Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 13:26

Tyrimo išvados: AB „Grigeo“ gamybinės nuotekos nėra leidžiamos į Nerį

Aplinkosaugininkų išvyka į „Grigeo“ Grigiškėse
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Aplinkosaugininkų išvyka į „Grigeo“ Grigiškėse

Aplinkos apsaugos departamentas, sausio 13 d. inicijavęs patikrinimą AB „Grigeo“ teritorijoje, šią savaitę pateikė jo išvadas. Patikrinimo akte pateiktos išvados patvirtino, kad AB „Grigeo“ gamybinės nuotekos yra atiduodamos galutiniam valymui į „Vilniaus vandenų“ valymo įrenginius, rašoma įmonės pranešime.

„Džiaugiamės, kad pagaliau paneigti nepagrįsti kaltinimai, kurių kontekste pastarąjį mėnesį minėta AB „Grigeo“. Įrodėme, kad mūsų veikla atitinka aplinkosauginius reikalavimus, veikiame skaidriai ir neturime ko slėpti. Patikrinimo metu stambių pažeidimų nerasta, o nežymius neatitikimus jau ėmėmės spręsti“, – teigia T.Jozonis, AB „Grigeo“ generalinis direktorius.

Atsižvelgdama į patikrinimo išvadas, bendrovė jau atliko savo teritorijoje esančio, techninio vandens siurblinėje įrengto skaitliuko metrologinę patikrą. Patikrinimo protokolas patvirtino, kad esminių nuokrypių nėra.

T.Jozonio teigimu, AB „Grigeo“ ketina atsižvelgti į visus išvadose nurodytus spręstinus klausimus. Su Aplinkos apsaugos departamentu bendrovė derina gaisro atvejui naudojamo vandens apskaitymo sistemą, tikslins duomenis apie paimamo, nepanaudojamo ir sunaudojamo techninio vandens kiekį bei, esant poreikiui, imsis reikalingų priemonių lietaus vandeniui nukreipti. Įmonė pradės bendradarbiavimą su dar viena atliekų tvarkymo įmone, atliks oro taršos šaltinių inventorizaciją, aiškiau pažymės stacionarių taršos šaltinių taškus, laminuotus lapus pakeisdama plastikinėmis lentelėmis.

Grigiškėse įsikūrusi AB „Grigeo“ neseniai pranešė ketinanti diegti ir viešas stebėsenos platformas, kuriose bus galima sekti informaciją apie paimamo technologinio vandens, išleidžiamų nuotekų bei oro tyrimų rezultatus.

Sausio pradžioje kilus skandalui dėl to, kad Klaipėdoje įsikūrusi kartono gamykla „Grigeo Klaipėda“ galėjo į Kuršių marias leisti nevalytas nuotekas, aplinkosaugininkų dėmesys nukrypo ir į Grigiškėse esančią pagrindinę „Grigeo“ gamyklą.

Sausio viduryje Grigiškėse apsilankę Vilniaus valdžios, „Vilniaus vandenų“ atstovai ir aplinkosaugininkai teigė, kad nėra tikri, ar įmonė, turinti daugiau vamzdžių į Nerį nei deklaruoja, neišleidžia per juos nevalytų atliekų.

Klaipėdos apygardos prokuratūra šiuo metu vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimos „Grigeo Klaipėda“ taršos į Kuršių marias. Tyrime šiuo metu pareikšti įtarimai pačiai įmonei ir septyniems fiziniams asmenims, tarp jų – ir „Grigeo“ vadovui Gintautui Pangoniui.

Prokurorų teigimu, žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, kad žala gamtai dėl „Grigeo Klaipėdos“ taršos gali siekti 60 mln. eurų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min