Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uždrausta maudytis Gauštvinio ežere

Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Avarijų prevencijos ir valdymo skyrius informuoja, kad Gauštvinio ežere, esančiame Kelmės rajono Tytuvėnų seniūnijoje, dvesia žuvys.

Pranešime spaudai informuojama, kad rugpjūčio 23 dieną telefoninį pranešimą apie tai gavo Kelmės rajono agentūra. Agentūros  pareigūnai kartu su Tytuvėnų regioninio parko direktoriumi (ežeras yra parko teritorijoje) nuvyko prie Gauštvinio ežero. Prie pagrindinio ežero paplūdimio buvo pastebėtos negyvos mažos žuvys, vanduo buvo žalios spalvos. Priešingoje ežero pusėje vandens spalva buvo natūrali, negyvų žuvų nebuvo matyti. Atlikus įtekančių į ežerą Šimšos ir Spangupio upelių apžiūrą, nustatyta, kad jie neužteršti, nei ežero pakrantėse, nei apžiūrint ežerą jokio specifinio kvapo nesijaučia.

Kitą dieną apie susidariusią situaciją Gauštvinio ežere informuotas Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo centras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento laboratorijos specialistai paėmė ežero vandens mėginius, pamatavo deguonies kiekį, kuris buvo apie 8 mg/l, ir dėl jo trūkumo žuvys kristi negalėjo. Tyrimams atiduotos ir kritusios žuvys.

Pirmadienio vakare žvejai iš ežero ištraukė apie 100 kg. kritusių žuvų. Žuvys buvo vidutinio dydžio, mažų žuvų nebuvo matyti.

Ežero nuomininkai – Medžiotojų ir žvejų draugijos Kelmės skyrius. Pirmadienio vakare žvejai iš ežero ištraukė apie 100 kg. kritusių žuvų. Žuvys buvo vidutinio dydžio, mažų žuvų nebuvo matyti. Rugpjūčio 25 dieną rasta ir negyvų didelių žuvų.

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamente atlikus vandens tyrimus, nustatyta, kad paimti vandens mėginiai nėra toksiški. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento laboratorija, atlikusi paimtų vandens mėginių tyrimus, nustatė nedidelį bendrojo azoto ir bendrojo fosforo koncentracijos padidėjimą, tačiau tai negalėjo būti žuvų kritimo priežastimi. Bendrojo deguonies suvartojimo tyrimai bus baigti rugpjūčio 31 dieną. Atlikti kai kurie kritusių žuvų tyrimai, tačiau nustatyta, kad parazitų žuvyse nėra.

Kelmės rajono agentūra raštu kreipėsi į Kelmės rajono savivaldybės administraciją, kad apie susidariusią situaciją informuotų rajono gyventojus ir nuspręstų, ar galima maudytis ir žvejoti Gauštvinio ežere. Rugpjūčio 27 dieną sukviestas rajono ekstremalių situacijų valdymo centro posėdis, kuriame nuspręsta uždrausti maudytis ir žvejoti Gauštvinio ežere, kol paaiškės žuvų kritimo priežastys, apie esamą padėtį informuoti gyventojus. Visuomenės sveikatos biuras įpareigotas atlikti išsamius ežero vandens tyrimus.

Aplinkos apsaugos, veterinarijos ir visuomenės sveikatos specialistai toliau aiškinasi žuvų kritimo priežastis Gauštvinio ežere.

Temos Žuvys, Kelmė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min