Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 8d. 15:01 , Atnaujinta: 2020 birželio 8d. 16:14

Ukmergėje COVID-19 nustatytas ugniagesiui: kol stotis dezinfekuota, gaisrininkai laukė iškvietimų kieme

Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Su pandemija sėkmingai kovojančioje Ukmergėje – naujas daug nerimo pasėjęs atvejis. Koronavirusu užsikrėtus vienam ugniagesiui gelbėtojui, baiminamasi ir dėl jo kolegų sveikatos. Maža to, kalbama, jog gydomo pareigūno sutuoktinė yra medikė. Tačiau vietos valdžia ramina, jog šiuo metu Ukmergės medikų bendruomenėje užsikrėtusiųjų nėra. Beje, kaip paaiškėjo, dar vienas ugniagesys praėjusią savaitę susirgo uostamiestyje.

Ugniagesio gelbėtojo užsikrėtimo atvejį 15min pirmadienį patvirtino tiek Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, tiek Ukmergės rajono savivaldybės administracijos atstovai.

„Mane ugniagesių vadovas apie tai informavo jau savaitgalį. Žinoma, buvo informuotas ir Nacionalinis sveikatos centras – jie tokiais atvejais dirba pagal savąjį algoritmą. Bet aš tikrai dar paprašiau, kad būtų garantuotai, jog vadovas surašytų, kurie žmonės galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiuoju. Aš manau, kad tokių asmenų gali būti apie 30. Mes patys savo ruožtu juos patikrinsime,“ – portalui teigė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Jo teigimu, Ukmergėje yra atestuota įmonė, jau ne sykį atlikusi patalpų dezinfekciją: „Turime „Butų ūkį“, kurį jau ne kartą panaudojome per pačią pandemiją, kurio darbuotojai dezinfekavo tiek daugiabučių laiptines, tiek kitus objektus. Taigi ugniagesių patalpas dezinfekuoti – nėra jokių problemų!“

Bazėje švaru, ugniagesiams – testai

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas pirmadienio popietę 15min informavo, kad su administracijos direktoriumi yra suderinta, kad bus atliktas visos tarnybos darbuotojų patikrinimas dėl koronaviruso. Tai bus padaryta artimiausiu metu, kai tik mobiliajame patikros punkte bus laisvas laikas.

„Tarnybos patalpose šiuo metu jau yra atlikta dezinfekcija. Ugniagesiai dabar jau budi gaisrinėje. Kol patalpos buvo dezinfekuojamos, ugniagesiai budėjo lauke. Pasirūpinta jų maitinimu, ugniagesiams buvo atvežti pietūs.

Visi ugniagesiai, kurie budėjo ar bendravo su koronavirusu užsikrėtusiuoju, yra informuoti, jie bus saviizoliacijoje. Beje, šiuo metu dėl koronaviruso jau yra atlikti testai pamainos ugniagesiams gelbėtojams, kurioje dirbo šiuo virusu užsikrėtęs skyrininkas“, – teigė D.Vyšniauskas.

Nerimas ir nepatogumai

15min redakciją pirmadienį anonimiškai buvo pasiekęs ir nerimas iš Ukmergės ugniagesių komandos, kurios nariams kurį laiką teko darbuotis tiek su nežinomybe dėl savo sveikatos, tiek be įprastų fizinių sąlygų.

„Vienam ugniagesiui buvo diagnozuotas COVID-19, bet vadovybė tvirtina eiliniams, kad nėra būtinybės tikrinti tiek jo pamainos kolegų, tiek pamainų, kurios dirbo prieš ar po. Čia vienoje pamainoje dirba po 7-8 žmones, o pamainų yra keturios, vadinasi, rizikos grupėje yra iki 30 asmenų. Patalpos taip pat nedezinfekuojamos, bet budintys ugniagesiai išvaryti į lauką iškvietimų laukti automobiliuose“, – pasakojo 15min šaltinis.

Jis taip pat pridūrė, kad didelį nerimą kelia aplinkybė, jog sergančiojo ugniagesio sutuoktinė yra Ukmergės ligoninės medikė.

