Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 13:36

„Toksika“ iš Lietuvos mokyklų surinko 26 tonas pavojingųjų atliekų

Dažai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka: dažai

Pavojingąsias atliekas tvarkanti valstybės valdoma bendrovė „Toksika“ pernai 126-iose mokyklose surinko apie 26 tonas pavojingųjų atliekų.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad daugiausiai tai buvo laboratorinės cheminės medžiagos, dažų ir lako atliekos, dienos šviesos lempos, statybinės medžiagos, turinčios asbesto. Šiaulių apskrityje atliekos surinktos iš 36 mokyklų, Vilniaus apskrityje – iš 43 mokyklų, Alytaus apskrityje – iš 22 mokyklų, o Klaipėdos apskrityje – iš 25 mokyklų.

„Visus metus paskyrėme Lietuvos mokykloms – vykome į jas surinkti atliekų, daug bendravome su moksleiviais mokyklose ir savo įmonėje, parodydami, kaip tvarkomos pavojingosios atliekos. Dėmesio iš mokyklų sulaukėme daug daugiau nei tikėjomės – ekologijos tema šiandien ypač aktuali. Juolab, kad moksleiviai ne teoriškai, o praktiškai sužinojo ir patys pamatė, kaip tvarkomos atliekos“, – sakė „Toksikos“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius.

Be to, įmonė sulaukė nemažai prašymų atvykti į mokyklas ir surengti ten ekologijos pamokas, kuriose pasakojama apie pavojingąsias atliekas, susidarančias buityje, ir jų tinkamą tvarkymą.

„Moksleiviams pasakojome, kaip pavojingosios atliekos tvarkomos Lietuvoje, sulaukėme daug aktualių klausimų. Moksleiviai domėjosi atliekų laidojimu sąvartyne, rūpinosi, ar tikrai saugu tokiu būdu saugoti pavojingąsias medžiagas ilgą laiką. Sulaukėme klausimų ir dėl atliekų deginimo, atliekų šalinimo procesų. Aptarėme, kokias specialybes reikėtų studijuoti norintiems dirbti pavojingųjų atliekų tvarkymo srityje“, – pasakojo L.Andronavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min