Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 22d. 07:42

Tėvai pakėlė triukšmą dėl mokesčio už ugdymą internetu – A.Landsbergienės darželis nutraukė sutartį

Austėja Landsbergienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Austėja Landsbergienė

Dvimetį vaiką į sostinėje veikiantį darželį „Vaikystės sodas“ leidusi pora suabejojo darželio vadovybės sprendimu per karantiną vaikus mokyti nuotoliniu būdu mokestį už darželį sumažinant 15 procentų. Pradėję kelti klausimą, ar dvimetis vaikas tam ne per mažas, vilniečiai sulaukė atsako: motyvuodama, kad bendradarbiavimas tapo neįmanomas, darželio vadovybė sutartį su tėvais nutraukė. Darželio atstovė 15min teigė, kaip taip pasielgta dėl nepagarbaus tėvų elgesio. Penktadienio vakarą darželis priėmė sprendimą stabdyti veiklą ir neimti mokesčio karantino metu.

15min jau rašė, kad privačios mokyklos bei darželiai karantino metu ugdymą perkėlė į internetą, taip buvo padaręs ir darželis „Vaikystės sodas“.

Registrų centro duomenimis, jo akcininkė yra įmonė „Kibirkštis“, o šios akcininkė – Austėja Landsbergienė.

Karantino metu darželinukų tėvams buvo persiunčiamos vaikams skirtos užduotys, auklėtojų sukurti vaizdo įrašai. Tėvai galėjo numatytu laiku paskambinti pasikonsultuoti su logopedais, psichologais ir kitais specialistais.

Persikėlus į internetą mokestis už vaikus darželyje buvo sumažintas 15 procentų.

Mokant už darželį teko samdyti auklę

Į minėtą darželį vaiką leidusi vilnietė Indrė suprato, kad dvimetis sūnus tokiam ugdymui yra tiesiog per mažas, tad šeimai teko samdyti auklę.

Mėnuo šiame darželyje kainuoja 527 eurus, 100 eurų iš jų apmoka sostinės savivaldybė.

Tai reiškia, kad 15 procentų pritaikyta nuolaida yra kiek daugiau nei 64 eurai, o mokestis už ugdymą namuose iš tėvų kišenės mėnesiui siekia 363 eurus.

Šeima ėmė kelti klausimą, kaip buvo apskaičiuotas tokia nuolaida mokesčiui už darželį.

Laiškas po laiško įtampa kilo ir viskas baigėsi tuo, kad šeima gavo pranešimą dėl sutarties nutraukimo.

Jame rašoma, kad elektroniniuose laiškuose „Vaikystės sodas“ buvo nepagrįstai kaltinamas cinizmu, o pranešimai – nesąmonių rašymu. Darželis konstatavo, kad bendradarbiavimas tapo neįmanomu, tad sutartis nutraukiama.

Su sąlygomis nesutiko

Šiuo pranešimu feisbuke pasidalijusi Indrė 15min pasakojo, kad tik gavę darželio pranešimą apie nuotolinį ugdymą ir 15 procentų nuolaidą, iškart informavo ugdymo įstaigos vadovybę su tokiomis sąlygomis nesutinkantys.

Tai reiškia, kad tu negali dirbti, bet užsiimi su vaiku ir moki už tai darželiui.

„Mes informavome, kad dvejų metų vaikui nuotolinis ugdymas nėra tinkamas. Mokyklinukams gal tai tinka, bet ne darželinukams. Norint įtraukti vaiką, tu turi su juo užsiimti. Tai reiškia, kad tu negali dirbti, bet užsiimi su vaiku ir moki už tai darželiui“, – sakė ji.

Indrė pabrėžė šio klausimo net nebūtų kėlusi, jei su tėvais būtų šia tema diskutuojama.

„Tai jau principo ir požiūrio klausimas, kaip buvo su visais komunikuojama. Nei klausimo, nei derybų, o siųsti laiškai yra arogancijos viršūnė, – pabrėžė pašnekovė. – Aš manau, kad daugiausia tėvų sukilo dėl to. Visi mato straipsnius, kokį pelną uždirbo, ir visi labai gerai moka paskaičiuoti, kiek gali toks darželis pragyventi, turint omenyje, kad jis gauna savivaldybės kompensaciją už kiekvieną vaiką po 100 eurų.“

Indrė teigė, kad stebina darželio motyvas nutraukti sutartį nes bendradarbiavimas neįmanomas, nors ankstesniame susirašinėjime darželio atstovai pareiškė, kad į tokio pobūdžio klausimus daugiau nebeatsakinės.

