Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 2d. 06:02

Teismo korupcijos byloje laukiančio Eligijaus Masiulio verslas pelnosi iš Vidmanto Martikonio gailesčio

Eligijus Masiulis, lėtūnas ir Vidmantas Martikonis
15min ir NASA nuotr. / Eligijus Masiulis, lėtūnas ir Vidmantas Martikonis

„Creditinfo“ duomenimis, tik kas antra Lietuvos įmonė tampa pelninga pirmaisiais veiklos metais, bet kyšininkavimu kaltinamo buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio su svainiu vystomam verslui tai pavyko. Pats E.Masiulis sako, kad sėkmę lėmė jo aktyvumas, bet vienas iš jo klientų, vienas turtingiausių Lietuvos politikų Vidmantas Martikonis neslepia – pats E.Masiulio paslaugas pirko dėl to, kad norėjo padėti bėdoje atsidūrusiam kolegai.

Apie savo verslą E.Masiulis pasakoja noriai. Štai neseniai surengęs spaudos konferenciją apie „MG Baltic“ korupcijos bylą, kurioje yra kaltinamas iš buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio gavęs 106 tūkst. eurų kyšį, ir paklaustas, kuo verčiasi pastaruoju metu, jis džiaugsmingai pasakojo apie įmonę ir siūlė savo paslaugas žurnalistams.

„Galiu vizitinę kortelę savo duoti. Esu „Tardigrade Consulting“ įmonės vadovas, paskambinkit prie progos, gal paslaugų reikės. O iš tikrųjų tai turime įkūrę konsultacinę bendrovę su kolega, partneriu. Konsultuojame komunikacinių strateginių rengimo, krizių valdymo klausimais įvairias įmones. (…) Turime vieną kitą klientą. Nedidelė ta kompanija – trys darbo vietos dabar, bet vis tiek išlaikome, mokame mokesčius“, – dėstė E.Masiulis.

Vienas iš jo verslo klientų – už atskiros frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje įkūrimą iš Liberalų sąjūdžio neseniai išmestas turtingas verslininkas Vidmantas Martikonis.

Kad E.Masiulis ir V.Martikonis bendradarbiauja, įtarimų kilo Vilniaus savivaldybės liberalams, kai V.Martikonio siųsto dokumento metaduomenys parodė, kad jį redagavo „Eligijus Masiulis“. Buvę liberalai neigė, kad laišką frakcijai rašė E.Masiulis, bet pripažino turintys bendradarbiavimo sutartį.

V.Martikonis: „Buvo gaila žmogaus“

V.Martikonis apie sutartį su E.Masiulio įmone 15min papasakojo išsamiau. Jis pripažino, kad su E.Masiulio įmone yra pasirašęs ne vieną, o dvi sutartis.

„Aš asmeniškai, kaip fizinis asmuo, turiu su juo sutartį. Ir, jei jau jums taip įdomu, mano „Vilnoja“ – visuomeninė organizacija – irgi turi sutartį. Dvi sutartis mes su juo turime“, – teigė V.Martikonis.

Jis atėjo, sako: gal ką nors galim padėt ar panašiai. Tai gerai, sudarėme sutartėlę, – sakė V.Martikonis.

Jis tikino, kad abi sutartys sudarytos dar 2016-aisiais.

„Žmogiškai sakau, kad man tikrai buvo gaila to žmogaus, kada visi iš karto nusisuko bendražygiai vadinamieji. Jis vis tiek aukštos kvalifikacijos žmogus buvo savo srity tiek profesionalumo, tiek komunikacijos srity. Aš jį vertinau. Pagrindinis motyvas buvo... Jis atėjo, sako: gal ką nors galim padėt ar panašiai. Tai gerai, sudarėme sutartėlę nuo tos gegužės. Ne nuo gegužės, gal nuo liepos kokios po to įvykio“, – pasakojo V.Martikonis.

Jis tikino, kad sutartys iš pradžių buvo sudarytos pusmečiui, o paskui pratęstos.

„Iš pradžių buvo pusmečiui tuo tikslu, kad pažiūrėtume, kaip čia vystysis. Ne byla, bet vis tiek turi būti ir darbas šioks toks padarytas. Sumos ten 1000 eurų mėnesiui bendroje sumoje. Na, 1000-1200 eurų, nes truputį kilstelėjome po pusės metų. Teikia komunikacijos konsultacijas, šiaip, jei kokie klausimai vis tiek. Aš nežinau, kur jūs naudosit, bet vis tiek partinis vidaus tas visas klausimynas liko. Jis iš partijos geriau žinojo. Dabar tik pusę metų jau nebe, bet tuo metu prieš mane ir partijoje tų laikinų vadovų buvo tam tikros pozicijos. Žodžiu, bendromis gyvenimiškomis temomis tų patarimų ir pagalbos gavome“, – kalbėjo V.Martikonis.

