Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 21d. 10:28

Utenos policijos vadas apie pareigūnų susidūrimą su Seimo nare ir kuriozinius bandymus prasmukti pro patikrą

Vytautas Vaiškūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vytautas Vaiškūnas

Savaitgalį visoje Lietuvoje buvo kontroliuojamas judėjimas tarp savivaldybių. Tarp reikalavimus galbūt pažeidusių piliečių atsidūrė ir Seimo narė Agnė Širinskienė, kuri piktinosi policijos darbu, nors pati nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų. Utenos policijos vadas Vytautas Vaiškūnas papasakojo apie šį susidūrimą bei priminė, kad šiuo metu visi stovime ant bedugnės krašto.

„Tikiuosi, kad per Kalėdas bus lengviau, gal žmonės supras, kad jei nesilaikysim reikalavimų, visi garmėsim į tą pačią bedugnę, – 15min sakė V.Vaiškūnas. – Šie reikalavimai ne Vyriausybės ar dar kieno nors išmislas. Tai yra mūsų visų bendras reikalas ir jei patys nesuvoksim, ką darom, garmėsim visi, tiek jūs, tiek aš su šeimom.“

Utenos apskritis dėmesio centre atsidūrė po to, kai feisbuke Agnė Širinskienė pasipiktino pareigūnų darbu.

Dabar Seimo narei gresia bauda, nes ji nepakluso teisėtiems pareigūnų reikalavimams, kurie leido jai įsipilti degalų, o ji dar nusprendė užsukti į prekybos centrą ir apsipirkti.

Pradės administracinę teiseną

Utenos apskrities policijos viršininkas Vytautas Vaiškūnas pasakojo, kad apie 20 val. 45 min., kelyje Dūkštas–Rimšiškės esančiame patikros poste, sustabdytas A.Širinskienės vairuojamas automobilis.

„Ji paaiškino, kad turi teisinį pagrindą gyventi Dūkšto seniūnijoje. Tačiau situacija tokia, kad jai baigiasi degalai, o aplink nėra degalinės. Teisingai, aplink Dūkštą degalinės nėra. Pareigūnai, įsitikinę, kad tikrai trūksta degalų, sutiko praleisti iki pirmos degalinės“, – pasakojo V.Vaiškūnas.

Pasibaigus patikros posto darbo laikui pareigūnai pravažiavo pro Visaginą, tačiau nė vienoje degalinėje A.Širinskienės vairuojamo automobilio nepastebėjo.

„Automobilį pamatė prie parduotuvės „Lidl“. Ten palaukė ir išėjusiai pilietei paaiškino, kad leidimas buvo duotas įsigyti degalų ir grįžti, bet ne kirsti seniūnijos ribos tam, kad įsigytų produktų. Tiek Dūkšte, tiek Ignalinoje yra parduotuvės, kurios taip pat dirba“, – sakė Utenos policijos vadas.

Dėl šio įvykio pareigūnai surašė tarnybinį pranešimą ir informavo vadovybę. V.Vaiškūno teigimu, dabar bus pradėta administracinė teisena dėl Vyriausybės nutarimo nevykdymo. Už tai gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Paklaustas, ar policija gali bausti teisinę neliečiamybę turinčią Seimo narę, V.Vaiškūnas sakė, kad šiuo atveju dėl to problemų nekils.

„Jeigu neribojamos jos teisės, kaip šiuo atveju, tai viskas vyks bendra tvarka, – kalbėjo jis. – Priimsim sprendimą išsiaiškinus visas aplinkybes. Yra lengvinančios, sunkinančios aplinkybės, kokia sankcija bus taikoma, negaliu pasakyti.“

Buvo ir daugiau kuriozų

Anot V.Vaiškūno, savaitgalis Utenos apskrityje praėjo sklandžiai, palankus pareigūnams buvo ir oras – nelijo ir nebuvo itin šalta.

Iš viso patikrinta virš 4 tūkst. automobilių. Nepraleista į Utenos apskrityse esančius seniūnijos centrus apie 300 automobilių.

„Rimtų išsišokimų tikrai nebuvo, kad reiktų imtis rimtų veiksmų, pravažiuotų, nevykdytų teisėtų policijos reikalavimų“, – pasakojo jis.

Tiesa, pasitaikė kuriozinių situacijų, kai vairuotai bandė įvairiai gudrauti, bandydami pravažiuoti pro postus.

„Pavyzdžiui, važiuoja automobilis, šeimos ūkis, keturiese. Sustabdom. Suaugę asmenys pateikia policijos pareigūnams leidimą, kad jie gali važiuoti į Rokiškį, nes ten vykdys individualią veiklą. Bet kartu vežasi nepilnamečius vaikus. Vyriausybės nutarime pasakyta, kad nepilnamečius galima vežti tik dėl dviejų priežasčių: į gydymo arba ugdymo įstaigą, jeigu tai yra kitos savivaldybės riboje. Tuomet prasideda klausimai, kur tuos vaikus dėti, man jūs trukdote vykdyti darbą“, – pasakojo V.Vaiškūnas.

Anot jo, daug automobilių vairuotojų važiavo padėti seniems tėvams, buvo ir atveju, kai tiesiog bandyta pateikti į savivaldybės centrus norint apsipirkti.

„Vienas ukrainietis važiavo iš Lietuvos gilumos sekmadienį autobusu pirkti automobilių, buvo išlaipintas“, – užsiminė pašnekovas.

Utenos policijos vado tikėjosi, kad Kalėdos bus ramesnės, nes žmonės susipras, kad šių reikalavimų reikia laikytis dėl jų pačių ir jų šeimų saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min