Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirodžius straipsniams žiniasklaidoje užlietų valdų savininkai sulaukė pagalbos (papildyta 11.54 val.)

Taip antradienį atrodė Aleksote esanti Armoniškių gatvė
Aliaus Koroliovo, Armoniškių gatvės gyventojų nuotr. / Taip antradienį atrodė Aleksote esanti Armoniškių gatvė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitės pradžioje vandens iš netoliese esančių pievų užlieti Kauno Armoniškių gatvės gyventojai dabar žinos, ką daryti, jei ateityje susidūrę su nelaimėmis neprisišauks pagalbos.

„Viską viešinsime, kreipsimės į žiniasklaidą. Tik taip galima išsikovoti seniūnijos ir miesto valdžios dėmesį“, – sakė vandens užlietų namų gyventojai.

Kai Kauno spaudoje ir interneto portaluose pasirodė straipsnių apie skęstančią Armoniškių gatvę ir gyventojų kiemus, valdininkai ėmėsi darbo. Iki tol į žmonių pagalbos šauksmus jie beveik nereagavo, teisindamiesi pinigų stygiumi.

Pagrindinė priežastis – Aleksote labai aukšti gruntiniai vandenys ir atvira drenažo sistema.

„Trečiadienį apsemtame sklype, iš kur bėgo vanduo, prakastas griovys, ketvirtadienį atvažiavę ugniagesiai išpumpavo apie 400 kub.m vandens. Atvežė žvyro, dar šaltukas padėjo. Dabar viskas gerai – vandens lygis pievoje siekia tik kiek daugiau nei 30 cm, be to, turi kur nubėgti“, – sakė Armoniškių gatvėje gyvenantis Dainius Visockis.

Pasak jo, ketvirtadienį gyventojus aplankė Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė ir pažadėjo, kad pavasarį sklype, kuriame susikaupęs vanduo kasmet pavasarį ima kėsintis į greta gyvenančių žmonių valdas, bus padaryta tinkama drenažo sistema.

Kasmetė problema

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje surengtame pasitarime seniūnė pateikė visų jau patvinusių ir galinčių patvinti gatvių Aleksote sąrašą. Seniūnijos darbuotojai tvirtina, kad tai padės operatyviau reaguoti kilus realiai grėsmei. Tačiau pripažįstama, kad užbėgti už akių potvyniui nepavyks.

Aleksoto seniūnijos vyriausiojo specialisto Vytauto Narkevičiaus teigimu, užtvindytos gatvės ir privačios valdos šiame Kauno gyvenamajame rajone – kiekvieno pavasario problema.

„Pagrindinė priežastis – Aleksote labai aukšti gruntiniai vandenys ir atvira drenažo sistema. Esant šaltesnei žiemai pralaidos užšąla ir, vos prasidėjus atlydžiui, vanduo užlieja gatves ir kiemus“, – pasakojo Aleksoto seniūnijos atstovas.

V.Narkevičiaus teigimu, kai kuriose naujesnėse Aleksoto dalyse meškos paslaugą pasidarė naujakuriai išardydami senąsias drenažo sistemas. „Pavyzdžiui, Narsiečiuose, kur anksčiau buvo sodai, veikė sena sistema. Bet dauguma naujakurių darėsi naujas, senąsias išardė, o dabar turi problemų“, – kalbėjo Aleksoto seniūnijos darbuotojas.

Pripažino, kad situacija buvo ekstremali

Papildyta 11.54 val.:  Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje posėdžiaudama Ekstremalių situacijų valdymo koordinacinė grupė Aleksoto, Armoniškių gatvės įvykius įvertino kaip ekstremalų įvykį. Anksčiau savivaldybės Civilinės saugos tarnyba aiškino, jog tai yra privati kelių gyventojų problema.

Ekstremalių situacijų valdymo koordinacinė grupė nusprendė iš administracijos direktoriaus rezervo prašyti 10 tūkst. litų, kuriais būtų apmokėti visi su potvyniu susiję darbai.

„Norėtume iš karto pabrėžti, jog spaudoje pasirodę komentarai, kad savivaldybei nerūpi susiklosčiusi situacija, yra netiesa. Visos specialiosios tarnybos (Civilinės saugos tarnybos darbuotojai, Miesto tvarkymo skyriaus atstovai, ugniagesiai gelbėtojai) iš karto atvyko į nelaimės vietą ir ėmėsi reikiamų priemonių, kad padėtų gyventojams“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius.

Civilinės saugos tarnybos vedėjas Jonas Griškevičius komisijai pasakojo, kokie darbai jau yra atlikti Aleksoto seniūnijoje. „Specialiosios tarnybos išsiurbė vandenį, kuris kaupėsi Armoniškių gatvėje. „Kauno švara“ atvežė žvyro, kurio pagalba buvo suformuoti šaligatvių borteliai. Tai padėjo sustabdyti vandens tekėjimą į kiemų teritorijas. Be to, iškastas griovys, kuriuo vanduo galės nutekėti“, – sakė tarnybos vedėjas.

Savivaldybės išplatintame pranešime teigiama, kad, specialistų nuomone, dėl potvynio kaltos statybų bendrovės, kurios statydamos namus atsainiai vertino tinkamos drenažo sistemos įrengimą. Toje miesto teritorijoje vandens kanalizacijos niekada nebuvo, žemė įšalusi, todėl vanduo neturi kito kelio, kaip tik bėgti į žemesnes vietas. Jeigu toje vietoje nebus įrengta tinkama drenažo sistema, sutvarkyti aplinkiniai grioviai, situacija pasikartos kitais metais, kai bus atlydis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min