Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 06:19 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 26d. 11:52

Teismas išnagrinėjo susisiekimo ministro ir VTEK ginčą

Jaroslavas Narkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo dalies panaikinimo.

Pareiškėjas skunde teigia, kad šių metų sausio 22 d. priimta VTEK sprendimo dalis, kurioje pripažinta, kad ministras 2019 m. spalio 1 d. Minske ir 2019 m. spalio 5 d. Abu Dabyje priėmęs interesų konfliktą tarnybinėje veikloje keliančias dovanas (maitinimo paslaugų apmokėjimas) iš jam pavaldžių institucijų – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei Automobilių kelių direkcijos – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, yra neteisėtas ir nepagrįstas.

Teismas sprendimą šioje byloje skelbs gruodžio 8 d.

Skundu J.Narkevičius siekia VTEK sprendimus pripažinti neteisėtais, nepagrįstais ir juos panaikinti. Į teismą jis kreipėsi vasario gale.

VTEK sausio 22 dieną nusprendė, kad J.Narkevičius du kartus pažeidė viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, kai pietavo pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita.

Komisija tuomet nustatė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

VTEK vertinimu, įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jei dėl jų gali kilti interesų konfliktas, o J.Narkevičius su už jo pietus mokėjusiomis įstaigomis yra susijęs valdymo, kontrolės bei tarnybinio pavaldumo ryšiais ir neišvengiamai turės priimti su jomis susijusius sprendimus.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas ministras tuomet tvirtino, kad pažeidimas yra mažareikšmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min