Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 13d. 18:16

Teisininkų draugija: nevykdant teismo sprendimo dėl Drąsiaus Kedžio dukters demonstruojama nepagarba teisei

Neringa Venckienė
BFL nuotr. / Neringa Venckienė nenori atiduoti mergaitės auginti L.Stankūnaitei.

Lietuvos teisininkų draugija penktadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl nevykdomo teismo sprendimo, kuriuo Drąsiaus Kedžio duktė turi būti atiduota auginti motinai Laimutei Stankūnaitei. „Draugija reiškia didžiulį susirūpinimą dėl vykdytinų teismų sprendimų L.Stankūnaitės dukters byloje nevykdymo ir tokios padėties toleravimo. Mums nesuprantama, kaip vieninteliu teisėtu keliu sprendžiant šį ginčą, dėl nežinomų priežasčių yra paminamos teisinės valstybės pamatinės vertybės, reiškiamas abejingumas demonstruojamam akivaizdžiam teisės negerbimui“, – teigiama išplatintame pranešime.

Priminsime, kad ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad teismo sprendimas dėl L.Satnkūnaitės duktės yra vykdomas: „Kiek žinau, Neringa Venckienė vykdo teismo sprendimą ir siūlo atiduoti dukrą, tai yra atiduoti mergaitę, jei mergaitė su tuo sutinka ir pati nori eiti pas mamą“.

Toks pareiškimas daugelį suglumino. Politologai prakalbo, kad po jo valstybės vadovės šališkumas tapo akivaizdus.

Lietuvos teisininkų draugija atkreipia dėmesį, kad situacija teisiniu požiūriu yra vienareikšmė – vykdytinas teismo sprendimas nėra vykdomas, o jo nevykdymo priežastys teisiniu požiūriu yra visiškai nepagrįstos.

„Dėl paprasta akimi matomų asmeninių interesų didžiulė visuomenės dalis sąmoningai yra klaidinama, skiepijama nepagarba teisminėms institucijoms ir pareigūnams, tuo pačiu visai valstybei. Kitos valstybinės valdžios ir pareigūnai, neišreikšdami savo tvirtos pozicijos dėl būtinybės vykdyti teismų sprendimą vykdymo, sukuria iliuzinę abejonės ir nepasitikėjimo teismais, teismų sprendimų vykdytojais atmosferą, ir tuo silpnina teisinę valstybę", – pabrėžiama pranešime.

Lietuvos teisininkų draugija tiki, kad per daugiau kaip dvidešimt teisinės valstybės kūrimo metų esame pažengę pakankamai toli, kad nesugrįžtume į neteisinės valstybės laikus. Teisinė sistema įveiks šią problemą, nes alternatyvaus kelio paprasčiausiai nėra. Lietuvos teisininkų draugija visus byloje dalyvaujančius teisininkus kviečia kantriai ir profesionaliai atlikti savo pareigą, vykdyti Lietuvos žmonėms ir valstybei duotą priesaiką saugoti žmogaus teises ir valstybės konstitucinę sąrangą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min