Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas įpareigojo generalinį prokurorą kreiptis į Europos Parlamentą dėl Viktoro Uspaskicho imuniteto panaikinimo

Viktoras Uspaskichas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pavedė kreiptis generaliniam prokurorui į Europos Parlamentą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo. Juodosios buhalterijos byloje teismas paskelbė pertrauką. V.Uspaskichas, pasibaigus posėdžiui, teismo salėje ranka iš tolo peržegnojo vietą, kur sėdi teisėjų kolegija ir sakė šios bylos nepasiilgsiąs.

Siekti teisinės neliečiamybės panaikinimo generalinio prokuroro prašoma, kai V.Uspaskichas įgis šį imunitetą.

Tuo metu V.Uspaskichas posėdyje išreiškė susirūpinimą, kad Europos Parlamentą pasiektų teisingą informacija.

Be to, Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį antrą kartą atmetė Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje nuteisto partijos įkūrėjo V.Uspaskicho gynėjų prašymą padaryti byloje pertrauką, kol bus gautas kompetentingos institucijos leidimas patraukti į Europos Parlamentą išrinktą politiką baudžiamojon atsakomybėn.

Advokatai teigė, kad kol V.Uspaskichas netapo europarlamentaru, dar galioja teisinė neliečiamybė, kurią suteikė Vyriausioji rinkimų komisija, patvirtinusi jį kandidatu į EP.

Advokatai Algirdas Miškinis ir Vytautas Sviderskis savo prašyme teigė, kad kol V.Uspaskichas netapo europarlamentaru, dar galioja teisinė neliečiamybė, kurią suteikė Vyriausioji rinkimų komisija, patvirtinusi V.Uspaskichą kandidatu į Europos Parlamentą.

Į Europos Parlamentą išrinktas V.Uspaskichas yra atsisakęs Seimo nario mandato.

„Teisėjų kolegija antrą kartą atkreipia dėmesį, kad rinkimų į Europos Parlamento įstatyme mūsų nagrinėjamu atveju taikoma antroji dalis. Rinkimų į Europos Parlamentą įstatyme numatytas imunitetas netaikomas kandidatams, kurie eina Seimo nario pareigas“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė.

Ji pabrėžė, kad advokatai pateikė analogišką prašymą, koks buvo pateiktas ankstesniame posėdyje ir išspręstas.


Teismas nutarė byloje daryti pertrauką, kol bus gautas Europos Parlamento sprendimas. Tuo metu V.Uspaskichas posėdyje išreiškė susirūpinimą, kad Europos Parlamentą pasiektų teisinga informacija.

V.Uspaskichas į Europos Parlamentą išrinktas antrą kartą – pirmą kartą buvo išrinktas 2009 metais. Tuomet Vilniaus apygardos teismas jo bylos nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. 2010 metų rugsėjo pradžioje Europos Parlamentas panaikino jo teisinį imunitetą. Pasak prokuroro Sauliaus Versecko, nuo kreipimosi į Europos Parlamentą iki atsakymo gavimo praėjo 14 mėnesių.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Saulius Verseckas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Saulius Verseckas

Prokuroras sako, kad jeigu ir Europos Parlamentas nesutiktų panaikinti teisinės neliečiamybės, V.Uspaskicho baudžiamasis persekiojimas vyktų toliau, kai jis netektų europarlamentaro mandato, jo bylos išskyrimo į atskirą klausimas nebūtų sprendžiamas, o senaties terminas šioje byloje neegzistuoja, nes pirmos instancijos teismas jau priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

„Užtruktų pats procesas, po 10, 20, 30 metų jis tęstųsi“, – po posėdžio žurnalistams paaiškino prokuroras.

V.Uspaskichas, pasibaigus posėdžiui, teismo salėje ranka iš tolo peržegnojo vietą, kur sėdi teisėjų kolegija.

Tuo metu V.Uspaskichas, pasibaigus posėdžiui, teismo salėje ranka iš tolo peržegnojo vietą, kur sėdi teisėjų kolegija. Paskui žurnalistams jis teigė nepasiilgsiąs šios bylos.

„Aš tik teisme, byloje, Darbo partijos buhalteriją pamačiau, aš jos nevedžiau, nekontroliavau. Buvo duoti visi įgaliojimai. Maža to, aš jos net nesuprantu, aš net asmeninės sąskaitos netvarkau. Nesuprantu, nenoriu padaryti kokią nors klaidą. Buhalterija tai nėra ekonomika, tai – ūkinė veikla, kur preciziškai reikia žiūrėti visus dokumentus ir judėjimus. Negali vadovas aprėpti 60 skyrių ir už juos atsakyti“, – po posėdžio sakė V.Uspaskichas.

Darbo partijos byloje Lietuvos apeliacinis teismas yra paskyręs naujas finansinę, rašysenos bei informacinių technologijų ekspertizes.

Kaip skelbta, teismas nutarė paskirti ir V.Uspaskicho bei nuteistos parlamentarės Vitalijos Vonžutaitės rašysenų ekspertizes. Tai bus daroma siekiant išsiaiškinti, ar šie asmenys pasirašė Darbo partijos metinę finansinės veiklos ataskaitą, kuri buvo pateikta Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2004 metus.

Vilniaus apygardos teismas pernai liepą V.Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V.Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą Darbo partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.

Teismas taip pat patenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ieškinius bei nusprendė išieškoti solidariai iš partijos įkūrėjo V.Uspaskicho ir Seimo narės V.Vonžutaitės beveik 4 mln. litų. Šie pinigai – esą Darbo partijos 2004-2006 metais nesumokėti mokesčiai ir įmokos valstybei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min