Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tėvai apkaltino mokyklą: po egzekucijos dukra bijo eiti į pamokas

Vaikai mokykloje
Vida Press nuotr. / Vaikai mokykloje
Šaltinis: 15min
10
A A

Širvintų pradinės mokyklos pirmokės mama teigė, kad jos dukra po šešių bendraamžių egzekucijos prieš ją – pasityčiojimo ir apkumščiavimo – bijo eiti į mokyklą, o mokyklos vadovybė juos bandė įtikinti, kad tai tik vaikų žaidimai. Tačiau mokykla pateikia visiškai priešingą įvykio versiją ir kaltina tėvus.

Apstojo šeši berniukai

Kaip pasakojo pirmokės mama, vasario 9 d. Širvintų pradinėje mokykloje prieš pamokas jos dukrą šeši berniukai apstojo, neva pakvietę žaisti kartu, ją stumdė, sudavė daugybę smūgių per įvairias kūno vietas, užgauliojo įvairiomis pravardėmis. Tuo metu koridoriuje budėjo dvi mokytojos, kurios esą incidento nematė.

Pasak moters, per kitą pertrauką smurtas tęsėsi. „Per pirmą pertrauką į mūsų dukros klasę įėjo berniukas ir liepė eiti į bendrą koridorių žaisti šaškėmis. Dukrai tai daryti atsisakius, nes žaisti šaškėmis nemoka, be to, norėjo pasiruošti kitai pamokai, berniukas užlaužė vieną ranką už nugaros, kitas klasėje buvęs berniukas užlaužė kitą ranką. Tokiu būdu mūsų dukrą išsivedė iš klasės. Vedama dukra nuolat buvo tampoma už drabužių ir trankoma į visus pasitaikančius daiktus – sieną, durų staktą. Bendrame koridoriuje jau laukė 4 berniukai.

Vedama dukra nuolat buvo tampoma už drabužių ir trankoma į visus pasitaikančius daiktus – sieną, durų staktą. Bendrame koridoriuje jau laukė 4 berniukai.

Berniukams apstojus ratu, vienas jų pareiškė, kad ją dabar sumuš. Vienam berniukui jis liepė laikyti dukrą už rankų, kitam – už kojų, trečiam trankyti per rankas. Dukrą pradėjo daužyti per įvairias kūno vietas, tampyti už drabužių, plaukų, daryti „dilgėles“ bei erzinti įvairiais užgauliais žodžiais. Tuo metu atbėgo dukros sesuo ir bandė berniukus atitraukti nuo sesers, o kita mergaitė pradėjo kviesti mokytojas, kurios buvo trejetą–ketvertą metrų nuo įvykio ir į nieką nekreipė dėmesio. Tuo metu suskambo skambutis pamokai ir visi išsibėgiojo“, – dėstė mergaitės mama.

Pasak pašnekovės, dukra viską papasakojo klasės vadovei, tačiau mokytoja nesiėmė jokių veiksmų ir apie įvykį tėvų neinformavo. Apie tai prasitarė nukentėjusiosios sesė, bandžiusi ją ginti.

„Turime pažymėti, kad per šią savaitę tai jau antras smurto įvykis prieš mūsų dukrą. Pasikalbėjus su vaikais susidarė įspūdis, kad per pertraukas šioje mokykloje normali praktika toleruoti klestintį smurtą tarp vaikų, t.y. į tai nekreipia dėmesio nei klasės vadovai, nei budinčios mokytojos, nei mokyklos vadovybė“, – tikino pašnekovė.

Esą tai buvo tik žaidimas?

Apsilankę pas mokyklos direktorę, tėvai sakė išgirdę, kad pati mergaitė kalta, kad ji nerėkė, nešaukė pagalbos, o tie berniukai ir taip vargšai, nuskalpuoti tėvų, nors tai buvo tik žaidimas. Apie incidentą tėvai sužinojo iš nukentėjusiosios sesės, nors dukra mokykloje buvo pasiskundusi auklėtojai.

„Taigi berniukams buvo smagus „pasižaidimas“, o dukra bijo eiti į mokyklą, bijo išeiti į koridorių, bijo tų berniukų. Šiandien ją palikome namuose ir nežinome, kaip reikės sugrįžti. Ir dar pati mergaitė liko kalta. Dėl to esame visiškai šokiruoti.

Direktorė aiškina, kad tai tik vaikų žaidimai, nieko tokio, o mergaitei nuo tų stumdymų skauda ir petį, ir šoną, ir kojas. Ji nerėkė, nes pasimetė, sakė, kad nesuprato, kas darosi. Socialinė darbuotoja manęs klausė, ar nėra mėlynių. Dar to betrūko – reikalinga mėlynė norint įrodyti, kad ją tikrai mušė“, – piktinosi mergaitės mama.

