Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 17d. 14:19

Teismas: Panevėžio meras R.M.Račkauskas pagrįstai laikinai nušalintas nuo pareigų

Teismas dėl Panevėžio mero prekybos poveikiu
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Rytis Mykolas Račkauskas

Panevėžio apygardos teismas neskundžiama nutartimi nusprendė, kad laikinas nušalinimas nuo pareigų Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui skirtas pagrįstai. Apie tai rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.

Šių metų sausio 20 dieną Panevėžio apylinkės teismas merui skyrė laikiną nušalinimą nuo pareigų vienam mėnesiui, t.y. iki vasario 20 d. Pirmos instancijos teismas nurodė, kad įtariamasis gali trukdyti procesui – daryti įtaką dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, kitiems asmenims, susijusiems su juo tarnybiniais ryšiais. Be to, laikinas nušalinimas nuo pareigų skirtas ir siekiat užkirsti galimybę įtariamajam daryti naujas nusikalstamas veikas.

Apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos teismo motyvais ir konstatavo, kad naikinti Panevėžio apylinkės teismo nutartį nėra teisinio pagrindo. Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas yra dinaminis procesas ir naujų įrodymų atsiradimas gali lemti būtinybę apklausti naujus liudytojus, atlikti kratas darbo vietose, pareikalauti pateikti naujus dokumentus ir pan.

„Šioje proceso stadijoje įtariamojo nušalinimas nuo pareigų yra tinkama procesinė prievartos priemonė, nes kitomis procesinėmis prievartos priemonėmis šiuo metu nėra galimybės pasiekti proceso tikslų“, – pažymėjo Panevėžio apygardos teismas.

R.M.Račkauskui sausį teisėsauga pateikė įtarimus prekyba poveikiu: Panevėžio meras įtariamas iš „Lietkabelio“ krepšinio klubo prezidento paėmęs 3 tūkst. eurų kyšį ir pažadėjęs, kad už tai savivaldybė skirs paramą klubui. Meras įtarimus neigia.

Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti ir „Lietkabelio“ prezidentui Alvydui Bieliauskui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min