Skaičiuojant paprastai, V.Martikonis buvusio liberalų pirmininko E.Masiulio verslui per pusantrų metų turėjo sumokėti apie 20 tūkst. eurų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vidmantas Martikonis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vidmantas Martikonis

O kiek išvis uždirbo E.Masiulio su svainiu įsigyta įmonė?

Pelninga nuo pirmų metų

Nors konsultacijų verslas veikia „Tardigrade Consulting“ pavadinimu, iš tikrųjų E.Masiulio su partneriais valdoma įmonė registruota „Versanus“ vardu. Ją iš buvusių savininkų E.Masiulis su svainiu ir jo žmona įsigijo 2016 m. spalį. Spalio 25 d. bendrovės direktoriumi tapo E.Masiulis. Pati įmonė nurodo veiklą pradėjusi lapkritį. Todėl vargu, ar su šia įmone V.Martikonis sutartis galėjo pasirašyti dar vasarą.

Registrų centrui pateiktose finansų ataskaitose, E.Masiulio ir jo svainio valdoma įmonė „Versanus“ nurodo 2016-aisiais išvis turėjusi 9000 eurų pajamų ir, atmetus išlaidas algoms (beveik 2000 eurų) ir kitas išlaidas, metus baigusi su 1258 eurais pelno.

Ar šis rezultatas pasiektas tik E.Masiulio, ar ir buvusių įmonės savininkų dėka, lieka neaišku. Aišku tik tai, kad pagal sutartis su V.Martikoniu ir visuomenine organizacija „Vilnoja“, jei V.Martikonis sako už pusmetį „Versanus“ sumokėjęs 6000 eurų, E.Masiulio įsigytas verslas gavo 66 proc. pajamų.

2017-aisiais įmonei jau sekėsi kur kas geriau. Registrų centrui pateiktais duomenimis, per praėjusius metus „Versanus“ gavo beveik 81 tūkst. pajamų. Dviejų – trijų darbuotojų algoms įmonė išleido beveik 36 tūkst. eurų. Galiausiai metus ji baigė su 16 tūkst. eurų pelnu.

Aš esu žmogus aktyvus, energingas, nemėgstu sėdėti ant sofos, nemėgstu dejuoti, nemėgstu skųstis, – sakė E.Masiulis.

E.Masiulis 15min teigė, kad toks rezultatas – jo nuopelnas.

„Aš esu žmogus aktyvus, energingas, nemėgstu sėdėti ant sofos, nemėgstu dejuoti, nemėgstu skųstis ir suprasdamas, kad patekęs į tokią situaciją vis tiek turiu kažkaip toliau gyventi, kažkaip išmaitinti šeimą, apsisprendžiau atidaryti konsultacinę kompaniją. Šiuo metu po truputį klientų ratas plečiasi“, – teigė jis.

Jis tikino, kad investicijos į įsigytą verslą buvo minimalios. Įsigyta tik technika, o biurą Vilniaus Senamiestyje nutarta nuomotis. Pernai, pasak E.Masiulio, įmonė turėjo tris darbuotojus, o šiemet – du.

Nekilnojamo turto neperka ir neparduoda

Kyšininkavimu kaltinamas buvęs liberalas tikino, kad verslo klientų tikrai neieško vien tarp buvusių pažįstamų politikoje. Esą tik V.Martikonis yra buvęs jo kolega partijoje.

„Kiti visi klientai su partijomis tikrai nėra su partijomis susiję niekaip. (…) Apie klientus nelabai galiu kalbėti, nes tai gali prasilenkti su mūsų sutartimis, tačiau jų veiklos įvairios – pradedant paslaugų, baigiant pramonės sritimi“, – sakė buvęs politikas.

Jis tik patikino, kad korupcijos byloje minimi asmenys ir su jais susijusios įmonės nėra „Tardigrade Consulting“ klientai. Įmonės direktorius sako, kad kol kas įmonė daugiausia užsiima konsultacijomis idėjų įgyvendinimo strategijų rengimo srityje, komunikacijos strategijų srityje. Nors viešai įmonė skelbia užsiimanti ir įmonių, nekilnojamojo turto pirkimo, pardavimo ir plėtros klausimais, tačiau E.Masiulis sako, kad kol kas ši veikla nėra pagrindinė.

„Čia yra tik plėtros galimybės. Mes bandėme, sakykim, yra tam tikri procesai prasidėję, bet iš to kol kas pajamų mes neturime“, – sakė jis.

Būtent į nekilnojamąjį turtą E.Masiulis sakė norėjęs investuoti, kai pateikė savo versiją, kad iš R.Kurlianskio ėmė ne kyšį, o paskolą.

Lyginasi su vandens meškučiu

E.Masiulio įmonė viešai skelbia ne šiaip sau pasivadinusi paties atspariausio ir gyvybingiausio organizmo – tardigrados, o lietuviškai vandens meškučio, lėtūno, vardu.

