Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainietis Rostislavas Melnykas Vilniuje gydysis bent iki pirmadienio

Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas
Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį į Lietuvą gydytis atvykęs 23 metų Ukrainos pilietis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Rostislavas Melnykas Lazdynuose bus gydomas mažiausiai iki pirmadienio. Tai 15min.lt pranešė ligoninės atstovė spaudai Agnė Ignatavičienė.

Anksčiau ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas teigė, kad ligonis gali būti išleistas jau penktadienį.

Pasak jo, vaikinas buvo stipriai sumuštas, jam sulaužyta ranka, sužalota galva, pogrindinėje ligoninėje Kijeve jis buvo operuotas dėl plaučio plyšimo.

Susitikime su žurnalistais trečiadienį vaikinas tvirtino patyręs „Berkut“ smurtą, todėl negalėjęs kreiptis į oficialias Kijevo ligonines, nes iš jų būtų pasiųstas tiesiai į areštinę.

Kol kas neaišku, ką R.Melnykas darys išleistas iš ligoninės Vilniuje. Jis pripažįsta, kad į Ukrainą grįžti kol kas jam gali būti nesaugu.

Vaikinas trečiadienio susitikime su Lietuvos žurnalistais neatmetė galimybės prašyti laikino prieglobsčio Lietuvoje.  

Užsienio reikalų ministerija kol kas nėra numačiusi, kad Ukrainoje nukentėjusiems asmenims prieglobstis Lietuvoje būtų suteikiamas lengviau. Todėl jei R.Melnykas iš tiesų nutartų prašyti Lietuvos leisti jam čia likti ilgiau, jis pirmiausia būtų apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Primename, kad Lietuva išvis ketina gydyti dešimt Euromaidano protestuotojų. Vyriausybė sužeistiems protestuotojams iš Ukrainos gydyti skirs 50 tūkst. litų.

Kol kas į Lietuvą jau atvyko du sužeistieji. Aštuonių likusių laukiama kitą savaitę.

R.Melnyką trečiadienį aplankė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Atsidėkodamas jai ketvirtadienį ukrainietis į prezdentūrą dovanų atsiuntė savo pirštines, su kuriomis Euromaidane kovojo už geresnę savo valstybės ateitį.

Prezidentūros nuotr./R.Melnyko dovana D.Grybauskaitei
Prezidentūros nuotr./R.Melnyko dovana D.Grybauskaitei

 

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min