„Viskas yra kontroliuojama“

Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Marija Švedienė 15min užtikrino, kad duomenys apie sergantį ir galbūt riziką patiriančius asmenys yra žinomi, tačiau plačiau nekomentavo. „Viskas šiaip yra kontroliuojama“, – pabrėžė M.Švedienė, siūlydama kreiptis į kitas institucijas, kurių atstovai įprastai teikia visuomenei informaciją apie kovos su pandemija aktualijas.

Visame rajone kiek buvo užsikrėtusių medikų – visi pasveikę.

Tuo metu Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas D.Varnas teigė, kad konkrečių žinių apie sveikstančio ugniagesio ryšį su vietinės ligoninės personalų neturi. „Tačiau galiu užtikrinti, kad šiuo metu nėra nei vieno sergančio Ukmergės ligoninės mediko. Visame rajone kiek buvo užsikrėtusių medikų – visi pasveikę“, – sakė D.Varnas, pabrėžęs, jog pagal nustatytą tvarką sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai yra reguliariai tikrinami.

Susirgo ir Klaipėdos gaisrininkas

PAGD pirmadienį per pietus suskubo išplatinti pranešimą, kad koronaviruso atvejis nustatytas Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrininkui. „Šeštadienį jam buvo atliktas testas, nes pirmadienį jis turėjo gultis į ligoninę, o sekmadienį gautas teigiamas atsakymas. Jokių simptomų, būdingų šiam virusui, jo teigimu, nejautė. Šiuo metu deriname klausimus dėl testų atlikimo visiems mūsų tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ir darbuotojams,“ – pranešime cituojamas Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.

Maža to, Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje praėjusią savaitę vienam ugniagesiui irgi buvo nustatytas koronavirusas. Kaip informavo šios valdybos viršininkas Marius Garbenis, birželio 4 d. blogai pasijutęs gelbėtojas su kolegomis budėjimo metu nebendravo. Jam tą pačią dieną dėl koronaviruso buvo atliktas testas, o kitą dieną sulaukta atsakymo, kad jis yra teigiamas.

Testai dėl koronaviruso buvo atlikti ir kitiems tos pačios pamainos ugniagesiams gelbėtojams. Nors jų atsakymai neigiami, bet jie 14 dienų lieka saviizoliacijoje.

„Šiandien kalbėjausi telefonu su koronavirusu užsikrėtusiu ugniagesiu. Jis gerai jaučiasi, nekarščiuoja, jau pradėjo užuosti kvapus, kol kas nejaučia tik skonio,“ – sakė valdybos viršininkas M.Garbenis.

Tarnybos darbas nesutriko, ugniagesiai į gaisrus vyksta įprasta tvarka. Suformuotos pamainos, kurios keis viena kitą budėjimų metu.

Ukmergiškiai išlieka budrūs

Paklaustas, kaip apskritai vertina situaciją mieste, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vadovas pasidžiaugė, kad dauguma miestiečių išlieka budrūs ir atsakingi. „Mūsų žmonės dar ir gatvėse vaikšto su kaukėmis, nekalbant apie prekybos centrus – juose visi. Savaitgalį buvau turgavietėje – irgi visi su kaukėmis“, – teigė D.Varnas.

Ukmergės administracijos direktorius drąsiai pareiškė, kad pandemiją jau pavyko nugalėti, tuo pačiu jis ragino neprarasti budrumo.

Administracijos direktorius drąsiai pareiškė, kad pandemiją jau pavyko nugalėti. Tačiau pridūrė, kad grįžti prie pirminės ekstremalios situacijos išties nesinorėtų. „Tad ir toliau išlikime budrūs“, – ragino D.Varnas.

15min primena, kad anksčiau situacija Ukmergėje dėl COVID-19 išplitimo buvo susiklosčiusi sudėtinga, o vietos ligoninės darbas virusui plintant buvo paralyžiuotas. Balandžio pradžioje skelbta, kad koronavirusas patvirtintas 36 ligoninės medicinos darbuotojams.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min