Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 25d. 16:38

Universitetų jungtuvės: KMU + LVA = Sveikatos mokslų universitetas

Universitetų vadovai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Universitetų vadovai susėdo prie bendro stalo

Po poros metų Kaune į medicinos sritį besigilinančių studentų lauks nebe dvi, kaip yra dabar, bet viena aukštoji mokykla. Penktadienį paaiškėjo, kad Lietuvos veterinarijos akademija (LVA) ir Kauno medicinos universitetas (KMU) nusprendė susijungti ir kurti bendrą universitetą, kurio negalutinis pavadinimas yra Sveikatos mokslų universitetas.

Iki šiol neoficialiai sklidusią idėją apie tokį susirinkimą penktadienį patvirtino abiejų aukštųjų mokyklų vadovai. Kalbėti viešai jie nusprendė sulaukę oficialaus KMU senato, posėdžiavusio penktadienį, pritarimo: už universitetų sujungimą pasisakė visi 42 senato nariai.

Pasak KMU rektoriaus Remigijaus Žaliūno, tolesnis žingsnis – kurti bendrą sveikatos mokslų universitetą.

Artimiausiu metu abiejų aukštųjų mokyklų vadovai kreipsis į Vyriausybę, prašydami parengti ir pateikti Seimui naujo sveikatos mokslų universiteto steigimo projektą.

LVA rektorius Henrikas Žilinskas 15min.lt sakė, kad aukštosios mokyklos jungiasi savanoriškai, todėl kalbos, jog iš to didesnės naudos turės tik kažkuris vienas universitetas, yra laužtos iš piršto.

„Jungimasis yra savanoriškas ir apgalvotas. Tai naudinga tiek LVA, tiek KMU. Žinoma, KMU šiemet pasisekė surinkti daugiau pirmakursių, jis apskritai didesnis universitetas, tačiau abi įstaigas jungiame ne dėl to, jog dabar sunkmetis ir mums sunku išgyventi. Turime ilgalaikių tikslų“, – tikino LVA vadovas. Pasak jo, vieno sveikatos studijas siūlančio universiteto sukūrimas leis praktiškiau naudoti Kaune esančias ir būsimas medicinos mokslų tyrimų bazes.

„Ketindami sujungti universitetus nusprendėme, kad gerbsime abiejų istoriją. Todėl išliks abiejų pavadinimai: Sveikatos mokslų universitete bus ir veterinarijos, ir medicinos akademijos“, – sakė H.Žilinskas.

Planuojama, kad visi naujam universitetui steigti reikalingi darbai bus atlikti per porą metų, t. y. iki 2011-ųjų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min