Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkininkų turgelyje Kaune pirktos morkos ir bulvės pradviso dyzelinu

Kaunietis turguje nusipirko morkų, kurios dvokė naftos produktais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunietis turguje nusipirko morkų, kurios dvokė naftos produktais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaimiško maisto skonio išssiilgęs kaunietis skaudžiai nusivylė, nusipirkęs daržovių ūkininkų turgelyje Panemunėje. Morkos ir bulvės dvelkė ne kaimo kvapais, o dvokė naftos produktais.

Kompiuteriais prekiaujančios firmos vadybininkas Andrius Markevičius, visą laiką pirkęs maisto produktus prekybos centruose, labai sunerimo prisiklausęs kvapą gniaužiančių žinių apie chemikalų prifarširuotą maistą parduotuvėse. Kaunietis nutarė maitintis sveikai ir, nuvykęs į Panemunėje veikiantį ūkininkų turgelį, nusipirko 10 kg morkų ir 20 kg bulvių maišą.

Tačiau namuose žmona patikino, jog daržovės dvokia naftos produktais. Vyriškis atidžiai patikrino automobilio bagažinę – jokio „techninio“ kvapo nesijautė.

O daržovės dvokė – tuo įsitikino ir 15min.lt žurnalistai, kuriems kaunietis atvežė nelemtą pirkinį. Morkos skonis buvo panašus į kažką, ilgokai mirkytą dyzeline. Tačiau svarbiausia, kad dėl keisto kvapo nesiginčijo ir Panemunės turgelyje daržovėmis prekiaujanti moteris. Ji priėmė atgal prekes, grąžino pirkėjui pinigus, tačiau tvirtino, jog daržovės prisismelkė dūmų, nes laikomos malkomis kūrenamoje patalpoje.

„Aš užaugęs kaime, todėl skiriu dūmų kvapą, panašų į rūkytų lašinių, nuo naftos dvoko“, –  tvirtino A.Markevičius.

Vyriškiui kilo įtarimas, kad turguje pardavinėjamos bulvės ir morkos galėjo būti priemonė kontrabandiniams degalams užmaskuoti. Kauno miesto turgavietėse daugiausia pekiaujama pakaunės ūkininkų užaugintomis daržovėmis, o Kauno rajone yra nemažai prekybos kontrabandiniu dyzelinu „taškų“.

Kauno rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Vytautas Kriščiūnas sakė, kad  toks nelegalių prekių slėpimo būdas įmanomas – jos slepiamos pagalbinėse patalpose, rūsiuose. Tačiau pareigūnas teigė nežinąs atvejo, kad daržovėmis būtų maskuojami degalai – į produktus įsigertų aštrus kvapas.

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KMVMVT) Maisto skyriaus vedėjas Petras Tarvydas teigė, jog tarnyba nuolat tikrina neseniai Kaune prigijusius kilnojamuosius turgelius, kaip ir kitas turgavietes. Tačiau, jo tegimu, rimtų higienos ir sanitarijos normų pažeidimų nebuvo nustatyta.

P.Tarvydas teigė, kad vartotojai, įsigiję įtartiną prekę turguje, turėtų informuoti veterinarijos inspekciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min