Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 09 30

Teisingumo ministrė I.Vėgėlei iškėlė drausmės bylą, advokatas įžvelgia interesų konfliktą

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska iškėlė drausmės bylą advokatui Ignui Vėgėlei dėl jo viešų pasisakymų, šis įžvelgia galimą ministrės interesų konfliktą.
Ignas Vėgėlė
Ignas Vėgėlė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Apie iškeltą bylą BNS penktadienį patvirtino ministrės patarėjas Paulius Žeimys.

„Teisingumo ministrė įvertino Andriaus Tapino pateiktą skundą ir nusprendė iškelti drausmės bylą, kurią nagrinės Advokatų garbės teismas“, – sakė jis.

Drausmės byla advokatui iškelta dėl to, kad jis viešojoje erdvėje pasisakydamas apie asmenų, kurie organizavo paramą COVID-19 pandemijos metu ir karo Ukrainoje metu, veiklą galėjo suklaidinti visuomenę, sudarydamas prielaidas nepagrįstai abejoti nurodytų asmenų veiklos sąžiningumu ir skaidrumu.

„Vertinant advokato Igno Vėgėlės veiksmus ypač svarbu tai, kad advokatas yra buvęs Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas, šiuo metu Advokatų garbės teismo narys. Dėl to jo vardas viešoje erdvėja tampa sunkiai atsiejamu nuo Advokatūros, o jo, kaip aktyviai advokatų savivaldos veikloje dalyvaujančio advokato, etikai taikomi aukščiausi reikalavimai“, – savo sprendimo motyvą „Facebook“ paaiškino teisingumo ministrė.

I.Vėgėlė penktadienį BNS sakė, kad, jo nuomone, E.Dobrowolska, iškeldama jam drausmės bylą pagal „Laisvės TV“ įkūrėjo, visuomenininko Andriaus Tapino skundą, gali patekti į interesų konfliktą.

„A.Tapinas, kuris, kiek man žinoma, yra vienas iš „Laisvės TV“ dalyvių, atvirai rėmė dabartinę ministrę, kuri yra Laisvės partijos deleguota atstovė Vyriausybėje, per rinkimus į Seimą 2020 metais. Mano įsitikinimu, tai galėtų būti ne tik interesų konfliktas, bet galėtų būti ir kai kas daugiau. Derėtų prisiminti ir pono Pakso apkaltą“, – tvirtino advokatas.

Pasak jo, įprasta, kad dėl advokatų veiklos skundžiamasi Advokatų tarybai, kuri sprendžia dėl drausmės bylos kėlimo.

„Ministras, mano žiniomis, iškėlęs bylas advokatams, yra ko gero ne daugiau kaip tris kartus. Ir tas pono Tapino kreipimasis į ministrę, o ne į Advokatų tarybą rodo jo norimą padaryti įtaką ir ministrės pasidavimą įtakai tuose kontekstuose, kur, mano įsitikinimu, yra interesų konfliktai“, – sakė I.Vėgėlė.

Jo teigimu, pirmą kartą Lietuvos istorijoje advokatui keliama drausmės byla už valdžios kritiką.

„Iš esmės ji keliama dėl straipsnio, kuriame ironiškai nagrinėjau Lietuvos, kaip gerovės valstybės, padėtį ir valdymo sprendimus. Jeigu konkrečiai, tai keliama drausmės byla už tai, kad atskleidžiau Labdaros ir paramos įstatymo neskaidrumą, kurį vėliau patvirtino STT savo antikorupciniame vertinime“, – tvirtino advokatas.

I.Vėgėlė BNS sakė, kad jei A.Tapinas mano, kad buvo pažeminta jo garbė ir orumas, turėjo kreiptis į teismą ir civiline tvarka spręsti ginčą.

„Mano įsitikinimu, to nedaroma, nes nėra net prielaidų kalbėti ir galvoti, kad šitame kontekste, kokiame yra mano parašytas straipsnis, kad jame yra šitų pažeidimų“, – teigė advokatas.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Andrius Tapinas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Andrius Tapinas

A.Tapinas savo „Facebook“ paskyroje rugsėjo 19 dieną pranešė išsiuntęs teisingumo ministrei prašymą iškelti drausmės bylą advokatui I.Vėgėlei „dėl galimai pažeistos advokato priesaikos ir, atitinkamai, advokatų veiklą reglamentuojančių teisės aktų“, kurie įpareigoja jį elgtis sąžiningai, nemenkinti visuomenės pasitikėjimo advokatais.

„Advokatas Ignas Vėgėlė, manipuliuodamas informacija, siekia sudaryti klaidinamą įspūdį, kad paramos teikėjai, įskaitant ir VšĮ „Laisvės TV“ bei mane patį, neva veikia neskaidriai, tariamai pažeidinėja įstatymą tariamai nevykdydami pareigos teikti ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai“, – rašė A.Tapinas.

Viešame komentare liepos viduryje I.Vėgėlė kėlė abejones dėl paramos medikams per koronaviruso pandemiją ir Rusijos užpultiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumo.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus...“ – naujienų portale „Delfi“ paskelbtame komentare teigė I.Vėgėlė.

Pagal įstatymą, drausmės bylą advokatui gali iškelti arba Advokatūra, kaip savivaldos institucija, arba teisingumo ministras, sulaukęs skundo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius