Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 3d. 16:27

Teismas: informacinės sistemos perdavimas NVSC negalėjo vykti atgaline data

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

Užkrečiamųjų ligų sukėlėjų informacinė sistema negalėjo būti perduota iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) atgaline data, konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Tuo tarpu kitus tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymų punktus, dėl kurių į teismą kreipėsi parlamentaras konservatorius Antanas Matulas, teismas pripažino atitinkančiais teisinės valstybės principus.

Tuo metu opozicijoje dirbęs parlamentaras apskundė buvusio sveikatos apsaugos ministro A.Verygos įsakymus, kuriais, jo teigimu, faktiškai reorganizuojamas ULAC.

„Kvestionuojamais įsakymais, pareiškėjo manymu, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija faktiškai vykdo Centro reorganizaciją, nesilaikydama tokiai procedūrai keliamų reikalavimų“, – teismo sprendime cituojami A.Matulo argumentai.

Be kitų dalykų jis nurodė, jog įsakymo norma buvo nustatyti įpareigojimai ULAC veikti atgaline data: nustatyta konkreti data iki kurios ULAC turėjo NVSC perduoti Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos dokumentus bei techninę įrangą ar prieigas prie serverių – 2020 metų rugpjūčio 4 diena, tačiau pats įsakymas dėl informacinės sistemos įsigaliojo vėliau – 2020 metų rugpjūčio 6 dieną.

Teismas pripažino šią skundo dalį pagrįsta.

„Nagrinėjamu atveju yra aišku, kad 2020 metų rugpjūčio 6 dieną įsigaliojus Įsakymui dėl informacinės sistemos, tiek faktiškai, tiek teisiškai buvo neįmanoma įgyvendinti šio (...) nustatyto įpareigojimo – iki 2020 metų rugpjūčio 4 dienos perduoti atitinkamus (...) nurodytus objektus, o tai šiuo atveju nesuderinama nei su bendraisiais teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais“, – konstatavo teismas.

Todėl teisėju kolegija nusprendė, jog įsakyme nustatytas terminas neatitinka teisinės valstybės principo.

Dėl kelių kitų skundo dalių teismas konstatavo, jog teisinės valstybės principų jie nepažeidžia, o likusią administracinės bylos dalį nusprendė nutraukti.

Šis sprendimas yra neskundžiamas.

Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinė sistema yra skirta susieti užkrečiamąją ligą su asmeniui išskirtu sukėlėju ir tvarkyti duomenis apie asmenis, užsikrėtusius tam tikra užkrečiamąja liga, bei perduoti šią informaciją tarp skirtingų institucijų.

ULAC tuometinis vadovas Saulius Čaplinskas teigė, jog sprendimu perduoti informacinę sistemą NVSC siekiama faktiškai uždaryti patį centrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min