TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšiuose atšaukti du kino seansai, prifarširuoti Kremliaus propagandos

plakatas
plakatas
Šaltinis: 15min
26
A A

Šį trečiadienį, vasario 22 dieną, Telšių Žemaitės dramos teatre, 17 ir 19 valandomis turėjo būti rodomi du filmai: „Trys didvyriai ir jūrų caras“, „Vikingas“. Telšių kultūros centras, organizavęs seansus, abu šiuos filmus atšaukė, pasikonsultavęs su Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamentu. Abu šie filmai – Kremliaus propagandos vaisius.

Telšių kultūros centras išplatino pranešimą ir paaiškinimą, kuriame informuoja, kodėl filmai „Vikingas“ ir „Trys didvyriai ir jūrų caras“ yra atšaukiami.

„Pažymime, kad neseniai pasirodęs, Rusijoje pagamintas vaidybinis filmas „Vikingas“, priešingai nei yra reklamuojamas, neatkuria autentiškos istorinės aplinkos bei neparodo tikrų istorinių faktų.

Nei filmo veikėjų apranga, nei kitos buities detalės neatitinka istorinės tikrovės.

Filmas yra vienas iš Kremliaus propagandinių produktų, skirtas savintis Kijevo Rusios istoriją ir neigti Ukrainos valstybės istorines šaknis, teigiant, kad visa Rusios istorija priklauso Maskvai, o tai neatitinka istorinės tikrovės.

Plakatas
Plakatas

Animacinis filmas apie tris didvyrius (Try Bogatyria) taip pat yra minkštosios galios įrankis, skirtas pratinti mūsų regiono šalių jaunąją auditoriją prie Rusijos kultūrinių produktų, kurių tikslas – orientuoti jaunimą į kitų kultūrinių bei informacinių Rusijos produktų vartojimą ateityje, taip pat kurti iškreiptą istorijos suvokimą.“

Kadras iš filmo „Vikingas“
Kadras iš filmo „Vikingas“

Apie šiuos filmus Lietuvos spauda jau rašė. Buvo skelbiama, kad „Vikingą“ labai gyrė pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Tuo tarpu ukrainiečiai mano, kad šiuo filmu yra istoriškai „pavagiamas“ Kijevo kunigaikštis Volodymyras. Kitaip tariant – Rusija savinasi Kijevo Rusios istoriją. Yra sakančių, kad Krymas Rusijai labai svarbus, nes ten buvo krikštytas Volodymyras.

Tai filmukai, aukštinantys stiprų vieną lyderį, kuris gali visus apginti. Nieko neprimena?

Pabrėžiama, kad tokiais filmais siekiama sujudinti Rusijos piliečių patriotines aistras, tuo pačiu supriešinant juos su aplinkinėmis valstybėmis.

Propagandos žinovai aiškina, kad animacinis filmas apie tris didvyrius taip pat nėra nekalta pasakaitė. Tai filmukai, aukštinantys stiprų vieną lyderį, kuris gali visus apginti. Nieko neprimena?

Filmus siūlo ir platina kompanija „Garsų pasaulio įrašai“, kuri mokykloms buvo išsiuntinėjusi viliojančius pasiūlymus – mokiniams siūlomos nuolaidos, o mokytojams, atvedusiems mokinius – visai už dyką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min