Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 14:35

Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus

Į Kyjivo priemiestį Borodianką šeštadienį buvo nugabenta pirmoji Vilniaus valdžios organizuota paramos siunta su šešiomis tonomis stiklo paketų ir lakštų langams įstiklinti, BNS pranešė savivaldybė.
Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus
Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Anot jos, tokią paramą per tris savaites sudovanjo gyventojai ir įmonės.

„Mums nebereikalingi lakštai, kurių netrūksta po Vilniuje vykdomų rekonstrukcijų, nėra didelis turtas, bet tiems ukrainiečiams, kurių langus išdaužė rusų bombos, šiandien tai bent minimalus elementarių gyvenimo sąlygų atstatymas“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Skaičiuojama, kad pirmajame etape į Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro Didelių atliekų surinkimo aikštelę ir dalinimosi daiktais stoteles Dėk‘ui suvežto stiklo užteks įstiklinti apie 300 langų, išdužusių per Rusijos antpuolius apšaudant gyvenamuosius rajonus. Įstiklinimui išsiųsti langai buvo pažymėti lipduku „Вільнюс <3 Україну“ (Vilnius <3 Ukrainą).

Su į Ukrainą vykusia savivaldybės komanda susitiko Kyjivo meras Vitalijus Klyčko.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. /Su į Ukrainą vykusia savivaldybės komanda susitiko Kyjivo meras Vitalijus Klyčko
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. /Su į Ukrainą vykusia savivaldybės komanda susitiko Kyjivo meras Vitalijus Klyčko

„Kyjivo meras labai aiškiai išdėstė miesto prioritetus, – sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas. – Pirma, padaryti viską karui laimėti. Antra, sudaryti galimybes miestiečiams sugrįžti, t.y. užtikrinti būstą (sugriauta apie 200 daugiabučių), atgaivinti verslus su darbo vietomis ir pasirūpinti grįžtančių vaikų ugdymu (apgriautos 36 miesto mokyklos). Pastarasis tikslas turi labai aiškų laiko terminą – naujų mokslo metų pradžia, tad pažadėjome rasti pagalbos iš Lietuvos, kad jis būtų pasiektas.“

Savivaldybė žada ir toliau rinkti pagalbą Ukrainai sveikais stiklo lakštais ar paketais.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. /Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. /Ukrainą pasiekė stiklo siunta iš Vilniaus

Iki Kyjivo priemiesčio Borodiankos krovinį lydėjo ir savivaldybės administracijai perdavė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas bei mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė. Vilniečių suaukotą paramą kartu gabeno verslininkas Karolis Sankauskas, drauge keliavo ir į tėvynę jau grįžti nusprendusios septynios ukrainietės moterys. Viena jų – besilaukianti, viena ryžosi grįžti pas artimuosius į vis dar nesaugų Chersoną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min