Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 5d. 11:00

Tėvai įsiutę: dar vienas darželis už ugdymą internetu paprašė mokesčio su 15 procentų nuolaida

Vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vaikų darželis

Į privatų sostinės darželį „Bebenčiukų namučiai“ vaikus vedantys tėvai pasipiktinę – darželio vadovybė nesitarusi ugdymą perkėlė į internetą, o mokestį už vaiką sumažino tik 15 procentų. Anot jų, mažesniems vaikams toks ugdymo būdas visai netinka, tačiau darželio vadovybė esą nesileidžia į kalbas. Darželio vadovė Aleksandra Leontjeva-Freind teigia, kad darželis neturėjo kitos išeities – išsilaikyti reikia, ugdymu namuose patenkinti dauguma tėvų, o triukšmauja esą tik vienos vaikų grupės tėvai.

Į 15min kreipusis šeima prašė neminėti nei vardų, nei pavardžių. Anot jų, į pasiskundimą žurnalistams darželio vadovybė sureagavo nekaip, tad šeima baiminasi pasekmių.

Šeima skundėsi, kad „Bebenčiukų namučių“ vadovybė nesitarusi nusprendė, jog karantino metu vaikus ugdys internetu ir už tai mokestį sumažino 15 proc. Lygiai taip pat buvo pasielgęs Austėjos Landsbergienės darželis „Vaikystės sodas“.

Šeima: pagrasino, kad nutrauks sutartis

„Niekas manęs neklausė ar norime, ar galime. Parašėme laišką, kiek žinau, ne vieni mes, o sulaukėme skambučių, kuriais buvo daromas psichologinis spaudimas, kad per mus bus uždarytas darželis, kad nutrauks sutartis“, – 15min rašė šeima.

Kadangi dalis vaikų, šeimos teigimu, ugdymui namuose yra tiesiog per maži, tėvai laišku kreipėsi į darželį ir nurodė, jog sutartyse su vaikais yra punktas, jog nei viena sutarties šalių neatsako už jos nevykdymą, jei jis bus visos eilės aplinkybių, tarp jų – epidemijų, pasekmė.

Tėvai nurodė esantys įsitikinę, kad turėtų būti apskritai atleisti nuo mokesčio.

Tėvams darželis atsakė, kad 15 proc. nuolaida buvo apskaičiuota susumavus numatomas išlaidas karantino metu, o jei darželis negaus pajamų, jų nebus iš ko padengti.

Visgi, tėvai neatlyžo, jie pabrėžė, kad sutartyje nuotolinis ugdymas nebuvo numatytas, tačiau iš Aleksandros Leontjevos-Freind esą sulaukė tik sąskaitos už balandžio mėnesį, kurią buvo raginami apmokėti nedelsiant, priešingu atveju sutartis su jais bus nutraukta.

Jie piktinosi ir tuo, kad už kovą buvo susimokėję, bet vaikų kovą į darželį negalėjo vesti dvi savaites.

Darželio vadovė: pirmą kartą taip sunku

15min darželio paprašė pakomentuoti tėvų skundą, kad jie neturi galimybių atsisakyti nuotolinio ugdymo su 15 proc. nuolaida ir kad esą su nepatenkintais gali būti nutrauktos sutartys.

VšĮ „Bebenčiai“, valdančios „Bebenčiukų namučių“ darželius, vadovė A.Leontjeva-Freind 15min atsiųstame atsakyme teigė, kad darželis veikia jau 10 metų, o per visą šį laikotarpį pirmą kartą tenka išgyventi tokį sunkų metą, kai ne tik jie, bet ir visas pasaulis atsidūręs nežinioje ir iki galo nėra neaišku, kas bus rytoj ir kokius sprendimus priims valdžios institucijos.

„Dėl to yra sunku nuraminti save ir tėvelius, kurių vaikai lanko darželį“, – teigė ji.

Anot įstaigos vadovės, dauguma tėvų juos palaiko ir padeda išsilaikyti šiuo sunkiu metu, kad nereikėtų uždarinėti filialų, kurių yra trys, ar atleisti darbuotojų. Pasak A.Leontjevos-Freind, darželį lanko virš šimto vaikų, o jį valdo VšĮ, kuri nesiekia pelno.