„Jie pirmi nutraukė diskusiją ir atsisakė kalbėti apie tai, kas aktualu daugeliui žmonių“, – sakė ji.

15min skaitytojos nuotr. /„Vaikystės sodo“ atsakymas tėvams
15min skaitytojos nuotr. /„Vaikystės sodo“ atsakymas tėvams

Anot Indrės, jei darželis būtų pasiūlęs normalų kompromisą, pavyzdžiui, mokestį sumažinęs perpus, visi tėvai būtų supratę ir nebūtų kėlę triukšmo.

„Manau, kad mes patys pirmieji esam, kuriuos išmetė iš darželio, nes mes tiesiog labai daug klausimų uždavinėjome (...) Kadangi mes prašėme pagrįsti darželių išlaidas ir kokių priemonių buvo imtasi joms sumažinti, kad lengviau būtų tėvams, galiausiai poniai Austėjai turbūt atsibodo atsakinėti į tuos klausimus. Ypač matyti viešuose postuose, kur nesutinkantys tėvai atsiuntė jai klausimus ir buvo išvadinti apgailėtinais“, – kalbėjo ji.

Moteris viešai pasidalijo A.Landsbergienės komentaru socialiniame tinkle.

15min skaitytojos nuotr. /A.Landsbergienės pasisakymas socialiniame tinkle
15min skaitytojos nuotr. /A.Landsbergienės pasisakymas socialiniame tinkle

Indrė 15min teigė kiek vėliau pabendravusi su kitais „Vaikystės sode“ ugdomų vaikų tėvais ir supratusi, kad tokia yra ne viena.

„Savo rašte jie parašė, kad mes grasiname pasekmėmis, tačiau mes tik klausėme, ar jie supranta, kiek tėvų telkiasi. Mano supratimu, tai juokinga (...) Yra Austėjos pasisakyme, kad ji nepamirš tėvų, kurie nesutiko“, – kalbėjo pašnekovė.

Anot jos, išmesdama vaiką iš darželio „Vaikystės sodo“ vadovybė palengvino šeimai situaciją, nes jie po karantino ten vaiko vesti nebeketino.

„Aš paviešinau tai ne norėdama pasiskųsti (...) Pradžioje galvojau, kad aš viena čia kažko nesuprantu, tačiau paskaičiusi kitų tėvų komentarus, kurie irgi nesutinka, kažkaip yra ta pusė, kuri supranta, kad 85 procentai už dvimečio pažiūrėjimą į kompiuterį nėra labai adekvatu“, – sakė ji.

„Vaikystės sodo“ atstovė: tai nėra susiję su paslaugos teikimu

„Vaikystės sodo“ rinkodaros vadovė Rita Meilūnaitė 15min penktadienį antroje dienos pusėje atsiųstame atsakyme pabrėžė, kad šeimai pranešimas apie sutarties nutraukimą išsiųstas dėl jų, kaip ugdomo vaiko tėvų, nepagarbaus elgesio „Vaikystės sodo“ atstovų atžvilgiu.

„Tai pažeidžia „Vaikystės sodo“ vertybes ir leidžia konstatuoti, jog bendradarbiavimas tapo nekonstruktyvus ir toliau neįmanomas. Šis sprendimas nėra susijęs su ugdymo paslaugos teikimu „Vaikystės sode“ šiuo visiems mums sunkiu laikotarpiu“, – teigė ji.

R.Meilūnaitė pabrėžė, kad privačios mokyklos ir darželiai šiandien yra ten pat, kur ir didžioji dalis paslaugas teikiančių organizacijų: „Dėl aplinkybių, kurioms nė vienas mūsų negalime ir negalėjome daryti įtakos, gavome nurodymą ugdymo įstaigas, kaip fizines vietas, uždaryti.“

„Tad tenka greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos. Mokykloms yra truputėlį lengviau: vaikai didesni, savarankiškesni, gali greičiau prisitaikyti ir mokytis virtualioje erdvėje. Sudėtingiau – darželiams, nes tokio amžiaus vaiko ugdymas itin intensyvus asmeninio dėmesio prasme, t.y. jis to negali padaryti pats, reikia dalyvauti ir suaugusiam, – teigė ji. – Dar prieš virusui išplintant, bendraudami su ugdymą virtualioje erdvėje jau išbandžiusiais darželiais pasaulyje, matėme, kad įmanoma, dirbant kartu su tėvais, užtikrinti net ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo tęstinumą.“

Pasak darželio atstovės, buvo ruoštasi galimam scenarijui ir ugdymą „Vaikystės sode“ pavyko be pertraukos perkelti į virtualią erdvę – vaikai kasdien gauna mokytojų vaizdo įrašus įprastoms veikloms atlikti ir atlieka kartu su tėvais, vyresniais broliais ar seserimis, gauna papildomų užduočių, eksperimentuoja.