Megumu Tsujimoto iliustr./Lėtūnai, dar žinomi kaip vandens meškučiai, gali gyventi itin atšiauriomis sąlygomis
Megumu Tsujimoto iliustr./Lėtūnai, dar žinomi kaip vandens meškučiai, gali gyventi itin atšiauriomis sąlygomis

„Pasirinkę tokį pavadinimą norime pasakyti, kad nėra neįmanomų dalykų, neįveikiamų iššūkių ir sudėtingame žmonių pasaulyje. Savo veikla padėsime Jums įveikti pačias netikėčiausias situacijas, siekti savo svajonių įgyvendinimo, kad ir kokios tolimos jos atrodytų. Esame energinga, kūrybiška ir gyvenimiškos patirties sukaupusi komanda. Vaikštome ant žemės, bet turime žinių ir kompetencijos, kaip prisijaukinti sparnuotą sėkmę, kuri Jus pakylėtų aukščiau!“ – savo tinklalapyje reklamuojasi įmonė.

E.Masiulis neslėpė, kad įmonės pavadinimas jam patinka.

„Kadangi viena iš mūsų teikiamų paslaugų yra krizių valdymas, tai ir buvo prieita prie tokio pavadinimo, kad bet kokioje situacijoje įmonės, organizacijos, žmonės galėtų išgyventi“, – aiškino jis.

Kadangi viena iš mūsų teikiamų paslaugų yra krizių valdymas, tai ir buvo prieita prie tokio pavadinimo, kad bet kokioje situacijoje įmonės, organizacijos, žmonės galėtų išgyventi, – sakė E.Masiulis.

E.Masiulis, paklaustas, ar tokį pavadinimą pasirinko galvodamas apie savo paties patirtį, nusijuokė: „Labiau apie paslaugas teikiamas, ne apie save“.

Primename, kad „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E.Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiems parlamentarams liberalams Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Jis kaltinamas davęs kyšius E.Masiuliui, Š.Gustainiui bei V.Gapšiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su „MG Baltic“ viceprezidentu R.Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G.Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š.Gustainiui – kyšininkavimu. V.Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R.Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Verslas

„Pagaminta Lietuvoje“: naujas „Lidl“ prekės ženklas, vienijantis tradicinės receptūros lietuviškus produktus

Naujienos

Aktualu

Pietų Irane per 5,2 balo žemės drebėjimą sužeistas 31 žmogus

Aktualu

Armėnijos opozicijos šalininkai blokuoja eismą Jerevane ir kitur šalyje

Kultūra

15min studijoje – pokalbis apie festivalį „Naujasis Baltijos šokis '18“

Gyvenimas

Sunku susikaupti, mąstyti? Gali būti, kad vartojate gerokai per daug druskos

Aktualu

„Brexit“ remiančio tyrimų centro įkūrėjas kaltinamas darbu Rusijos žvalgybai

Verslas

Lietuva sukaupė 1,1 mlrd. eurų, ruošdamasi galimam ES paramos mažėjimui

CITATA

Modernaus verslo komplekso „Park Town“ incijuotame diskusijų cikle „Speak Out“ startuolių ekosistemos ekspertė Rimantė Ribačiauskaitė teigia, kad Lietuva dar turėtų pasimokyti sėkmės istorijų pasakojimo iš kaimyninių šalių:

„Estija turbūt yra ta šalis, kuri maksimaliai išnaudoja visus komunikacijos kanalus pranešti apie mažesnius ar didesnius pasiekimus ir labai sėkmingai kalba apie save globalioms rinkoms.“ 

Žiūrėkite visą transliacijos įrašą.

Mokslas.IT

Dėl ryšių su gangsteriais kiaulė Pepa Kinijoje tapo nebepageidaujama

Aktualu

Politologas R. van Vorenas: sovietizmo pėdsakų Lietuvoje – vis mažiau

Pasaulis kišenėje

Kodėl kylant ir leidžiantis lėktuve prigesinamos šviesos?

Aktualu

Savivaldybė: į sostinės darželius pateko visi eilėje laukę 7,4 tūkst. vaikų

Vardai

Princesė Charlotte švenčia trečiąjį gimtadienį: jos gražiausių nuotraukų albumas

Aktualu

Paryžiuje per Gegužės 1-osios protestus kilus riaušėms sulaikyta dešimtys žmonių

24sek

Robertas Javtokas: apie baudų metimus, lyginimą su I.Drago ir ryklį ant rankos

Verslas

Naujas įrankis padės generuoti vartotojo turinį ir sklaidą socialiniuose tinkluose

Verslas

„Taxify“ vairuotojas Davidas iš Ganos: aplinka Lietuvoje buvo tokia atšiauri, kad turėjau pabėgti į Šveicariją

Mokslas.IT

„Facebook“ kuria pasimatymų tarnybą, pasiūlys ir kitokių naujovių

Gazas

„Porsche Cayenne“ pasistiprins elektra – gaus dar 136 AG

Aktualu

V.Pranckietis sako, kad prezidentė turi pati pasisakyti dėl laiškų E.Masiuliui

Aktualu

Orai.lt: ketvirtadienį grįžta vasariškas karštis

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min