15 proc. nuolaida, pasak pašnekovės, buvo apskaičiuota atsižvelgiant į darželio pajamų ir išlaidų santykį. Ji pateikė nuorodą į Registrų centrą, kuriame paskutinė „Bebenčių“ finansinė ataskaita – 2018 metų. Joje rašoma, kad metus VšĮ baigė su 2,5 tūkst. pelnu.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vaikų darželis, asociatyvinė nuotr.
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vaikų darželis, asociatyvinė nuotr.

Paslaugų mokestis, pasak jos, buvo sumažintas tuo metu, kai iki galo nebuvo priimti įstatymų pakeitimai dėl subsidijų, aptarti darbo organizavimo klausimai su darbuotojais.

A.Leontjeva-Freind teigė tėvams siuntusi duomenis apie darželio pajamas ir išlaidas, o nuotolinis mokymas organizuotas atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas.

Karantino metu, pasak atsakymo, tėvams siunčiama vaizdo medžiaga ir užduotys, neturintys galimybių užduotis gali pasiimti viename iš darželių.

„Darželio vaikai ir jų tėvai džiaugiasi tuo ir tai vertina. Nuolat sulaukiame tėvelių palaikymo ir nuotraukų, bei filmuotos medžiagos, kaip vaikučiams sekasi ugdytis namuose – nuo mažiausių dvimečių iki septynmečių, – tikino A.Leontjeva-Freind ir atsiuntė nuorodą į socialinio tinklo puslapį, kuriame skelbiamos namuose ugdomų vaikų nuotraukos. – Tad mūsų nuotolinis ugdymas tikrai puikiai veikia, o vaikai ir jų tėvai yra įsitraukę į šią ugdymo formą.“

Jos teigimu, su nuolaida tėvams „liko apmokėti 180 eurų“.

„Kadangi darželio filialų patalpos yra nuomojamos, o auklėtojos ir kiti darbuotojai dirba pagal darbo sutartis, tokia suma šioje situacijoje sudaro galimybę neuždaryti darželio filialų ir išsaugoti darbuotojų darbo vietas. Priešingu atveju po karantino nebus kam ir kur priimti ir prižiūrėti vaikų“, – teigiama atsakyme.

Įstaigos direktorė taip pat sakė pažadėjusi tėvams esant galimybei mokestį „dar mažinti“, nes valstybė žada kompensavimą.

„Visiems tėveliams tai pranešėme, kad ateinančius mėnesius pagal galimybes dar sumažinsime, ir didžioji dauguma jų mus palaiko“, – teigė ji.

Kitų grupių tėvai, kurių vaikai lanko tą patį filialą, tėvai tokių klausimų taip pat nekėlė.

A.Leontjevos-Freind teigimu, su tėvais, netekusiais dalies pajamų, randama individuali išeitis: „Taip pat norime paaiškinti, kad klausimus dėl to, kad darželio padaryta nuolaida yra per maža, kėlė tik vienos grupės tėvai, kurių vaikai lanko 1 iš 3 darželio filialų. Kitų grupių tėvai, kurių vaikai lanko tą patį filialą, tokių klausimų taip pat nekėlė.“

Vadovė sakė, kad atsakymo 15min išsiuntimo metu klausimas iš esmės suderintas su visais minėtos grupės tėvais – liko sutarti su keliomis šeimomis.

Ji patikino, kad nuo karantino pradžios darželis nėra nutraukęs nė vienos sutarties ir nėra išsiuntęs nė vieno pranešimo apie ketinimą nutraukti kurią nors sudarytą sutartį.

„Kiekvieną dieną gauname daugybę laiškų ir skambučių ir tikrai stengiamės į visus atsakyti. Šiuo metu itin daug bendraujame su šeimomis ir stengiamės paaiškinti visą situaciją. Atsiprašome tų tėvų, jei su kuriais nepavyko rasti bendros kalbos. Tikrai norime išsaugoti šiltus santykius ir visus tėvelius raginame dar kartą susisiekti, jei juos užklupo finansinė našta – rasime sprendimą kartu. Be jų nebūtų mūsų, todėl mums itin svarbu kartu išgyventi šį sunkų pandemijos laiką“, – teigiama atsakyme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min