Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas leido sustabdyti „Ren TV Baltic“ laidų retransliacijas trims mėnesiams

„Ren TV“ logotipas
„Ren TV“ logotipas
Šaltinis: BNS
0
A A

Bendrovė „Viasat“ paklus teismo sankcionuotam Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimui ir laikinai stabdys įstatymus pažeidusios „Ren TV Baltic“ retransliacijas, sako įmonės atstovas.

„Skaitmeninės palydovinės televizijos operatorė „Viasat“ laikysis Vilniaus apygardos teismo sprendimo ir laikinai sustabdys televizijos kanalo „Ren TV Baltic“ transliaciją savo programų platformoje. Tokį sprendimą bendrovė priėmė, atsižvelgdama į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) patvirtinimą, kad LRTK dėl šio kanalo transliacijų sustabdymo pradės dialogą su Europos Komisija (EK) ir „Ofcom“ – reguliuojančiąja institucija Jungtinėje Karalystėje, kurioje minėtas kanalas yra registruotas“, – BNS sakė Gediminas Galkauskas.

Jis informavo, kad LRTK sprendimą „Viasat“ taip pat aptars su EK ir „Ofcom“ bei lauks šių institucijų nuomonės.

G.Galkauskas taip pat pridūrė, kad „Viasat“ sprendimą priėmė „savo noru“, o ne atsižvelgdama į teismo ir komisijos sprendimus.

„Bendrovė vertina, kad priimdama šį sprendimą LRTK rėmėsi nepriklausomų ekspertų bei Žurnalistų etikos inspektoriaus išvadomis dėl kanalo transliuojamo turinio“, – nurodė „Viasat“ atstovas.

LRTK ne kartą buvo nurodžiusi stabdyti kelių rusiškų televizijų retransliacijas dėl pažeidimų, šiems nurodymams iki šiol paklusdavo visi Lietuvoje veiklą vykdantys retransliuotojai, išskyrus „Viasat“.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį leido sustabdyti televizijos „Ren TV Baltic“ retransliacijas Lietuvoje trims mėnesiams, įvertinęs papildomai pateiktus LRTK argumentus dėl neapykantos ir karo kurstymo lapkritį rodytoje televizijos laidoje „Paklydimo teritorija“.

LRTK ne kartą buvo nurodžiusi stabdyti kelių rusiškų televizijų retransliacijas dėl pažeidimų, šiems nurodymams iki šiol paklusdavo visi Lietuvoje veiklą vykdantys retransliuotojai, išskyrus „Viasat“. Bendrovės atstovai gruodį pareiškė, jog nuo šiol sprendimus vykdys, jei LRTK apie juos informuos Europos Komisiją.

Šiuo metu Seime svarstomos Prezidentės pateiktos pataisos, siūlančios griežtinti ir išplėsti atsakomybę už nesantaikos ar karo kurstymą bei kitus pažeidimus numatant iki 100 tūkst. eurų ar 3 proc. metinių pajamų siekiančias baudas. Baudžiami galėtų būti ne tik transliuotojai, bet ir retransliuotojai. Pataisas papildantį panašų projektą gruodį parengė ir Kultūros ministerijos darbo grupė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min