Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 14d. 18:27

Teismas atmetė Vytauto Galvono skundą, kad Edmundui Jakilaičiui leista neišduoti informacijos šaltinio

Edmundas Jakilaitis
KTU nuotr. / Edmundas Jakilaitis

LRT žurnalistui Edmundui Jakilaičiui nereikės atskleisti šaltinio, iš kurio gavo eksviceministro Vytauto Galvono galimą paskolos sutartį.

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė buvusio finansų viceministro Vytauto Galvono skundą dėl žemesnės instancijos teismo nutarties, kuria nuspręsta neįpareigoti žurnalisto Edmundo Jakilaičio atskleisti informacijos šaltinį, iš kurio galbūt gavo V.Galvono paskolos sutartį su lošimų bendrovės savininku.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Galvonas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Galvonas

Apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pernai birželį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl dokumento klastojimo. Į prokurorus kreipėsi pats V.Galvonas po to, kai LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ žurnalistas E.Jakilaitis paskelbė paskolos sutartį, kurioje nurodoma, kad tuometinis viceministras, kuravęs lošimus, iš lažybų bendrovės „Top sport“ savininko Gintaro Staniulio pasiskolino 300 tūkst. litų (apie 86 tūkst. eurų) už 0,2 proc. palūkanas.

Tiek V.Galvonas, tiek G.Staniulis teigė jokios paskolos sutarties nesudarę.

Faktiškai ir atskleidus šaltinį gali būti, kad nebūtų atskleistas dėl nusikaltimo ieškomas asmuo. Būtų pažeista pusiausvyra, nes žiniasklaidos laisvės sąlyga neabejotinai būtų pažeista, o subjektas nebūtų atskleistas.

V.Galvonas į teismus kreipėsi, prašydamas įpareigoti atskleisti žurnalistą informacijos šaltinio paslaptį, esą to nepadarius bus pažeminta jo garbė ir orumas.

Vilniaus apygardos teismas mano, kad buvęs viceministras, manydamas, kad buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informaciją, savo garbę gali ginti civilinio proceso tvarka.

„Jeigu ir paaiškėtų, kad buvo padaryti nusikalstami veiksmai, kad kažkas tai padarė, tai bylos duomenys nepatvirtina, kad tas šaltinis, kurio žurnalistas neatskleidžia, pats asmeniškai žinojo, kad pateikiamas dokumentas yra suklastotas ir tyčia naudojo tikrovės neatitinkančius duomenis, pateikdamas juos žurnalistui. Faktiškai ir atskleidus šaltinį gali būti, kad nebūtų atskleistas nusikaltimo subjektas. Būtų pažeista pusiausvyra, nes žiniasklaidos laisvės sąlyga neabejotinai būtų pažeista, o subjektas nebūtų atskleistas“, – BNS sakė V.Galvono skundą nagrinėjusi Vilniaus apygardos teismo teisėja Regina Pocienė.

Kaip skelbta, ekspertai nenustatė, kad buvusio finansų viceministro „tvarkiečio“ V.Galvono galimai sudaryta sutartis su bendrovės „Top Sport“ savininku buvo suklastota. Pats V.Galvonas BNS yra tvirtinęs, kad ekspertai apskritai atsisakė įvertinti sutarties autentiškumą, esą to neįmanoma padaryti iš dokumento kopijos, o ne originalo.

Remdamasi šiomis išvadomis, žurnalistų etikos inspektorė pernai lapkričio 18 dieną kaip nepagrįstą atmetė V.Galvono skundą, kuriuo prašyta įvertinti žurnalisto E.Jakilaičio, LRT laidoje paviešinusio dokumentą, profesinę veiklą. Anot jos, Visuomenės informavimo įstatymo požiūriu, žurnalisto veiksmai buvo „teisėti, sąžiningi ir profesionalūs“.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo yra sustabdytas. Po kilusio skandalo V.Galvonas nebuvo grąžintas į finansų viceministro postą Vyriausybei gavus naujus įgaliojimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min