TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tūkstančiai lenkiškų kiaulių Šilalėje tapo lietuviškos

Kiaulės
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl gyvų kiaulių įvežimu iš Europos Sąjungos valstybių, skerdimu ir didmenine skerdienos prekyba užsiimančios uždarosios akcinės bendrovės veiklos.

Patikrinus Šilalės rajone registruotą bendrovę nustatyta, kad ji iš kitų Europos Sąjungos valstybių įveža kiaules, kurių įsigijimo dokumentuose nurodyti neteisingi duomenys apie įsigytų gyvulių kilmę. Iš patikrinimo metu bendrovėje rastų dokumentų aišku, kad nuo 2008 m. sausio mėn. iki 2009 m. kovo mėn. bendrovė į buhalterinę apskaitą neįtraukė 800 įsigytų kiaulių, praneša FNTT.

Vykdydama didmeninę prekybą skerdiena Šilalės bendrovė į dokumentus įrašydavo, kad kiauliena yra lietuviška. Su tokiais dokumentais mėsa buvo parduodama asmenims, prekiaujantiems pagal verslo liudijimus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų turgavietėse. Tuo tarpu perdirbimo įmonėms, realizuojančioms skerdieną kaip žaliavą, buvo nurodomi tikrovę atitinkantys duomenys, t. y. kad kiauliena yra lenkiška. Sutikrinus skerdyklos apskaitos žurnalus ir Lenkijoje išrašytus įsigijimo dokumentus ir palyginus juos su skerdykloje tvarkomu žurnalu nustatyta įvežtų iš Europos Sąjungos ir paskerstų kiaulių kilmės faktinių neatitikimų.

FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad per minėtą laikotarpį maždaug 3 tūkstančių įvežtų iš Europos Sąjungos (daugiausia iš Lenkijos) kiaulių skerdiena pagal realizacijos dokumentus buvo parduota kaip lietuviška. Bendrovė vien per 2008 metus iš Europos Sąjungos šalių įvežė, paskerdė ir pardavė Lietuvoje 12 636 gyvas kiaules, iš jų 10 878 pirkta Lenkijoje.

Dėl šio fakto FNTT Tauragės apskrities skyriaus tyrėjai toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. ir 220 str. 1 d. dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min