Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 14d. 11:01

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Serialas „Naisių vasara“ su Naisiais neturi nieko bendro“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis taip kratosi panašumo su pagrindiniu serialo „Naisių vasara“ herojumi agronomu Pijumi iš Naisių, kad net prabilo, jog ir pats serialas yra visai ne apie Naisius. 15min pasidomėjo, kaip R.Karbauskis argumentuoja tokį teiginį, ir patikrino, ar iš tiesų „Naisių vasara“ ir Naisiai neturi nieko bendro.

Apie tai, kad serialas „Naisių vasara“ yra ne apie Naisius, R.Karbauskis pasisakė ketvirtadienį Seime žurnalistų paprašytas įvertinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) darbo grupės parengtas išvadas dėl paslėptos LVŽS politinės reklamos seriale „Naisių vasara“. Paprašytas įvardinti savo ir serialo herojaus Pijaus, kurį R.Karbauskis pripažino sukūręs pats, skirtumus, Jis pareiškė, kad ne tik Pijus nėra jo prototipas, bet ir pats serialas „Naisių vasara“ esą yra visai ne apie Naisius.

Patikrinta 15min

„(Serialo – 15min) scenarijus nėra apie Naisius, jis yra apie kaimą. Reiškia, nes, pavyzdžiui, Naisiuose nėra bažnyčios, o seriale yra bažnyčia, yra kunigas ir jinai rodoma, kaip Naisiuose, reiškia, o jos Naisiuose nėra. Kitaip sakant, buvo serialas kuriamas ne apie Naisius, o apie kaimą. Ir šitoj vietoj bet kokiu atveju daryti paraleles, sakau, dėl to ir klausiu, ar buvote Naisiuose, ar matėte serialą. Jeigu buvote Naisiuose ir matėte serialą, suprasite, kad nieko bendro su Naisiais jis neturi“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Kad Naisių vardu serialas pavadintas yra ne apie Naisius, žinoma, sunku patikėti. Todėl pasiteiravome, kokiais argumentais remdamasis R.Karbauskis taip tvirtina. Be jau įvardintos tikruose Naisiuose neegzistuojančios bažnyčios, jis rado dar tris skirtumus tarp Naisių seriale ir Naisių realybėje.

„Kiek man žinoma, realiame gyvenime Naisiuose niekada negyveno joks žiniuonis, vaistažolėmis žmonių niekas negydė. Naisiuose taip pat nėra kaimo turizmo sodybos, kavinės Naisiuose taip pat nėra (Naisiuose yra tik arbatinė), o seriale veiksmas dažnai vyksta tuose objektuose. Žiniuonio sodyba, nemaža dalis kitų scenų filmuota ne Naisiuose“, – teigė R.Karbauskis 15min raštu pateiktame atsakyme.

Pavadinimas gimė, nes filmavo Naisiuose vasarą

Jis tikino, kad replikuodamas į žurnalistų teiginius esą serialas yra būtent apie Naisių kaimą, paaiškino, kad taip nėra, nes serialas yra meninis kūrinys apie Lietuvos kaimą, o ne dokumentinis filmas apie Naisių kaimą.

„Serialas „Naisių vasara“ – meninis filmas, kuriame visa istorija ir jos personažai yra išgalvoti, galimi vardų ar įvykių sutapimai visiškai atsitiktiniai ir neturintys nieko bendro su realiais“, – sako R.Karbauskis.

„Be to, pirminis serialo pavadinimas buvo kitoks („Elli“), tačiau pasitarus ir įvertinus scenarijų buvo nuspręsta pavadinime naudoti kaimo pavadinimą ir, kadangi serialas buvo filmuojamas Naisiuose, daugiausiai – vasaros metu, pasirinkta „Naisių vasara“, – pridūrė jis.

R.Karbauskis tvirtina, kad visi serialo ir realybės panašumai yra tik sutapimai. Tačiau tų sutapimų yra neįtikėtinai daug.

Nusifilmavęs R.Karbauskis kvietė į tikrus Naisius

Peržiūrėję tik dalį serialo serijų nustatėme, kad arbatinės seriale koncepcija yra identiška tai, kuri veikia realybėje. Taip pat serialo herojai kaip ir naisiškiai realiame gyvenime šoko Naisių festivalyje, kūrė Naisių teatrą, statė Baltų areną, atidarė muziejų, kurioje eksponavo realaus režisieriaus LVŽS pirmininko brolio Mindaugo Karbauskio „auksinę kaukę“, tiesiogiai transliavo gandrų lizdą, dirbo žemės ūkio bendrovėje.

VRK darbo grupė, šią savaitę baigusi tyrimą dėl politinės reklamos seriale „Naisių vasara“ aptiko, kad seriale sutampa ne tik tai, o ir serialo herojų bei jo scenarijaus autoriaus LVŽS pirmininko R.Karbauskio kūrėjo politinės idėjos.

Darbo grupės išvadoje, dėl kurios VRK balsuos kitą savaitę, teigiama, kad seriale yra paslėptos LVŽS politinės reklamos, kad rodomas LVŽS logotipas, partijos laikraštis ir kalendoriai.

Pagaliau fiksuojama, kad net pats R.Karbauskis pasirodydamas seriale ir kviesdamas apsilankyti Naisiuose užsiėmė politine reklama.

Ir kvietė jis ne į bet kokius, o į realiai egzistuojančius Naisius.

Todėl „Naisių vasarą“ tyrusios VRK darbo grupės narys, VRK pirmininkės pavaduotojas Vincentas Vobolevičius sako, kad R.Karbauskis sako netiesą teigdamas, jog „Naisių vasara“ yra apie abstraktų Lietuvos kaimą, o ne apie konkrečius Naisius.

„Panašumai yra. Žinoma, nei Pijus nėra vienas prie vieno Karbauskis, nei Naisiai yra vienas prie vieno ne tie anie Naisiai. Mes šito dalyko savo išvadoje ir neteigiame, kad tai yra būtent Naisiai ir kiekviena detalė atitinka, tačiau panašumas yra, pavadinimas yra net pačiame seriale ir mes detaliai apie tai pasisakėme savo išvadoje. (…) Jei kelios detalės neatitinka, tai nėra esminis skirtumas“, – sakė V.Vobolevičius.

Pasak jo, svarbiausia yra net ne tai, apie ką yra serialas, bet tai, kad jame yra politinės LVŽS reklamos.

Taigi, 15min vertinimu, R.Karbauskis sakė netiesą teigdamas, kad serialas „Naisių vasara“ neturi nieko bendra su Naisiais. Iš tiesų panašumų su realiais Naisiais seriale vaizduojami Naisiai turi daugiau nei skirtumų. Negana to, seriale filmuojasi ir pats R.Karbauskis. Ir jis kviečia apsilankyti ne išgalvotuose, o tikruose Naisiuose.

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

02:01
00:17
20:02

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie 15min