Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Universiteto istorijos menė – tik pirmasis žingsnis (nuotraukos)

Istorijos menė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / VDU istorijos menėje šiuo metu eksponuojama Aukštųjų kursų 90-mečiui atminti skirta paroda.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Rektorato rūmuose oficialiai duris atvėrė nauja ekspozicijų erdvė – VDU istorijos menė. Tačiau universiteto bendruomenė tuo apsiriboti neketina ir puoselėja tolimesnius planus.

Norima, kad šis pastatas taptų valstybinės reikšmės muziejine erdve. „Turime viltį, kad menė išaugs iki Lietuvos valstybės diplomatijos ir universiteto istorijos muziejaus, kuriame būtų skleidžiama ne tik universiteto, bet ir Lietuvos valstybingumo istorija. Tam reikalingi žingsniai jau daromi“, – sakė universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka. Šiandien VDU vadovas apie tai ketina kalbėtis su premjeru Andriumi Kubiliumi.

Pasak prof. Z.Lydekos, didžiausias rūpestis – patalpos, į kurias galėtų išsikelti dabar Rektorate esantys VDU darbuotojai. „Ieškome, svarstome įvairius variantus. Kai tik rasime tinkamą, kelsimės. Tačiau svarbu gauti ir valstybinį pritarimą“, – teigė VDU rektorius.

Tačiau jau dabar Rektorato pastatas tapo atviresnis visuomenei. Pirmajame pastato aukšte atidaryta Aukštųjų kursų 90 metų jubiliejui skirta paroda, lankytojai laukiami ir S. ir S.Lozoraičių muziejuje, galima apžiūrėti ilgametę VDU istoriją iliustruojančius daiktus ir nuotraukas.

„Atidarius VDU istorijos menę prasiplėtė mūsų (S. ir S.Lozoraičių – aut. past.) muziejaus galimybės. Kartu su universitetu naikiname stereotipus, kurie apriboja muziejaus funkcijas: daugeliui atrodo, kad tai – dulkių kaupykla, kurioje galima tik puoselėti istoriją. Dabartiniai muziejai atlieka ir edukacinę funkciją, skatina patriotiškumą. Tokį tikslą turime ir mes, dirbdami kartu su VDU“,  – sakė S. ir S.Lozoraičių muziejaus direktorė Asta Petraitytė-Briedienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min