Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 birželio 11d. 14:59

„Tvarkiečiai“ nepasidavė Kremliaus mylėtojos Marine Le Pen vilionėms

Marine Le Pen
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Marine Le Pen
Europos Parlamente ėmė sklisti gandai, kad Lietuvos partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiai Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis gali prisijungti prie radikaliųjų populistų, remiančių Rusijos įvykdytą Krymo okupaciją ir vedamų prancūzės Marine Le Pen, buriamos frakcijos. Tačiau abu Lietuvos politikai tokius gandus kategoriškai neigia. Jie pripažįsta, kad vilionių iš M.Le Pen sulaukė, tačiau neketina joms pasiduoti.

Jei R.Paksas ir V.Mazuronis būtų nusprendę prisidėti prie M.Le Pen komandos, šiai radikaliai politikei būtų pavykę suburti atskirą frakciją Europos Parlamente, mat ji turėtų 25 narius, atstovaujančius septynioms valstybėms.

R.Paksas liks su euroskeptikais

Tačiau panašu, kad šioms viltims išsipildyti lietuviai nepadės. „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas sako jau pasirinkęs likti dirbti euroskeptikų frakcijoje „Laisvės ir demokratijos Europa“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rolandas Paksas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rolandas Paksas

„Ryt ar poryt turėtų būti sudėti parašai. Frakcija bando surinkti kuo daugiau valstybių savo sudėtyje, kuo daugiau atstovų, kad nebūtų taip, kad vienam pakėlus uodegą frakcijos neliktų“, – sakė R.Paksas.

Šioje frakcijoje dirbti jis kviečia ir V.Mazuronį. „Sakiau jam, kad tai frakcija, pasisakanti už lygias valstybių teises, kad kuo daugiau nacionalinė teisė veiktų ir kuo mažiau biurokratai kištųsi, bet jis šiuo metu lankosi Briuselyje, viską išgirs iš pirmų lūpų ir padarys savo sprendimą. Jokios prievartos  būti čia negali“, – „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

Būti vadinamas ES priešininku nenori

Tuo tarpu R.Paksas pats frakcijos tikrai keisti neketina, nors V.Mazuronis sako, kad su juo dar kalbėsis ir dėl galimybės jiems abiem prisijungti prie  ALDE – Liberalų ir demokratų frakcijos Europos Parlamente.

V.Mazuronis sako, kad M.Le Pen kvietimą atmetė iškart, nes jam nepriimtinos kraštutinės šios politikės pažiūros. Pažiūros V.Mazuronį kol kas atgraso ir nuo prisijungimo prie euroskeptikų frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“, į kurią pasiryžęs eiti R.Paksas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis

„Renkuosi šiuo metu. Analizuoju situaciją. Manau, kad reikėtų siekti, kad aš ir R.Paksas būtume vienoje frakcijoje, bet nebūčiau tikras, kad tai bus „Laisvės ir demokratijos Europos“ frakcija. Dar norėčiau tiksliai žinoti, kokių partijų atstovai ten bus ir kaip bus su jų pakrypimu į euroskepticizmą. Jei tokia nuostata bus stipri, tai man ši frakcija bus mažiau priimtina“, – neslėpė V.Mazuronis.

Jis tikino esąs įsitikinęs, kad ES Lietuvai labai naudinga, reikalinga ir yra viena iš kertinių Lietuvos politikos atramų.

„Todėl tikrai nenorėčiau būti priskiriamas prie pasisakančių prieš ES. O kad ji turi būti tobulinama nepamirštant mažųjų valstybių, tai sutinku“, – nurodė V.Mazuronis.

Galutinai apsispręsti dėl frakcijos, kurioje dirbs V.Mazuronis ketina kitą savaitę.

R.Paksas ir V.Mazuronis į Europos Parlamentą išrinkti gegužės pabaigoje. Anksčiau „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai jame visada dirbo euroskeptiškoje „Laisvės ir demokratijos Europos“ frakcijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min