Direktorė pateikė priešingą įvykio versiją

Širvintų pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė tikino, kad jokio incidento nebuvo ir jie patys likę šokiruoti nuo bendravimo su tėvais. Tėvai teigė ketinantys vykti į policiją ir rašyti pareiškimą, kad dėl įvykio būtų pradėtas tyrimas, nors iš visų šešių smurtavusių berniukų šiuo metu prisipažinęs tik vienas.

„Per pertrauką koridoriuje pirmokai, kaip įprastai, žaidė. Prasidėjus pamokai, mergaitė pasakė savo klasės mokytojai, kad pertraukos metu ją berniukai kvietė žaisti. Pasak mergaitės, ji to nenorėjo. Tada berniukai ją už rankų išvedė iš klasės ir, žaisdami apstumdė, timptelėjo už kasos. Budinti mokytoja buvo tame pačiame koridoriuje ir teigė, kad jokių patyčių ir smurto nebuvo.

123RF.com nuotr./Sunkiausia yra laukti...
123RF.com nuotr./Sunkiausia yra laukti...

Tuoj pat, per pokalbį, tą patį mokyklos socialinei pedagogei patvirtino situacijoje dalyvavę ir ją stebėję mokiniai. Jie tvirtino, kad tai buvo žaidimas. Visi apsikabindami atsiprašė vieni kitų ir susitaikė. Apie šią situaciją telefonu buvo informuoti berniukų tėvai. Pasak klasės mokytojos, mergaitė visas pamokas jautėsi gerai, neverkė, buvo rami ir nebuvo jokių požymių, jog ją kas nors nuskriaudė. Todėl mokytoja mergaitės mamą norėjo informuoti pasibaigus pamokoms. Tačiau mama, apie šią situaciją sužinojusi iš savo mergaitės, pati atvyko pas mokyklos direktorę“, – savo versiją pasakojo I.Sližauskienė.

Pasak direktorės, nagrinėjant situaciją dalyvavo mokyklos socialinis pedagogas, klasės mokytojas ir budintis mokytojas. Aiškinimasis vyko ramiai. Nebuvo jokių požymių, kad mergaitė blogai jaučiasi. Išsiaiškinus faktus, mama pripažino, kad į situaciją sureagavo perdėtai. Direktorė su mergaite ir jos mama draugiškai atsisveikino, o mergaitė įteikė direktorei linksmą, spalvingą piešinį.

„Šiandien, t.y. vasario 10 d., toliau vyko pokalbis su Vaiko gerovės komisijos pirmininke ir mokyklos socialine pedagoge. Iš klasių mokytojų ir berniukų tėvų buvo surinkta informacija apie situacijoje dalyvavusių vaikų savijautą. Visi tėvai teigė, kad jų vaikai jaučiasi blogai, nes buvo apkaltinti neteisingai, nesuprato, ką padarė blogai. Juk tai buvo tik žaidimas. Vienas berniukas su mama vakare, po incidento, nuvyko atsiprašyti mergaitės į namus. Tačiau buvo sutiktas priešiškai nusiteikusio mergaitės tėčio.

Pasak berniuko mamos, tėvas sukūrė perdėtai įtemptą situaciją, bandė įrodyti berniuko kaltę. Vaikas pradėjo drebėti, jaudintis, o tėvas tęsė toliau savo psichologinį spaudimą. Gąsdino ir grasino, kad „bus blogai visai įstaigai, mokytojoms, direktorę užpils spauda ir pats surengs Linčo teismą“ (iš berniuko mamos paaiškinimo)“, – teigė mokyklos vadovė.

Pasak I.Sližauskienės, ryte pas ją apsilankė abu mergaitės tėvai.

„Tėčio monologas vyko apie 10 minučių, per kurį išgirdome, kad jis dirbo tam tikrose struktūrose ir žino, kaip turi būti apklausiami žmonės. Sužinojome jų šeimos vaikų auklėjimo metodus, pamatėme jo sukurtą-nubraižytą vakarykštės situacijos schemą, išgirdome nemažai nepagrįstų kaltinimų. Jis pateikė konkrečių klausimų.

Pradėjus atsakinėti, tėvas sureagavo neadekvačiai: triukšmingai pašoko nuo kėdės, grėsmingai trenkė direktorės ir sekretorės kabinetų duris, kad net suskambėjo ant sienų kabantys paveikslai ir nukrito dekoracijos. Išlėkęs į mokyklos koridorių, garsiai šaukė ir plūdosi necenzūriniais žodžiais ir visus čia esančius pavadino nesveikais. Tai girdėjo mokyklos darbuotojai. Ar šioje situacijoje pagrįstai apkaltinta mokykla? Atlikus įvairias apklausas, vidaus ir išorės vertinimus, išgirdus tėvų atsiliepimus, nustatyta, kad Širvintų pradinėje mokykloje nėra smurto ir patyčių problemos“, – teigė mokyklos vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min