15min be reklamos
2023 01 26, 13:01

Teismas sugriežtino baudas už kartelį vairavimo mokyklų vadovams

Kartelyje dalyvavusiems buvusiems ar esamiems dešimties vairavimo mokyklų vadovams turi būti skiriamos griežtesnės baudos, galutinai nusprendė teismas.
Protestas Šiauliuose
Vairavimo mokykla / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės vairavimo mokyklų vadovams – 10-čiai asmenų apribota teisė eiti vadovo pareigas nuo vienerių iki trejų metų, taip pat skirtos baudos, ketvirtadienį pranešė taryba.

Pirmosios instancijos teismas buvo skyręs švelnesnes sankcijas – be apribotos teisės vadovams eiti vadovaujančias pareigas, tik vienam jų buvo skirta piniginė bauda. Tačiau LVAT nutarė skirti baudas vadovams, prisidėjusiems prie kartelio.

Įvertinęs pažeidimo mastą, trukmę ir kitas aplinkybes įmonių „Automotoket“, „Autoplaza“, „Daugva ir ko“, „Dovanėlė Jums“, JTMC, Sostinės vairavimo mokykla, „Auto ABC“, „Auto ABCDE“ ir „Visagalis“ vadovams LVAT apribojo teisę eiti vadovaujančias pareigas trejus metus, o J.Rinkevičiaus vairavimo mokyklos vadovui – vienerius metus.

Be to, jiems papildomai skirtos baudos – nuo 2 tūkst. iki 4 tūkst. eurų.

Konkurencijos taryba 2018 metų gruodį skelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir jas vienijanti asociacija LVMA derino įkainius už vairavimo kursus Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Taryba tuomet daliai jų skyrė maksimalią baudą, siekiančią dešimtadalį jų metinių pajamų.

LVAT 2020 metų kovą galutinai pripažino, jog vairavimo mokyklos ir asociacija derino įkainius, tačiau atsižvelgęs į sunkią dviejų įmonių finansinę padėtį baudas sumažino. Kitų įmonių skundai buvo atmesti, pripažinus, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min