Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 balandžio 27d. 11:40

Telšių meras: gėjus žeidžiančią informaciją pateikusi mokytoja nelabai gali dirbti toliau

Pamokos skaidrė
Indrės Pabijonavičiūtės nuotr. / Pamokos skaidrė

Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas sako manantis, kad seksualines mažumas žeidžiančią informaciją dešimtokams per pamoką pateikusi Telšių Žemaitės gimnazijos tikybos mokytoja neturėtų toliau dirbti šio darbo.

Meras sakė savivaldybės švietimo skyriaus vedėjai ir mokyklos direktoriui pavedęs išsiaiškinti, ar pateikta medžiaga atitinka mokymo programą ir ar ji buvo suderinta su mokyklos vadovybe.

„Man svarbus momentas, ar mokytoja savavališkai tai padarė, ar mokyklos administracija žinojo apie to dalyko ugdymo turinį. Žmogiškąja prasme, bijau ką sakyti, nes yra įvairiausių įsitikinimų mūsų bendruomenėje ir Lietuvos bendruomenėje. Mano asmeniniu požiūriu, man tokia informacija nelabai priimtina“, – BNS sakė meras.

„Mano įsitikinimu, nelabai“, – pridūrė savivaldybės vadovas, paklaustas, ar mokytoja gali toliau eiti pareigas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ viena mokyklos abiturientė pasidalino nuotraukomis, kuriose matyti skaidrės su teiginiais, esą „beveik visi serijiniai žudikai, kurie savo aukas nužudė ir po to suvalgė jų kūno dalis, buvo gėjai“. Jose nurodoma, kad apie 40 proc. prievartos prieš nepilnamečius atvejų susiję su homoseksualumu. Vienoje iš nuotraukų matyti sovietinis kūjis ir pjautuvas vaivorykštės fone, ir pateikiama užduotis: Ką žinote apie „Gėjų manifestą?“.

Indrės Pabijonavičiūtės nuotr. /Pamokos skaidrės
Indrės Pabijonavičiūtės nuotr. /Pamokos skaidrės

Šios nuotraukos ketvirtadienį plačiai paplito, kai jomis ėmė dalintis žinomi žmonės.

Gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys sakė nepritariantis tokiam tikybos mokytojos Loretos Raudytės elgesiui.

Pati mokytoja portalui delfi.lt sakė tiesiog pateikusi informaciją, kurią rado į lietuvių kalbą išverstuose amerikiečių psichologo Paulo Camerono iš Šeimos tyrimų instituto (Family Research Institute) lankstinukuose. Ji sakė neabejojanti, kad pateikta informacija yra patikrinta ir teisinga ir savo veiksmuose neįžvelgė nieko blogo. Pedagogė taip pat nurodė atsirinkusi tik tą dalį informacijos, kuri ją sukrėtė.

„Jeigu tai būtų melas, tai būtų paneigta, bet jei tai tiesa, nejau turime meluoti mokiniams? Mes nekurstėme nesantaikos, nesakėme, kad reikia jų nekęsti, kaip tik sakėme, kad kiekvieną žmogų reikia mylėti ir gerbti, bet jų poelgius, jeigu jie blogi, turime įvardinti“, – delfi.lt kalbėjo pedagogė.

Meras pabrėžė, kad mokytoja turi prisiimti visą atsakomybę už teikiamą informaciją, ir žadama įvertinti jos elgesį.

„Ji dirba su mokiniais, su nepilnamečiais ir tikrai turi įvertinti grėsmes – ne kiekvieną informaciją galime teikti, mokytoja tikrai turi prisiimti atsakomybę, nes ugdome jauną žmogų, formuojame jo sąmonę, jo požiūrį į gyvenimą, jo vertybinius dalykus. Juo labiau, kad tai yra tikybos pamoka, tai yra dorovingumo pamokos. Tai tikrai labai rimtas dalykas, kurį įvertinsime kaip priklauso, pagal visas etikos normas, įstatymus“, – sakė meras.

Lietuvos gėjų lygos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius BNS sakė, kad šis atvejis rodo, jog mokiniams nėra pateikiama mokslu pagrįsta informacija apie LGBT bendruomenę.

„Galima tik įsivaizduoti, kaip tokioje pamokoje jaustųsi homoseksualus moksleivis. Tikimės Švietimo ir mokslo ministerijos reakcijos“, – teigė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

01:02
00:50
03:50

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min