Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 3d. 20:30

„Tvarkiečių“ pirmininkas R.Žemaitaitis: „Nukraujavome, bet gal žmonės įvertins pastangas atsinaujinti“

Remigijus Žemaitaitis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Partija „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų rezultatų laukia Vilniuje, Konstitucijos prospekte, įsikūrusiame restorane „Devyni drakonai“. Partijos pirmininkas ir kandidatas į sostinės merus Remigijus Žemaitaitis tikisi išsaugoti dabar turimą tarybos narių skaičių – nuo 70 iki 80. Tačiau neatmeta galimybės, kad bus prasčiau.

Be Vilniaus „Tvarka ir teisingumas“ yra iškėlusi kandidatus į merus dar 20-tyje savivaldybių: Lazdijų, Raseinių, Prienų, Tauragės, Telšių, Šilutės, Šilalės, Kretingos, Mažeikių, Ukmergės, Ignalinos, Jurbarko, Kauno, Kelmės, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Radviliškio ir Pakruojo rajonų bei Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Pagėgių.

„Mes nestatėme kandidatų visose savivaldybėse, daugiau mažiau tose, kur kandidatai turi rimtų šansų išeiti į antrą turą. Lazdijai, Raseiniai, Prienai, Kretinga, Šilutė, Šilalė, Kalvarija, Panevėžys, Pasvalys, Rokiškis, Pakruojis, Tauragė, Telšiai, Mažeikiai tikrai turi šansų, nes per praėjusius savivaldos rinkimus visi šie kandidatai buvo antrame ture“, – 15min sakė R.Žemaitaitis.

Jis neturi iliuzijų, kad kuris nors kandidatas meru būtų išrinktas jau pirmajame rinkimų ture: „Nebent Kalvarijos savivaldybėje, nes čia mūsų meras Vincas, ūkiškai dirbantis, jau ne pirmą kadenciją. Bet yra daug konkurencijos. Gaila, kad ta konkurencija be atsakomybės, nes save išsikėlę pavieniai kandidatai... Išrinktas meras gali turėti tik vieną ar du tarybos narius, todėl gali kilti daug problemų ir daug pirmalaikių rinkimų.“

Klausimas, ar pati Pagėgių visuomenė ryšis mūsų kandidatui suteikti mandatą ir patikėti, kad Pagėgiai gali kardinaliai pasikeisti.

Rinkimų rezultatų Pagėgiuose R.Žemaitaitis nesiryžta prognozuoti. „Esu 100 proc. tikras, kad mūsų kandidatas bus antrame ture, nes tai yra žmogus, kuris išdrįso pasipriešinti Komskių dinastijai. Klausimas, ar pati Pagėgių visuomenė ryšis mūsų kandidatui suteikti mandatą ir patikėti, kad Pagėgiai gali kardinaliai pasikeisti. Manau, kad Vaidas Bendaravičius yra tas žmogus, kuris gali tuos pokyčius įgyvendinti. Pagėgiai bus didžiausias lakmuso popierėlis“, – neabejojo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

Savivaldos rinkimų rezultatų aptarimą nuo 20 valandos stebėkite specialioje tiesioginėje transliacijoje portale 15min.

Kaip minėta, pats R.Žemaitaitis kandidatuoja į merus Vilniuje, bet savo galimybes rinkimuose vertina kukliai: „Nesu tikras vilnietis. Būtų smagu pirmame penketuke dalyvauti. Aktyvumas didelis, vadinasi, žmonės nori matyti besikeičiantį Vilnių. Gal vilniečiai jau pavargo nuo tų pačių merų ir tų pačių pažadų.“

Pasak jo, Vilniaus miesto savivaldybės taryboje „tvarkiečiai“ tikisi turėti trijų – penkių žmonių frakciją.

Daugiau apie rinkimų Vilniuje rezultatus skaitykite ČIA.

Į tarybos narius „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai kandidatuoja 34 savivaldybėse.

Pirmąkart be R.Pakso

Partija „Tvarka ir teisingumas“ 2015 metų savivaldos rinkimuose pasirodė palyginti prastai: 82 mandatai, 2 tiesiogiai išrinkti merai.

Kalvarijos savivaldybės meru buvo išrinktas Vincas Plikaitis, Šilutės savivaldybės mero kėdę rinkėjai patikėjo Vytautui Laurinaičiui.

Politikos apžvalgininkų vertinimu, nesėkmės prieš ketverius metus priežastys aiškios: vidinės rietenos, Mazuronių pasitraukimas iš partijos, galimos korupcijos skandalas. Liūto dalį prieš ketverius metus, matyt, nusiurbė ir visuomeniniai komitetai.

Tikiu, kad žmonės mato mūsų darbus, mūsų pasikeitimus, partija sustiprėjo, prisijungė naujų narių.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ tai yra pirmieji rinkimai be partijos įkūrėjo ir ilgamečio lyderio Rolando Pakso, kuris iš partijos pasitraukė praėjusių metų rugsėjį. R.Paksas įkūrė visuomeninį-pilietinį judėjimą „Šaukiu aš tautą“.

„Mums tai pirmieji rinkimai po rugsėjo mėnesio, kaip aš sakau, įvykusio teroro akto pačioje partijoje, kai partijai teko atsisakyti kai kurių žmonių paslaugų – K.Komskio, P.Gražulio, R.A.Ručių ir kitų. Mums tai bus didelis išbandymas.

Skuode, Marijampolėje, Šiauliuose patyrėme nukraujavimą, nes ten žmonės pasirinko kitą kelią, ne su mumis. Teko suformuoti naujas komandas. Tačiau tikiuosi, kad tą tarybos narių skaičių – nuo 70 iki 80 – mums pavyks išlaikyti“, – svarstė R.Žemaitaitis.

Jis viliasi, kad rinkėjai įvertins partijos pastangas atsinaujinti ir keistis: „Tikiu, kad žmonės mato mūsų darbus, mūsų pasikeitimus, partija sustiprėjo, prisijungė naujų narių. Tikimės, kad rezultatai bus geri.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Iš Maskvos grįžęs Rolandas Paksas surengė spaudos konferenciją
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Iš Maskvos grįžęs Rolandas Paksas surengė spaudos konferenciją

Varžosi 13 tūkst. politikų

Rinkimų apylinkės visoje šalyje atsidarė sekmadienį, 7 valandą ryto. Balsavimas tęsėsi iki 20-tos valandos. Rinkimų teisę turi 2 458 013 rinkėjų.

Vietos politikai savivaldos rinkimuose varžosi dėl 60 merų pozicijų ir 1502 mandatų tarybose. Rinkimuose dalyvauja per 13 tūkst. politikų, į merus kandidatuoja per 400.

Didžiausią tarybą turės Vilniaus miestas su 51 atstovu, mažiausią – Neringa ir Birštonas, po 15 tarybos narių. Vidutinio dydžio rajono tarybą sudaro 25 atstovai.

Žemėlapiai sukurti UAB "HNIT-BALTIC" naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min