Neturintiems sąlygų užduotys spausdinamos ir paliekamos dezinfekuojamoje dėžėje lauke.

„Su tokio masto krize susidūrėme pirmą kartą, sunku numatyti, kiek ji palies kiekvieną mūsų ir kiek ilgai tęsis – pirmosiomis karantino dienomis įvertinome savo veiklos pergrupavimo galimybes ir suteikėme visoms Vaikystės Sodo šeimoms 15% nuolaidą mėnesio ugdymo mokesčiui – net jeigu viskas ir atsidarytų po dviejų savaičių. – teigė ji. – Suprasdami ir tai, kad šioje situacijoje ne vienas mūsų būsime priversti pakeisti įpročius, apriboti išlaidas, besikreipiantiems patys pasiūlėme sušvelninti įprastas sutarties nutraukimo sąlygas įvesdami trumpesnį laikotarpį.“

Šiandien kalbame apie tai, kad apskritai galėtume atsilaikyti, stengtis išsaugoti kuo daugiau mokytojų bei tęsti kokybišką vaikų ugdymą

R.Meilūnaitė pabrėžė, kad tokioje neapibrėžtoje situacijoje visi elgiasi skirtingai: vieni atsipalaiduojame, mėgaujamės ramesniu tempu ir ramiai laukiame, kitus tokia situacija veikia stipriau – kyla pyktis, neužtikrintumas, dažnai šiuos jausmus sąlygoja stipriai pasikeitusi asmeninė situacija.

„Skaudu, kad šiuo sunkiu visiems metu iš dalies šeimų sulaukiame bandymų iškraipyti situaciją ir pasinaudoti ja – susidūrėme su situacija, kai susibūrė grupė tėvų ir siekia neetiškomis priemonėmis spausti suteikti kitokią nuolaidą, uždarose grupėse kursto kitus („rinkimai ant nosies“, „reikia išnaudoti“, „įkliuvo“) ir manipuliuoja, kad jie nedrįs prieštarauti, bijos viešumo, ar skambina mokytojams ir spaudžia teikti informaciją, nustatinėja prieš „Vaikystės sodą“. Norime pabrėžti – mūsų įstaiga pasirašė sutartis su kiekviena šeima, todėl su kiekviena šeima aptarsime jų sunkumus, pasirinkimą, jų rūpesčius, galimybes, taip pat ir spręsime ginčus. Viską suprantame, kartu ieškome geriausių sprendimų“, – teigiama atsakyme.

Anot atstovės, sprendimai, kuriuos tenka priimti šiandien, yra sudėtingi, o ir keičiasi diena iš dienos: „Mes šioje situacijoje darome tai, ką galime. Kviečiame visus išlaikyti pagarbą, jautrumą ir solidarumą, kurių šiandien mums visiems labai reikia.“

Ugdymą internetu siūlo tik to norintiems

Penktadienio vakarą darželio atstovė 15min informavo, kad buvo priimti nauji sprendimai ir atsiuntė pakoreguotą komentarą.

Jame teigiama, kad buvo nuspręsta stabdyti veiklą karantino metu.

„Savaitės pabaigoje, lygindami kitų šalių patirtis dėl koronaviruso plitimo ir prognozuodami, kad situacija užsitęs ir, greičiausiai, tik sunkės, mes priėmėme naują sprendimą – stabdyti veiklą karantino metu ir nuimti klientų pareigą mokėti mokestį pagal galiojančias sutartis“, – teigė R.Meilūnaitė.

Ji pabrėžė, kad norintiems ir išgalintiems darželis siūlo įsigyti ugdymo nuotoliniu būdu paslaugą: „Noriu pabrėžti, kad šiomis dienomis mes nekalbame apie pelną, apie apsimokėjimą. Šiandien mūsų tikslas – atsilaikyti, išsaugoti kiek įmanoma daugiau mokytojų bei tęsti kokybišką vaikų ugdymą.“

15min „Vaikystės sodo“ teiravosi, kiek sutarčių su tėvais nutraukė darželis, o kiek – patys tėvai, tačiau tokios informacijos darželis nepateikė.

Komentarai: 259

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min