sprogmenis.

Paaiškėjo, kad įtariamieji ne tik teikdavo konsultacijas kaip pasigaminti sprogmenis ir kaip juos sprogdinti, bet ir tai, kad jie ruošiasi pagaminti dar vieną didelį sprogmenį. Kratų metu pas įtariamuosius rasta neteisėtai laikomų senovinių ginklų ir šaudmenų, medžiagos sprogmenims gaminti. Tęsiant tyrimą, buvo nustatyti dar keli asmenys, pagaminę ir susprogdinę 62 ir 120 kilogramų sprogmenis Ežerėlio ir Kazlų Rūdos Raudonplynio durpynuose.

Turtą rado per savaitę

Kauno policijos Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus tyrėjui Gedui Bražinskui atiteko trečioji vieta. Pareigūnas, turintis 16 metų praktinio darbo stažą, ištyrė ne vieną sudėtingą nusikaltimą, sulaikė ne vieną nusikaltėlį. Praėjusių metų lapkritį Janavos rajone buvo pavogtas pusės milijono litų vertės ekskavatorius.

Tyrimą atlikti buvo pavesta G. Bražinskui. Praėjus vos savaitei, transporto priemonė buvo rasta Kėdainių rajone. Tą pačią dieną buvo sulaikyti ir du šiuo nusikaltimu įtariami asmenys. Trečiasis spėjo pasprukti į Angliją, bet maždaug po mėnesio, gavus duomenų, kad jis rengiasi grįžti į Lietuvą, buvo sulaikytas oro uoste. Byla perduota nagrinėti teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Moteris
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min