Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už neteisėtą streiką „Autrolis“ siekia nuostolių atlyginimo

Streikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Streikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Streiką, kurį dviejų instancijų teismais pripažino neteisėtu, surengusiems Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos nariams gali tekti atlyginti nuostolius, kuriuos dėl streiko esą patyrė jų darbdavys – bendrovė „Autrolis“.

Teismui ieškinį parengusi įmonė siekia prisiteisti apie 400 tūkst. litų. Kaip pranešė bendrovės atstovai, tokius nuostolius įmonė patyrė dėl 2009 metais neteisėtai surengto troleibusų vairuotojų streiko.

„Autrolio“ generalinis direktorius Mindaugas Legas teigia, kad sprendimą priėmė atsižvelgęs į palankius dviejų instancijų teismų sprendimus: iš pradžių Kauno miesto apylinkės teismas, o vėliau ir Kauno apygardos teismas Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos įspėjamąjį streiką paskelbė neteisėtu bei uždraudė profesinei sąjungai toliau skelbti streikus.

„Visada siekėme konstruktyvaus dialogo su profesine sąjunga, bet jos vadovo Petro Balčaičio nesugebėjimas deramai atstovauti darbuotojų interesus mums nepaliko kitos išeities“, – teigė M.Legas.

Pasak jo, ieškiniu administracija siekia profesinės sąjungos atsakomybės. Dėl to nė vienas vairuotojas, net jei ir nepritardavo kai kuriems administracijos sprendimams, nebus atleistas iš darbo.

Pasak Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos lyderio P.Balčaičio, toks „Autrolio“ vadovų žingsnis buvo tikėtinas.

„Tai manęs nestebina ir nejaudina. Bet dar bus Aukščiausiojo teismo sprendimas dėl streikų. Neabejoju, kad jis bus palankus mums, ne administracijai“, – 15min.lt sakė P.Balčaitis. Kol kas praėjusią savaitę priimtas Kauno apygardos teismo nutarimas, nurodęs, kad įspėjamasis troleibusų vairuotojų streikas buvo neteisėtas, dar neapskųstas. Tačiau, anot profesinės sąjungos atstovo, tai bus padaryta nedelsiant. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min