Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 3d. 15:35

„Tvarkiečių“ atskalūnai partiją kurs su Arvydu Juozaičiu priešaky, bet šis jau kuria savo sąlygas

Arvydas Juozaitis laukia rinkimų rezultatų savo štabe
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Arvydas Juozaitis laukia rinkimų rezultatų savo štabe

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai, subūrę atskirą frakciją Seime „Lietuvos gerovei“ ir pareiškę, kad burs naują partiją, ilgai nelaukė. Jie jau susirado būsimos partijos lyderį – sukirto rankomis su prezidento posto nesėkmingai siekusiu filosofu Arvydu Juozaičiu. O šis jau ėmė kurti savo taisykles naujai partijai. Pavyzdžiui, pareiškė, kad naujoje partijoje lauks ne visų buvusių „tvarkiečių“.

„Šiandien aš esu kaip ir mol... tas vadinamas spiritus movens (lotyniškai judanti dvasia; organizatorius). Jie sakė, kad to lyderio ieško, tai turbūt rado“, – 15min sakė A.Juozaitis, tačiau pridūrė, kad subūrus partiją bus rinkimai ir žmonės pirmininku išsirinks, ką panorės.

A.Juozaitis, tiesa, tikino, kad partija bus kuriama ne ant „Tvarkos ir teisingumo“ likučių, o jo buriamo judėjimo „Lietuva yra čia“ pagrindu.

Pagrindas bus „Lietuva yra čia“. Čia mūsų žmonės, mūsų strategija.

„Ne tas formatas, kad su kažkuo – dabar yra telkiama. Tik dabar Seime atsiradusi frakcija (aš nemanau, kad tai – Vytauto Kamblevičiaus darbas, jis tik vadovauja) yra susijusi su šiais pokyčiais. Mes jau seniai kuriame judėjimą – santalką „Lietuva yra čia“, – aiškino A.Juozaitis.

Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius 15min tvirtino, kad A.Juozaičiui yra siūloma tapti naujos partijos lyderiu.

„Čia tiesiog susiliejimas jo santalkos „Lietuva yra čia“ ir mūsų partijos. Aišku, dar čia reikės viską suderinti, čia ne taip paprasta, – sakė jis ir pripažino, kad kol kas nėra sutarta net dėl pavadinimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius

Pagrindu mato ne „tvarkiečius“

A.Juozaičiui viskas, regis, daug aiškiau. Politinės jėgos pagrindu jis mato judėjimą „Lietuva yra čia“, kuri dabar nėra registruota kaip politinė partija.

Pasak A.Juozaičio, šis judėjimas turi kelis šimtus narių. „Tvarka ir teisingumas“, spalio 1 dieną Teisingumo ministerijai pateiktais duomenimis, turi 11 tūkst. narių, tačiau, anot filosofo, ne tai svarbiausia.

Vindikacinė tarnyba bus rimta. Visų tikrai nepriimsime.

„Čia bus daugiau visokių junginių, tai nebus vien tiktai „Tvarka ir teisingumas“. Bus „Tvarkos ir teisingumo“ žmonės, kurie liko iš byrančios partijos“, – dėstė A.Juozaitis.

Jo nuomone, pagrindas naujai partijai visgi bus ne „tvarkiečiai“.

„Pagrindas bus „Lietuva yra čia“. Čia mūsų žmonės, mūsų strategija“, – aiškino jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Judėjimo „Lietuva yra čia“ akcija „Už laisvuosius debatus“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Judėjimo „Lietuva yra čia“ akcija „Už laisvuosius debatus“

Filosofo tvirtinimu, partija bus įkurta gruodį. Jei į ją stos buvę „tvarkiečiai“, jiems esą bus taikomos griežtos taisyklės.

„Kas yra frakcijoje, tai savaime aišku, kad dalyvaus, o daugiau negaliu sakyti. Žmonės turi laisva valia pareikšti norą, – dėstė jis. – Mes labai griežtą anketą esame paskelbę. Ten viskas numatyta: galimi korupciniai ryšiai, jei buvę, mes viską numatome, teistumą. Vindikacinė tarnyba bus rimta. Visų tikrai nepriimsime.“

Šiuo metu teisiama dėl korupcijos yra visa „Tvarkos ir teisingumo“ partija kaip juridinis asmuo.

R.Žemaitaitis „labai vengia“

Klausiamas, kas jį vienija su „tvarkiečiais“ idėjų prasme, A.Juozaitis tvirtino, kad programos yra labai artimos.

„Tie žmonės, kurie tą programą išpažino, tai čia nėra gi kažkoks susirinkęs turgus, kaip aš suprantu“, – kalbėjo filosofas.

Ar prie naujos partijos galės prisijungti ir dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R.Žemaitaitis?

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Jis manęs labai vengia. Nė vieno sykio nė nesusitiko, kiek buvo tartasi, jis neatėjo. Ir vakar turėjo būti posėdis, nė vienas iš R.Žemaitaičio pusės neatvyko. Matau, kad vengia ir nenori. Aš suprantu, kad čia yra skęstančiojo politika“, – vertino A.Juozaitis.

R.Žemaitaičio paklausti, kaip jis vertina A.Juozaičio galimybes vadovauti naujai kuriamai partijai, nepavyko – jis telefonu neatsiliepė.

Apie būtinybę kurti naują partiją R.Žemaitaitis iš „tvarkiečių“ prakalbo pirmasis. Jis tvirtino, kad partija yra išsikvėpusi ir ją būtina atnaujinti tiek žmonėmis, lyderiais, tiek idėjomis.

Tuomet R.Žemaitaitis tikino matantis naujoje partijoje Vygaudą Ušacką, Artūrą Zuoką, Paulių Kunčiną.

Šios mintys patiko ne visiems. Pasipiktinę R.Žemaitaičio vadovavimo stiliumi keturi Seimo „tvarkiečiai“ paliko „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją ir suradę kelis sąjungininkus įkūrė savo. Tiesa, partijos jie nepaliko.

Praėjusią savaitę susitikę „tvarkiečiai“ nusprendė, kad jų atsinaujinimas įmanomas tik įkūrus naują partiją. R.Žemaitaitis tuomet teigė, kad yra užregistruoti du galimi politinės jėgos pavadinimai: „Suvereni Lietuva“ arba „Vieninga Lietuva – suvereni Lietuva“ .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min