Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TV3 primiršo planus leisti žiūrovams skųstis laidų kokybe ir vedėjų elgesiu

Kristupas Krivickas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kristupas Krivickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos neetiška žiniasklaidos priemone pripažinta televizija TV3 neįvykdė savo žiūrovams duoto pažado sukurti vidinę televizijos Etikos tarybą ir leisti jai skųstis žiūrovams.

Televizija TV3 prieš kurį laiką paskelbė iki birželio 1-osios sukursianti septynių žmonių Etikos tarybą, į kurią galės kreiptis bet kuris televizijos žiūrovas.

„Jau birželio 1 dieną TV3 interneto svetainėje bus patalpinta speciali forma televizijos žiūrovams, kurią užpildę jie galės kreiptis į Etikos tarybą dėl UAB TELE-3 bendrovės valdomų televizijos kanalų programų turinio, vedėjų ar rengėjų elgesio, programos sudarymo“, – gegužės 24-ąją pranešimu spaudai paskelbė TV3.

Tačiau akivaizdu, kad televizijai to padaryti nepavyko. Birželio 3 d. TV3 internetinėje svetainėje jokios specialios formos žiūrovų skundams nebuvo. Taip pat neaišku, ar televizijai apskritai pavyko suburti pačią Etikos tarybą.

Naujai suburta Etikos taryba, pagal TV3 skelbtą planą, nuo birželio 1-osios turėjo konsultuoti programų rengėjus, teikti rekomendacijas, kompanijos vadovybei pristatyti išvadas apie konkrečias programas – ar jos atitinka bendrovės vertybes ir Etikos kodekso reikalavimus. Taip pat taryba turėjo siūlyti sankcijas už etikos normų pažeidimą – priklausomai nuo jų sunkumo ir dažnumo, programų rengėjams galės būti skiriamos ir piniginės baudos, nutraukiama sutartis.

Naujai suburta Etikos taryba, pagal TV3 skelbtą planą, nuo birželio 1-osios turėjo konsultuoti programų rengėjus, teikti rekomendacijas, kompanijos vadovybei pristatyti išvadas apie konkrečias programas.Lietuvos žurnalistų ir leidėjų komisijai aiškindamasi dėl Kristupo Krivicko ir Rūtos Janutienės vedamų laidų etiškumo TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė sakė, kad be tokios tarybos sukūrimo, ji pati negali necenzūruodama programos bausti laidų kūrėjų.

„Tuomet, kai sukursime savo vidines savitvarkos taisykles, jūs rekomenduosite man sprendimus dėl Kristupo Krivicko ir mes su komisija spręsime, ką su juo daryti. Dabar viena aš to padaryti negaliu“, – komisijai gegužės viduryje sakė L.Blaževičiūtė.

Direktorė pridūrė esanti pasiruošusi, jei taip patars televizijos Etikos taryba, „dėl dviejų prodiuserių priimti vienus ar kitus veiksmus“.

15min.lt nepavyko sužinoti, kokios kliūtys TV3 sutrukdė žadėtu laiku suburti Etikos tarybą – visa TV3 vadovybė penktadienį leidžia komandiruotėje. Telefonu atsiliepęs TV3 Naujienų tarnybos vadovas Sigitas Babilius nerado laiko pokalbiui ir paprašė Etikos kodeksu domėtis praėjus savaitgaliui.

Primename, kad TV3 per pastaruosius metus pažeidusi etiką buvo pripažinta šešis kartus. Dėl to Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nusprendė televiziją paskelbti neetiška žiniasklaidos priemone.

TV3 kategoriškai nesutiko su tokia komisijos išvada ir pačią komisiją viešai pavadino dirbančia neetiškai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min