Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 6d. 13:23

Taškas istorijoje dėl neįgaliai studentei pažymį sumažinusios redaktorės: išbraukė iš praktikos bazių sąrašo

Vilniaus universitetas Diskriminacijos radaras
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vilniaus universitetas

Istorijoje, kurioje Vilniaus universiteto (VU) žurnalistikos studentė Laura Blaževičiūtė, turinti negalią, atliekant praktiką Kaišiadorių laikraštyje „Atspindžiai“ buvo įvertinta ne tik atsižvelgiant į jos parengtas publikacijas, bet ir jos negalią, pagaliau padėtas taškas. VU priėmė sprendimą pašalinti laikraščio „Atspindžiai“ redakciją iš žurnalistikos studentams siūlomų praktikos bazių sąrašo.

15min žurnalistei pasiteiravus, kokį galutinį sprendimą priėmė universitetas, VU Komunikacijos fakulteto Komunikacijos skyriaus rinkodaros ir komunikacijos vadovas Povilas Šklėrius informavo, kad dekanas Rimvydas Laužikas jį pirmadienį informavo, kad „Atspindžių“ redakcija yra išbraukta iš praktikos bazių sąrašo.

„Sprendimą vertinu labai teigiamai! Džiugu, kad į tokius atvejus nėra numojama ranka ir taikomos atitinkamos priemonės apsisaugoti nuo panašių dalykų ateityje. Drįstu manyti, kad ši istorija, kadangi nuskambėjo labai plačiai, šiek tiek sujudino visuomenę, galiu tik tikėtis, kad paskatinau ir kitus netylėti, jei susiduria su diskriminacija, ypač dabar, kai matosi, jog žmonėms tikrai rūpi“, – 15min sakė L.Blaževičiūtė.

Priminsime, kad „Atspindžių“ redaktorė Virginija Šimkūnienė, vertindama praktiką, pažymėjo, kad „Didesnes studentės galimybes riboja judėjimo trūkumas.“ Pateikusi tokį praktikos vertinimą ji tikino apgailestaujanti, tačiau tokia esą yra realybė. Ji prisipažino, kad jau kiek pabodo teisintis, nes nesijaučia ką nors padariusi bloga studentei. Juolab, dėl praktikos.

Įžvelgia lygių galimybių pažeidimo požymių

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė 15min teigė, kad nurodytoje situacijoje įžvelgtini lygių galimybių pažeidimo požymiai. Todėl tarnyba siūlė studentei teikti skundą lygių galimybių kontrolierei (kaip tą padaryti, galima sužinoti čia: https://lygybe.lt/lt/atsiprasome-uz-laikinus-nesklandumus/948).

Anot I.Švaraitės, kontrolierė susipažinusi su visa informacija ir ištyrusi visas aplinkybes priimtų sprendimą dėl galimos diskriminacijos atliekant profesinę praktiką.

„Norėčiau priminti, kad švietimo teikėjai turėtų studentus vertinti tik pagal akademinius ar šiuo atveju praktinius sugebėjimus. Lygių galimybių įstatymas švietimo įstaigoms, kitiems švietimo teikėjams bei mokslo ir studijų institucijoms numato pareigą užtikrinti, kad visiems nepaisant negalios būtų sudarytos vienodos sąlygos mokytis ir ugdytis pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas. Taip pat tada, kai vertinami mokymosi pasiekimai“, – priminė ji.

Seimo narė Dovilė Šakalienė paprašė studentės parašyti formalų laišką, kurį ši perduotų tarnybai kaip skundą. Skundas kol kas nėra išnagrinėtas.

Portale 15min, bendradarbiaujant su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, veikia iniciatyva, skatinanti pastebėti ir nenumoti ranka į diskriminacijos atvejus, „Diskriminacijos radaras“. Pasijutote diskriminuojami dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos? Kreipkitės – mes jums padėsime.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min